Ғаламтордың құрылысы мәтіні бойынша мына мәліметтерді табыңдар
Қазақ тілі 7 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Ғаламтордың құрылысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ғаламтордың құрылысы тақырыбы бойынша мәлімет беру. Оқушылардың оқу техникасын күшейту, аударма жұмыстарына көңіл бөлу. Жүйелі сөйлеуге, тақырыпты жүйелі баяндауға үйрету, төселдіру.
Дамытушылық: Тапсырмалар жазу арқылы ойлау қабілеттерін дамыту. Оқушылардың тіл белсенділігін, жазу мәдениетін дамыту. Ой - өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Сөздерді меңгерту арқылы сөздік қорларын, тіл байлықтарын байыту.
Тәрбиелік: Тазалыққа, ұқыптылыққа баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап, әңгімелесу, тіл дамыту.
Сабақтың көрнекілігі: Кітап, суреттер. Грамматикалық кесте
Пәнаралық байланыс: Орыс тілі. Қазақ әдебиеті
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу.
2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу, келмеу себебін сұрау, білу.
3. Оқушылардың көңілін сабаққа бейімдеу, ыңғайлау.
II. Өткен сабақты қайталау, пысықтау.
Мәтіннің мазмұнын сұрау
Аударма диктант: система, военные исследования, надежность, отрезок, протокол, возможностиъ, оценить
ІІІ. Жаңа түсінікті қалыптастыру: 1. Кіріспе сөз
2. Сөздікпен танысу: тұтынушы - потребитель
Түйінді машина - маншина с узлами
Оптикалық талшық - оптическая волокно
Үзіліссіз – непрерывно, беспрерывно
Уақытша - временно
Сақтау - сохранять
Ақпарттық - информационный
Жинақтауыш - собиратель
Қамтамасыз ету - обеспечивать
А) сөздерді дұрыс айту;
Ә) сөздік дәптерге жазып алу;
Б) сөз тіркестерін құрап жазу
3. Оқылым - мәтінді оқу
Интернет құрылысы
Интернетте жақсы жұмыс істеу үшін, оның құрылысын білу онша қажет болмайды. Бірақ интернет жұмысы және пайдаланатын терминдер туралы біршама білу керек. Бұл жағдай Интернетті тезірек меңгеруге көмектеседі. Әрбір тұтынушы компьютерді телефон арналарымен, түйінді машиналармен байланыстырады. Ал түйінді не негізгі машиналар бір - бірімен қуатты оптикалық талшықты не спутникті арналармен жалғасады. Түйінді машиналар кез келген жай компьютерлер арасында байланыс орнату үшін қажет. Олар тәулік бойынша үзіліссіз жұмыс істейді, байланыс сеанстарының арасындағы уақытта жолда жүрген ақпартты уақытша сақтайды, ақпарттық серверлер деп аталатын мәлімет жинақтауыш компьютерлермен жылдам істейтін оптикалық түрдегі байланыстыру ісін қамтамасыз етеді.
IV. Жаңа сабақты бекіту: Деңгейлік тапсырмаларды орындау
ІІІ деңгей
1. Интернет құрылыс мәтіннің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін анықтаңдар.
2. Мәтінге сұрақтар тізімін дайындаңдар.
ІІ деңгей
1. Ғаламтордың құрылысы мәтіні бойынша мына мәліметтерді табыңдар.
А) негізгі ақпарат
Ә) қосымша ақпарат
2. Мәтіннің мазмұны бойынша қорытынды жасаңдар.
І деңгей
Ғаламтордың құрылысы мәтінінде берілген фактілерге сүйеніп, Интернеттің құрылысы туралы айтып беріңдер.
V. Сабақты қорыту: берілген сұрақтарға сәйкес жауаптарын тауып, диалог құраңдар. Өзара сөйлесіңдер:
Сұрақтар Жауаптары
1. Интернет деген не?
2. Интернет қандай мүмкіндіктерді ұсынады?
3. Интернет желісіне қалай қосылуға болады?
4. Модем дегеніміз не?
1. Интернет бойынша соңғы жаңалықтар туралы ақпарат, ауа райы туралы мәлімет алуға, электронды пошта арқылы хабарласуға болады.
2. Интернет желісіне қосылу үшін компьютерге модем қажет.
3. Бұл компьютерлерге телефон желілері не басқа да байланыс тораптары арқылы мәліметтер алмасуға мүмкіндік беретін құрылғы.
4. Дүние жүзіндегі компьютерлер мен с серверлер жиынтығы
VI. Үй тапсырмасын беру: 237 - бет 2 - тапсырма сөйлемдерді сын есіммен толықтырып жазу, сөздік жаттау
VII. Бағалау.
VIIІ. Рефлексия: Даналық ағашына өз пікірлерін жазып қалдырады.
Сабақ жоспарының толық нұсқасын қарау
ҚАЗАҚ ТІЛІНЕН ЕТІСТІКТІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕМЕСІ
Ғаламтор желіcіндегі ақпараттарды іздестіру
Паскаль тілінің негізі
Қазақ тілі пәнінен жүргізілетін жұмыстардың тәрбиелік мәні
Экскурсиондық объектілерді таңдау
«атакент» бойынша туристік-экскурсиялық маршрутты өңдеу
Сыни ойлау технологиясымен етістікті оқыту
Builder С ортасында бағдарламалау
Алгебралық материалды оқытудың педагогикалық негізі
7-8-9 сыныптардан геометриядан таңдау курстарын оқыту
Ақтөбе қаласы бойынша салық және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке түсуін талдаудың ақпараттық жүйесін тұрғызу
Жүк көтергіштігі 6-тонна жүктік автомобиль жасап, арнайы бөлімде ілініс муфтасының құрылысын жобалау
Бәсекеге қабілетті экономиканың системасын қазіргі заманға концепция бойынша құру және іске асыру
Бюджет жүйесі және бюджет құрылысы
алықаралық қаржылық есеп стандарты бойынша дебиторлық қарыздың өзгерістері
Бюджет және бюджет құрылысы
Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіруі кезінде Қазақстан бәсеке қабілеттілігінің стратегиялық менеджменті
Шпионаж - Мемлекеттің Конституциялық құрылысы мен қауіпсіздігіне қарсы қылмыстар
СЫНЫП ҰЖЫМЫНА ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ-ПЕДАГОГИКАЛЫҚ МІНЕЗДЕМЕ
Электрондық кестенің көмегімен мектеп информатика курсы бойынша көпнұсқалы тестер жасау әдісі