Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту және әртүрлі компьютерлік программалармен жұмыс жасауды ары қарай дамытуға септігін тигізу
Информатика көшбасшысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың информатика пәні бойынша білімдерін жүйеге келтіріп, практикалық жұмыстар жасау кезінде олардың біліктері, жұмыс дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, логикалық - абстракциясын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту және әртүрлі компьютерлік программалармен жұмыс жасауды ары қарай дамытуға септігін тигізу;
Сабақтың түрі: сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ - жауап, практикалық жұмыс, бейне әдіс.
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, проектор, практикалық тапсырмалар
Сабақтың барысы:
Жүргізуші: Армысыздар, құрметті ұстаздар, әділ – қазылар, оқушылар! Сіздермен бірлесе отырып Информатика көшбасшысы атты ойынымызды бастауға рұқсат етіңіздер.
Информатика болашаққа бастайды
Келешекке білім қуған жастарды
Қадам басып 21 - ші ғасырға
Барлық әлем жаңалығын тастайды - дей келе бүгінгі сайысымызды бастаймыз.
Сайыс 9 - 10 сыныптар арасында өткізіледі. Әр сыныптан 3 оқушыдан қатысады.
Алдымен ойынға қатысушы талантты да дарынды оқушыларымызбен танысып алайық.
(Ойыншылар өздерін таныстырады.)
1. 9 А сыныбынан: -------
2. 9 А сыныбынан: -----------
Бүгінгі ойынымыз 5 турдан тұрады. Ойын барысымен таныстырып өтейін:
1 - тур. Инфобілім
2 - тур. Практикалық сынақ
3 - тур. Ғажайып презентация
4 - тур. Поэзия сәті
5 - тур. Интернет әлемінде
Сайысымызды бастамас бұрын бүгінгі ойынға төрелік ететін әділ - қазы алқасымен таныстырып өтейін:
------------------------------------------
1 тур. Инфобілім . Жарысқа қатысып отырған оқушыларға сәт сапар тілей отырып, шыңдарға биік қонғайсын демекпіз. Ал Инфобілім турын бастаймыз. Әр оқушыға жеке - жеке 5 сұрақтан қойылады. Әр сұрақ 1 ұпаймен бағаланады.
Бұл турдан кейін ең төмен балл жинаған 2 оқушы ойыннан шығарылатынын ескертеміз.
1 - оқушыға:
1. Компьютердің атасы деп кімді айтамыз? (Чарльз Бэббидж)
2. Компакт дискіні оқуға арналған құрылғы (CD - ROM)
3. Дүниежүзілік компьютер арасындағы байланыс ортасы (Интернет )
4. Компьютерде орындалатын программалар қандай топтарға жіктеледі? (Жүйелік, қолданбалы, ЭЕМ - ға жаңа программаларды құруды қамтамасыз ететін программалау).
5. Дүние жүзіндегі ең бай адам? (Билл Гейтс)
2 – оқушыға:
1. Аталған байттар тізбегі (файл)
2. Адам мен компьютер арасындағы қарым – қатынас (Интерфейс)
3. Вирустың кері әсерін жоятын программа (Антивирус )
4. Бос орын қалдыру пернесі (пробел)
15. Стандартты программалар (Блокнот, Word Pad, Paint, Калькулятор)
Математика мен информатиканы интеграциялап оқыту мүмкіндіктерін анықтау
Информатикадан зертханалық және практикалық жұмыстарды өткізу әдістемесі
Windows операциялық жүйесінің түсінігі
Бастауыш мектепте математика пәнінде ақпараттық технологияларды пайдалану
Бастауыш мектептерде компьютерлік техниканы тиімді қолдану негізінде оларға компьютерлік сауаттылық элементтерін меңгеру, ақыл-ойы мен шығармашылық қабілеттерін дамыту
Ағылшын тілі сабағы. Оқыту әдістері
Мәтіндік ақпаратты өңдеу
Бастауыш сыныптағы математика пәнінде оқушыларды ынталандыру құралы ретінде интерактивті тақтаны қолдану
Төменгі сыныпта информатиканы оқыту әдістемесі
Математика сабағында жаңа ақпараттық технологияларды қолдана отырып оқушылардың құзыреттілігін арттыру
Бу қазандықтары мен шаң дайындау жүйелері есебі
Аурудың тұрақтылығы және даму себебі
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
Коммерциялық ақпарат пен коммерциялық кұпия мәні және оны қорғау
Жазаның жүйелерінің және түрлерінің жалпы сипаттамасы
Аудиттің мәні және оның нарықтық экономика жағдайындағы ролі
Адамдар арасындағы қарым-қатынас және іс-әрекет психологиясы
Жиынтық сұраныс және жиынтық ұсыныс,бұлардың кейнстік үлгісі
Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауын тексерулерді ұйымдастыру мен жүргiзу ережесi