Мылқау суреттер
Биология 8 - сынып
Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту жүйесін қорытындылау (презентация)
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік.
Асқорыту мүшелері олардың құрылысы, қызметі туралы алған білімдерін жүйелеу және толықтыру.
2. Дамытушылық:
Оқушылардың дүниетанымдық ой - өрісін, дамыту, өздігінен тапсырмаларды орындауға үйрету.
3. Тәрбиелік:
Асқорыту мүшелерінің ауруларының алдын алу, тісті күтудің гигиеналық шараларын сақтай білуді үйрету.
Ұйымдастыру кезеңі
І. Кім шапшаң
ІІ. Мылқау суреттер
ІІІ. Құпия сандар
ІV. Сәйкестендір
V. Жоғалған әріптер
VІ. Терминдік диктант
VІІ. Бағалау
Кім шапшаң
1. Нәруыздың қажетті тәуліктік мөлшері
а) 100 г ә) 120 г б) 150 г
2. Адам денесінің қанша пайызы судан тұрады?
а) 30 - 40% ә) 50 - 55 % б) 60 - 65 %
3. Ас қорыту жолын ретімен ата
а) ауыз қуысы_____ кеңірдек ____ жұтқыншақ___ қарын ____ ішек
ә) ауыз қуысы ____ жұтқыншақ ____ өңеш____ асқазан___ аш ішек тоқ ішек _____ тік ішек
б) ауыз қуысы ____ өңеш ____ асқазан ____ тоқ ішек ___ тік ішек
4. Тістің ауы қуысында шығып тұрған бөлігі
а) қызылиек ә) түбір б) тіс сауыты немесе денесі
5. Асқорыту және тыныс алу жолдары қиылысады
а) жұтқыншақта ә) өңеште б) асқазанда
6. Ауыз қуысында қанша сілекей безі бар
а) екі жұп ә) үш жұп б) төрт жұп
7. Аш ішектің бөлімдерін ата
а) ұлтабар аш ішек, мықын ішек
ә) соқырішек, жиек ішек, тікішек
б) ұлтабар, соқырішек, тікішек.
8. Бауырдың салмағы қанша?
а) 1300 г ә) 1400 г б) 1500 г
9. Өт өзегі асқорыту мүшелерінің қай бөлігіне ашылады?
а) асқазанға ә) ұлтабарға б) тоқ ішекке
10. Шартсыз сөл бөліну орталығы қайда орналасады?
а) сопақша мида ә) ортаңғы мида б) жұлында
11. Бір тәулікте бөлінетін сілекей мөлшері
а) 1 - 1, 5 л ә) 1, 5 - 2 л б) 2 - 2, 5 л
12. Ұзындығы 25 см бұлшық етті түтік тәрізді асқорыту мүшелері
а) асқазан ә) жұтқыншақ б) өңеш
Презентацияны жүктеу
Комикс жанры қазақ тілі мен әдебиетінде
Қазақ өнері
Аффект
Табиғат лирикасы
Сөйлеудің бұзылысы мен патологиясы
Ойынның психологиялық негіздері
Қарағанды облысындағы бөдене шаруашылығының даму жолдары
5-6 жастағы балалардың грамматикалық дағдыларын қалыптастыру (2015 жылғы. 5-ке тапсырылды)
Қанат Бейсекеевтің деректі фильм жанрындағы шығармашылығы
Психикалық дамуы тежелген балаларды түзету әдістерін қарастыру
Оқушылардың салған Отбасы суреттері
Суретке түсірілген нысандардың сандық, сапалық сипаттамаларын фотосуреттер арқылы зерттейтін ғылым
Мата қыртысының суреттері
Қазақстандық батырлардың суреттері
Балаларға геометриялық пішіндер орналасқан суреттерді тарату
Ұлы тұлғалармен батырлар бейнелеу өнерінде тақырыбына салынған суреттерін тексеру
Бунақденелілердің суреттерін салу
Жолақша суреттері арқылы ұзын жолақша, қысқа жолақша екенін түсіндіру
Графика туралы суреттер
Суреттер сыры