Оқушыларды сабаққа дайындау
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
1. Есепті әртүрлі тәсілмен шығару бойынша оқушылардың білімдерін жүйелеу және жалпылау.
2. Есептерді шығару барысында көбейтудің қасиеттерін қолдану жолдарын тиянақтау.
3. Оқушылардың логикалық ойлау, танымдылық қабілеттерін арттыру өз беттерімен жұмыстана білуге, есептеу дағдыларын күнделікті тұрмыста қолдана білу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ - жауап, іздену, т. б.
Көрнекілігі: интерактивті тақтада пайдалана отырып, слайд - суреттер көрсету
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
1. Оқушыларды сабаққа дайындау
2. Психологиялық дайындық.
Сөз анасы – сәлем
Қайырлы күн баршаға,
Қызықты күн болсын!
Бүгінгі күн біздің
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз
Кілең бестік болсын.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
А) бірліктерін 5 - ке көбейткенде 5*5 - 25 теңдігі қолданылатын екі таңбалы сандарды жаз
Ә) Бірліктерін 5 - ке бөлгенде 25: 5 - 5 теңдігі қолданылатын екі таңбалы санды жаз.
ІІІ. Тірек білімді белсендіру.
1. 10 мен 8 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.
2. 56 ны 7 есе кеміт.
3. Қандай санды 4 есе арттырса, 24 шығады?
4. 36 саны 3 - тен неше есе артық?
5. 9 бен 6 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.
Дәптермен жұмыс.
Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Шарты:
Қоңыз - 75
Шыбын - шіркей - 100
Тең бөлінді 5 - үстелге
Әр үстелге неше Қонақ отырды?
Ш:
Ж:
Ертегі Қырық өтірік ертегісінен.
40 өтірікті айтпаймын ең басынан.
Арқан естім бозторғай шудасынан.
Қырық қарға, отыз сона құда түсіп,
Инелік киіт киді құдасынан.....
Инелікке барлығы неше құда келді?
2. Өрнектің мәндерін тап
(300+4)* 3
(30+4)*4
(400+3)*2
(20+3)*2
(100+7)*7
(20+7)*7
(200+4)*2
(20+4)*2
Ә) 26 мен х сандарының айырмасын 5 ке кемітуді өрнек түрінде жаз. х – 0, 5, 10, 15, 20 деп алып, осы өрнектің мәндерін тап.
26 - 0 - 5 26 - 5 - 5
3. салыстыр:
(200+70+8)*3
(200+8)*3
(200+70 )*3
(70+8)*3
4. а) 72 санын әрқайсысы 4 - ке бөлінетін екі қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.
Ә) 72 санын әрқайсысы 4 - ке де, 6 - ға да бөлінетін екі қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.
Кім жылдам:
(64+8):(238 - 226)+7*6+(49+51)
5. Үйшігін тап:
30 см =дм
5дм=см
1км=м
63см=дм см
50 см= дм см
7м 50 см = дм
Сергіту сәті:
Кім шапшаң:
1 ден 10 ға дейінгі сандардың қосындысының мәнін жылдам есепте.
Шығармашылық тапсырма:
Үйге тапсырма: 7 есеп
Бағалау:
Оқушыларды сабаққа дайындау
Үздіксіз педагогикалық тәжірибе (ҮПТ) міндеттері
Үздіксіз педагогикалық тәжірибе міндеттері
Шатыр төсеу технологиясы
Электрондық кестелер тақырыбының Электрондық кестені құру және толтыру
Информатика пәнінен әдістемелік құрал
Мұғалім және оның педагогикалық үрдісті ұйымдастырудағы рөлі, қоғамдағы мұғалімнің қызметі
Оқытуды ұйымдастыру түрлері
Программалау жүйесі маңызы
Мұғалімнің сабаққа дайындығы
Бу қазандықтары мен шаң дайындау жүйелері есебі
Инвестициялық жобаларды дайындау және экономикалық дәлелдеу ЖШС «Тамир»
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Жүзедегі дипломдық жобада қарастырылған КИВЦЭТ-ЦС автогенді балқыту үшін шихта дайындау үрдісі
Өндірісті ғылыми-техникалық тұрғыдан дайындауды ұйымдастыруды жетілдіру
Оқушыларды тәрбиелеудегі отбасы мен мектеп тәрбиесі
Маталарды дайындау