Басты оқиғалар
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезовтің Қараш - Қараш оқиғасы
Бақтығұлдың тағдыры
Сабақтың тақырыбы: М. Әуезов Қараш - Қараш оқиғасы Бақтығұлдың тағдыры
Мақсаты: Хикаят бойынша алған білімдерін қорытады, жинақтайды, кейіпкерлердің өмірдегі шынайы бейнесін таниды.
Міндеттері:
1. Мазмұнға байланысты: Шығарманың мазмұнын толық талдайды, басты кейіпкердің іс - әрекеттері арқылы сол заманның саяси құпиясын ұғынады.
2. СТО - ны дамытуға байланысты: Кейіпкерлердің іс - әрекеттеріне орай баға бере білуде ойлау, сөйлеу қабілеттері дамиды, алған білімін ойымен салыстырады.,
3. Топпен жұмыс: Оқушы өз ойын белгілі мәліметтер арқылы дәлелдеуге үйренеді, бірін - бірі оқытады, топтастарының сұрақтарына жауап іздейді, қорытынды шығарады.
Түрі: қорыту - жинақтау сабағы
Типі: проблемалық оқыту
Қолданылатын әдіс - тәсілдер, стратегиялар: проблемалық сұрақтар, пікірталас, іздендіру
Пәнаралық байланыс: 1. Қазақстан тарихы Тұрар Рысқұлов
2. Әдебиет Ш. Мұртаза Қызыл жебе романы
3. Кино өнері Асуда атылған оқ
Көрнекілігі: Слайдқа салынған суреттер, сызбалар, флипчарт
Сабақтың барысы:
І. Қызығушылықты ояту
Ой шақыру стратегиясы
1. Асуда атылған оқ кинофильмінен үзінді көрсету арқылы өтілген материалды еске түсіру.
- Бұл үзінді қай фильмнен алынған?
- Фильм кімнің, қай шығармасы желісі бойынша түсірілген?
- 2. Жоспар бойынша үзіндінің мазмұнын еске түсіру
Тараулар. Тақырып. Басты оқиғалар.
ІІ. ште кеткен кек....•.... Тектіғұлдың науқасы
•. Өксікті күндер
•. Аянышты өлімі
ІІ. Кек жолындағы жортуыл....•.... Сәлмен жылқысына барымталау
•. Ұрланған бие
ІІІ. Қуғыншылар....•.... Сойылған бие
•Қуғыншылар
•. Соққыға ұшыраған Бақтығұл
•. Намыс, ар, қорлану
ІV. Пана іздеу....•.... Арқар ату
•. Жарасбайға тартуы
•. Өтініш, тілек
V. Адасу....•.... Жарасбай жанындағы тірлік.
•. Ақ жолдан таю
•. Барымташы Бақтығұл
VІ. Екі жүзді аярлық....•.... Ел ішіндегі тартыс
•. Сатқындық.
•. Билер соты, үкім
VІІ. Қуғын....•.... Қуғынға ұшырау
VІІІ. Өш алу....•.... Жасырыну
•. Әділ үкім.... Алынған кек
№35 мектеп – гимназиясының
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Баймуханова Амангүл Кыздарбаевна
Қатынастар және олардың қасиеттері
Мұхаммед Хайдар Дулати “Тарихи-Рашиди” атты еңбегі
Математикалық статистиканың бірінші есебі
Кәсіпорындағы зиянды және қауіпті өндірістік факторлар
Тарихты оқыту әдістемесі пәні, оның мақсаты мен міндеттері
Ауыз әдебиеті жанрларының функциясы
М. әуезовтың «абай жолы» романы
Ықтималдықтар теориясының тарихы туралы қысқаша мәлімет
Студент білімін бағалау бойынша тест программасын құру
Халықтың статистикалық тіркелімін жүргізу бойынша әдістемелік ұсынымдар
Тергеушінің тергеу бөлімінің бастығымен және анықтау органдарымен өзара әрекеттесуі
Азияның басты өзендерінің географиялық ерекшеліктері
Индустриялық-инновациялық стратегияның басты бағыты – бәсекеге қабiлеттi өнеркәсiптi дамыту
Ұлттық тәлім – тәрбиенің басты, бағыттарына шолу жасау
Азаматтық құқықтың сақталуы басты міндет
Отбасының басты қызметі баланы тәрбиелеу
Отбасының басты қызығы, алтын тіреу діңгегі - бала
Сондағы берер тәрбиесі махаббаттан баз кешкен ғашықтардың қайғылы оқиғалары
Қыпшақ Ізбасты би, он жасар күнінде көш үстінде көп адаммен бір түлкі қуысып, бәрінен бұрын жетіп түлкіні соғып алды
Білім жүйесін дамыту стратегиясының басты мақсаты - ұлттық білім моделін жасау