Тік төртбұрыштың ауданын тап
Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы
Сабақтың мақсаты: Оқушылар тік төртбұрыштың (шаршының) ауданының формуласын пайдалана отырып ауданды табумен танысады. Кестелік көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығарады. Есептер шешу арқылы ойлау қабілеті дамиды.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табуды үйренеді. Көбейту мен бөлуді орындауда ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын қалыптастырады.
Ресурстар: Дидактикалық материалдар, кесте, суреттер
Дерек көздері Математика оқулығы 3 сынып, дидактикалық – әдістемелік құралдар
Оқыту әдістері: Дамыта оқыту технологиясы, ойын, көрнекілік, сұрақ - жауап.
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз
Тұсаукесер
Сұрақ – жауап
- Мынау қандай фигура?
- Шаршы дегеніміз не?
- Шаршының барлық бұрыштары қандай?
Негізгі бөлім №1 Ауызша
Әр фигураның ауданын қалай табуға болатынын түсіндір. Әр фигураның ауданын неше квадрат сантиметр?
№2
а) Тік төртбұрыштың ауданын тап.
ә) Шаршының ауданын тап
№3 Әр фигураның қабырғалары неше сантиметр?
Әр фигурада неше қатар шықты?
Әр фигурада неше баған шықты?
№4
Ш: Ұзындығы – 3 см
Ені – 2 см
S -?
Ш: Ұзындығы – 3 см
Ені – 3 см
S -?
Сергіту сәті
№5 Есепті шығар
Ш: Шу каналы – 82 км ←
Көксу каналы -? 21 км ұзын | ←
Басқара каналы -? 55 км қысқа |
№6
Бекіре ¼ - 20 кг
Бекіре -?
Шығармашылық тапсырма
10 таяқшаның неше ұшы бар? Он жарым таяқшаның ше? Он үш жарым таяқшаның ше?
Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы
№2 орта мектеп бастауыш сынып мұғалімі
Ходжабергенова Жибек Илясовна
Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы жүктеу
Шама өлшеу ұғымы
Фигураның ауданын оқыту әдістемесі
Көпбұрыштың ауданын табу
Математика сабақтарында жаңа ақпараттық технологияларды қолдана отырып оқушыларды мемлекеттік аралық бақылауға дайындау
Арифметикалық ұғымдарды оқыту арқылы оқушылардың құзыреттілігін дамыту
Бастауыш математика курсындағы шамалар және олардың өлшем бірліктерін оқыту әдістемесі
Бастауыш сынып оқушыларының геометриялық ұғымдарды және геометриялық материалдарды оқыту жолдарын зерттеу
Мектепте матиматиканы үйретудің жалпы мақсаттары
Бастауыш сыныптарда геометриялық ұғымдарды оқыту
Фигураның қабырғалары мен бұрыштарының әдеттенбеген қатыстары
Диалектика — даму мен ең жалпы байланыс жөніндегі ілім
Жиынтық сұраныс және жиынтық ұсыныс,бұлардың кейнстік үлгісі
Қабатты гидравликалық жару және ұңғылардың түптік аймаққа әсер ету
Мемлекеттік бюджет жүйесінің экономикалық мазмұны
Оңтүстік Қазақстан облысындағы несие нарығының қазіргі жағдайын талдау
Экономикадағы дағдарыстық жағдайдағы мемлекеттік бюджеттің ерекшеліктері
Социум және әлеуметтік қатынастарды әлеуметтік жұмыс өрісінің объектісі ретінде қарастыру
Жүк көтергіштігі 6-тонна жүктік автомобиль жасап, арнайы бөлімде ілініс муфтасының құрылысын жобалау
БАНКТІК ҚЫЗМЕТТІ ҚАДАҒАЛАУ ЖӘНЕ ОНЫ РЕТТЕУ
Кәсіпорынның бәсекелестік қабілетін арттыру жолдарымен оның бағалау ЖШС (КӨК-СУ).