Үшбұрышты сызғыштың көмегімен тік бұрышты анықта
Математика 2 - сынып
Тақырыбы: Бұрыш түрлері
Сабақтың тақырыбы: Бұрыш түрлері.
Сабақтың мақсаты:
- Бұрыш түрлерімен (тік, сүйір, доғал) таныстыру;
- Көпбұрыштардың элементтері, олардың атауларын оқып - үйрену;
- Жаңа білімді өз бетімен құру және пайдалану дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді хабарлау.
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ - жауап.
Көрнекілігі: Интерактивті тақта, флипчарт, электронды оқулық.
Пәнаралық байланысы: Дүниетану, бейнелеу өнері.
Сабақтың барысы:
І. Қызығушылықты ояту.
Психологиялық дайындық.
Ойын Есептеу машинасы . (Флипчартпен жұмыс)
23 - 3+40+8+10 - 70 - 6+30 (32)
7+9 - 10 - 2+80 - 4 - 20+5 - 60 (5)
13 - 8+50 - 5 - 40 - 7+60 - 3+7 (67)
Математикалық диктант.
1. 8 - ді 7 - ге арттырса 15 шығады.
2. 1 дм 9см - ден кіші.
3. 17 мен 9 - дың айырмасы 8 - ге тең.
4. 8 бен 8 - дің қосындысы 16 - ға тең.
5. Қосуға кері амал, көбейту.
Дұрыс Бұрыс
ІІ. Мағынаны тану.
- Фигураларды қандай топтарға бөлуге болады?
(бұрыштар, төртбұрыштар)
- Үшбұрышты сызғыштың көмегімен тік бұрышты анықта.
(Электронды оқулықпен жұмыс)
Үшбұрышты сызғыштың көмегімен тік бұрышты анықтай аласың.
Бұрыш тік бұрыштан кіші болса, сүйір бұрыш деп аталады.
Бұрыш тік бұрыштан үлкен болса, доғал бұрыш деп аталады.
Оларды дәптерге салу.
Сергіту сәті.
Енді біз демаламыз,
Айналаны шоламыз.
Қол - аяқты кезекпен,
Оңға - солға созамыз.
Күн шыққанда сүйініп,
Бәйшешектей иіліп,
Біз тынығып аламыз.
Жиі - жиі жаттығып,
Үлкен кісі боламыз.
№3. Тік бұрыштардың, көпбұрыштардың және бұрыштардың төбесін ата.
Орындаған: Ахметова Л. Ж.
Бұрыш түрлері жүктеу
Бастауыш сыныптарда геометриялық ұғымдарды оқыту
Фигураның қабырғалары мен бұрыштарының әдеттенбеген қатыстары
Эксперименттік есептер
Теодолиттердің жіктелуі
Бастауыш сынып оқушыларының геометриялық ұғымдарды және геометриялық материалдарды оқыту жолдарын зерттеу
Бастауыш мектеп оқушыларының геометриалық түсініктерін қалыптастыру жолдары
Геометриялық тұрғызулар
Стереометрияда салу есептерін шешу әдістері
Мектеп математика курсындағы ұғымдарды қалыптастыру
Word мәтіндік редактор
Диалектика — даму мен ең жалпы байланыс жөніндегі ілім
Жиынтық сұраныс және жиынтық ұсыныс,бұлардың кейнстік үлгісі
Қабатты гидравликалық жару және ұңғылардың түптік аймаққа әсер ету
Мемлекеттік бюджет жүйесінің экономикалық мазмұны
Оңтүстік Қазақстан облысындағы несие нарығының қазіргі жағдайын талдау
Тергеушінің тергеу бөлімінің бастығымен және анықтау органдарымен өзара әрекеттесуі
Экономикадағы дағдарыстық жағдайдағы мемлекеттік бюджеттің ерекшеліктері
Социум және әлеуметтік қатынастарды әлеуметтік жұмыс өрісінің объектісі ретінде қарастыру
Жүк көтергіштігі 6-тонна жүктік автомобиль жасап, арнайы бөлімде ілініс муфтасының құрылысын жобалау
БАНКТІК ҚЫЗМЕТТІ ҚАДАҒАЛАУ ЖӘНЕ ОНЫ РЕТТЕУ