Әрекетке байланысты міндеті
Сабақтың тақырыбы: Бумалар мен белгішелер құру. Атын өзгерту. Объектілерді іздеу
Сабақтың мақсаты:
Файлдар және қапшықтар туралы толық мағлұмат бере отырып, оқу процесінде қолданбалы тапсырмалар жасауды және алған білімдерін дамытады;;
Міндеттері:
Мазмұнға байланысты міндеті: Оқушыларды файлдар, қапшықтар, таңбашалар
ұғымдарымен таныса отырып, олармен жұмыс істеу әдіс - тәсілдерін меңгереді;
СТО – ға байланысты міндеті: Шапшаңдыққа, жұмысты жүйелі жасауға, жасаған іс - әрекетті нақты жеткізе білуге және компьютерді еркін меңгеруге үйренеді, өз бетімен жұмыс істеуге дағдыланады.
Әрекетке байланысты міндеті: Жаңа мәліметтер арқылы білім қорын көбейту, ой - өрісін дамыту, білсем деген дағдыларын қалыптастырып, қызығушылығын арттырады. Оқушылар топта жұмыс жасайтын болады.
Сабақ түрі: дамытпалы
Сабақ типі: Жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс - тәсілдері: практикалық жұмыс, топпен жұмыс, сұрақ - жауап
Пәнаралық байланыс: Математика, физика.
Көрнекі құралдар: демонстрациялық көрсетілім, тест, тапсырмалар, бетшелер
Сабақтың барысы: 1. Оқушыларды ұйымдастыру
а) сәлемдесу, түгелдеу
2. Үйге берілген тапсырманы тексеру
Компьютердің негізгі құрылғылары
Енгізу және шығару құрылғылары
Пернетақта туралы сөзжұмбақты шешу
Семантикалық картаны толтыру
Жаңа сабақ
Қапшықтар (бумалар) - бұл кандай да бір белгісі бойынша файлдарды бірлестіру, мысалы, тақырыптық белгісі бойынша: бір ғана ойынға немесе редакторға жататын файлдар. Басқа сөзбен айтқанда, қапшық - бұл аты аталған файлдар тобы. Windows'98 - дің қапшықтары каталог рөлін атқарады. Тұрмыстық деңгейде қапшықты кәдімгі ішіне қағаз беттерін — файлдарды салатын қапшықпен салыстыруға болады. Windows'98 - дегі барлық файлдар, құжаттар мен бағдарламалар қапшықтарда сақталады. Қапшықтың аты, файлдың аты сияқты оның мазмұнын көрсете алады.
Қапшықтың пиктограммасы болуы мүмкін. Қапшықтарда таңбашалар, файлдар және басқа қапшықтар да болуы мүмкін. Қапшық бос болуы да мүмкін. Қапшықта аты бірдей объектілер болмауы керек. Қапшықтың ішіндегісін қарап шығу үшін, маустың батырмасын онда екі рет басу жеткілікті.
Қапшықтар екі түрде болады:
кәдімгі қапшық - каталогтар;
арнайы қапшыктар (Менің компьютерім, себет, принтерлер және т. б.)
ДЕЛИКТІК МІНДЕТТЕМЕЛЕРДІҢ ЖАЛПЫ СИПАТТАМАСЫ
Әрекерт қабілеттілік
Зиян келтiргенi үшiн жауаптылықтың жалпы негiздерi
ҚОРҒАНШЫЛЫҚ ЖӘНЕ ҚАМҚОРШЫЛЫҚ ИНСТИТУТЫНЫҢ ДАМУ ПЕРСПЕКТИВАЛАРЫ
Зиян келтіруден туындайтын міндеттемелердің түсінігі
Бастауыш сынып оқушыларын шығармашылық тапсырмаларды орындауға үйрету тәсілдері
Тәрбие мақсаты мен міндеттері
«Зиян келтіру салдарынан туындайтын міндеттер»
Оқу іс-әрекеті -оқушылардың дүние танымын қалыптастырудың алғышарты
Шығармашылық туралы ұғым
АҚПАРТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАРҒА БАЙЛАНЫСТЫ МАМАНДЫҚТАРДА «МӘЛІМЕТТЕР ҚОРЫ» БӨЛІМІН МЕҢГЕРУ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ.
Оқыту және ғылыми метоликалық жоспардағы кабинеттің міндеті.
Германияның Кеңес Одағына байланысты жоспары
Топырақты өңдеудің мақсаты мен міндеті.
Іс – тәжірибенің мақсаты мен міндеті
Жүктілікке және босану мерзіміне байланысты берілетін жәрдемақылар
Андрогенез көбіне ұрықтануға дейін овоцит ядросының кейбір жағдайларға байланысты ыдырап кетуі нәтижесінде, тек сперматозоид ядросының қатысуымен жүретін процесс
Біздің міндетіміз Қазақстан Тәуелсіздігінің тірегіне айналған Конституцияны қатаң ұстану
Жалғама - күрылысы мен жалғану сипатына байланысты артерия доғалары, артерия торлары, ғажап торлар, тамырлар тораптары, артериола - венулалық жалғама болып бірнеше түрге бөлінеді
Ересек балаларға шығармаға байланысты қажетті суретті шығарма оқылған соң берген дұрыс