Қазақстанның тәуелсіздігіне арналған ескерткіш қай қалада
Қазақстанның тәуелсіздігіне арналған Тапқыр достар сайыс сабағы
Сабақтың мақсаты:
1. Өткен материалдарды жүйелеп, алған білімдерін қорытындылау.
2. Оқушылардың ой - танымын кеңейту, шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету, ойлау логикасын дамыту.
3. Ойын арқылы оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа және Отанының патриоты болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: сайыс сабағы
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, әңгімелеу
Сабақтың эпиграфы:
Қазақстан тәуелсіздігіне 20 жыл!
... Тәуелсіздігіміз − халқымыздың ғасырлар бойы армандаған, екі ғасыр тоғысында қол жеткізген бақыты. Біздің стратегиялық міндетіміз - бәсекеге қабілетті елдердің қатарынан лайықты орын алу
(Н. Ә. Назарбаев)
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру.
2. Қазақстан туралы сұрақ - жауап.
3. Сабақтың мақсаты, жүру барысымен таныстыру.
4. Топ құрамымен таныстыру.
1 - топ ─ Жалын
2 - топ ─ Жетіқарақшы
Таныстыру (Әр топ тақпақтап өздерін таныстырады)
1. Сөз тапқанға...
Берілген сөздерден сөйлем құрастыру, артық сөзді табу:
Еліміздің, бір, жүзіне, тәуелсіздіктің, қабылданды, дүние, танылуы, мемлекет, белгісі.
Тәуелсіздіктің бір белгісі − еліміздің дүние жүзіне танылуы (қабылданды, мемлекет).
Шындық, болуының, мемлекет, негізі, мәртебе, тәуелсіз, басты, тілі, оның, ана.
Тәуелсіз мемлекет болуының басты негізі − оның ана тілі (шындық, мәртебе).
2. Ойлан, тап (Экранда көрінген суреттерге сәйкес мақалдар айту)
Суреттер: от, орман, отбасы, жуа.
3. Сен білесің бе? (Сандардың астындағы сұрақтарға жауап беру)
1 - топ сұрақтары:
- Қазақстанның астанасы болған қалаларды ата.
- Қазақстанның тәуелсіздігі үшін өткен халық көтерілісі қашан болды?
- Тәуке ханның тұсындағы заң жобасы қалай аталады?
- Қысқы Азиада ойыны Қазақстанда қашан өтті?
- Қазақстанның тұңғыш ғарышкері кім? Қай жылы ғарышқа ұшты?
- Астананың символы не? Оның биіктігі қанша?
2 - топ сұрақтары:
- ЮНЕСКО - ның шешімімен қай қалаға Бейбітшілік қаласы атағы берілді?
- Қазақстанның тәуелсіздігіне арналған ескерткіш қай қалада?
- Қазақстан жерімен өткен жол қалай аталады? Қайдан басталады?
- Үш жүздің басын қосып, біріктірген хан кім?
- Қазақстанда қандай ғарыш айлағы бар?
- Қазақ тілі қай жылы, қандай мәртебе алды?
3. Кім жылдам? (Берілген сөздерді оқымай, заттың атын айтпай түсіндіру керек, отырғандар не туралы екенін табу)
1 - топ сөздері: отан, мектеп, сабақ, дәрігер, кітапхана, қалам, театр, кабинет, сағат, көше.
2 - топ сөздері: мұғалім, асхана, кітап, стадион, сатушы, дәптер, саябақ дау, дүкен, қала.
4. Ойтолғау
1. Осы 20 жылдағы біздің жетістіктеріміз.
2. Қазақстанның болашағы жастардың қолында.
Жұмыстың мақсаты Қазақстанның жеті кереметімен танысу
Экскурсия маршрутын құрастыру
Ибраһим Ата күмбезі
Еліміздегі тарихи-мәдени және археологиялық ескерткіштердің туризмдегі рөлі
Алаш Орда (1917—1920)
Ататүрік және оның түрікшілдік идеясы
Қазақстан территориясындағы тарихи-мәдени ескерткіштер
Оңтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев (1893-1938) және шығармаларындағы тақырыптық идеялық негізі
Қазақстанның тәуелсіздігі үшін күрес
Қазақстанның халықаралық экономикалық қатынастардағы орны
СӘБИТҰЛЫ АСАНҚАЙҒЫ
Қазақстанның ұлттық экологиялық проблемалары
ӘСКЕНҰЛЫ ӘБІЛҚАЙЫР ХАН
Индустриалды-инновациялық даму жолында Қазақстанның нақты секторын тиімді инвестициялаудың қаржылық механизмі
ШОҚАЙҰЛЫ МҰСТАФА
Қазақстанның коммерциялық банктердің валюталық операциялары және олардың дамуы «Альфа-банк» Еншілес Банк» АҚ
1995 ж. ҚАЗАҚСТАННЫҢ БАНКТІК ЖҮЙЕСІН РЕФОРМАЛАУ БАҒДАРЛАМАСЫ
“Аққайың” емі шипалы
Көйлектік маталар тобына арналған реляциондық мәліметтер қорын құру және өнімдер сапасын эксперттік бағалау