Жаңа материалды түсіндіру
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы,
Ақжігіт селосы, М. Бегенов атындағы орта мектептің
бастауыш сынып мұғалімі Мақсымбаева Рахия
Сабақтың тақырыбы: 8 - ге көбейту және бөлу кестесі
Сабақтың мақсаты: кестелік көбейту және бөлу ережелерін қайталай отырып, 8 – ге көбейту және бөлуді үйрету, ұғындыру.
Дамытушылығы: оқушылардың есте сақтау, ойлау қасиеттерін, ауызша есептеу дағдыларын, логикалық ой - өрістерін дамыту.
Тәрбиелігі: оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, ұшқыр ойға ұтымды тез жауап беруге баулу.
Көрнекілігі: слайдтар, суреттер.
Әдісі: сұрақ – жауап, түсіндіру.
Түрі: жаңа сабақ.
Пән аралық байланыс: ана тілі, дүниетану.
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру бөлімі
Психологиялық дайындық:
Сендерге табыс тілеймін,
Жарық пен жылу, денсаулық!
Тұр алда есеп, мысалдар,
Тапқырлықты да ұштаймыз.
ҚОСУДЫ КӨБЕЙТУМЕН
Ауыстыруды білеміз
Біліммен көзге түсеміз.
ІІ. Тірек білімді өзекті ету.
Ауызша жұмыс.
а) Азайтуларды орындау.
846 – 629 = 217
568 – 284 =284
325 – 157 =168
674 – 305 =369
Кім жылдам? ойыны.
2 кірпінің құлағы нешеу? ( 4)
8 қоянның аяғы нешеу? (32)
7 торғайдың қанаты нешеу (14)
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру.
Дәптерге күннің жады мен жаңа тақырыпты жазу
Балалар, жылдың қай мезгілі?
Қыс
Қыста қандай ойын түрлерін ойнағанды жақсы көресіңдер
Аққала жасап, сырғанақ теуіп, шанамен сырғанап ойнаймыз.
Олай болса, балалар бүгін біз қысқы ойын түрлерімен жақынырақ танысамыз. Сабағымыз ойын түрінде өтеді.
Ал енді балалар, сендердің жақсы көретін, қыста қызығып ойнайтын спорттық ойындарыңмен жақынырақ танысамыз да берілген тапсырмаларды орындаймыз. Ол үшін жұмбақ тар шешеміз.
1. Шелек қалпақ басында,
Сәбіз екен танауы
Қыста қардан тұрады
Тауып көрші, сен оны
Ол не? ( Аққала)
Оқулықпен жұмыс.
- Балалар, тақтаға қарайықшы. Мұнда 8 – ге көбейту кестесі жазылған.
- Неге сегізден басталып тұр? (1 *8; 2*8; 3*8; 4*8; 5*8; 6*8; 7*8)
- яғни, 8 – ді 8 – ге көбейту дегеніміз 8 – ді өзіне 8 – рет қосу.
3 – слайд 8*8=8+8+8+8+8+8+8+8
8*9=8+8+8+8+8+8+8+8+8
8*8=64
64 8=8
8*9=72
9*8=72
72 8=9
2”Шанамен сырғанау “ ойыны
Мінсем, төменге зу етем
Өрмелесем, өзімді сүйретем.
Ол не? (Шана)
- Өте жақсы, балалар келесі ойынымыз шанамен сырғанап, жарысып ойнаймыз.
4 – слайд №2. Бос орындарға тиісті сандарды қою.
Оқу жұмыстарының негізгі түрі - біріккен сабақ
Грамматикамен жұмыс істеудің психологиялық ерекшеліктері
Теориялық оқу материалын оқып-үйренудің әдістері
В.Ф.Шаталовтың интенсивті оқыту (тірек сигналдарын пайдалану арқылы) технологиясы
Грамматикамен жазу сабақтарының міндеті мен мақсаты
ОҚЫТУ МАТЕРИАЛДАРЫН ТІРЕК СИГНАЛДАРЫ АРҚЫЛЫ ОҚЫТУ ТЕХНОЛОГИЯСЫ
Ерте жастан ағылшын тілін оқытудың маңызы және оның ерекшеліктері
Информатика пәнінен әдістемелік құрал
Қазақ тілін оқыту әдістемесін зерттеп, жан-жақты қарастыру
Оқыту процесінде әдістер туралы түсінік
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Жаңа заман талабы
Тауарлық – материалдық қорлар есебі мен аудиті және олардың жетілдіру жолдары
Негізгі қорлардың амортизациясын анықтау әдістері және олардың кәсіпорынның негізгі капиталын жаңартудағы ролі
Ақша қаражаттарының қоры қаржы қатынастарының материалдық-заттық көрінісі ретінде
Локомотив құралдарын қалпына келтіру, жөндеу және жаңаша жабдықтау «Жолбарыс» ЖШС-не қысқаша сипаттама туралы
ҚТС жалпы номерлік сыйымдылығы және минималды материалды шығынға сай РАТС-тың оптималды сыйымдылығы таңдалын
Локомотив құралдарын қалпына келтіру, жөндеу және жаңаша жабдықтау «Жолбарыс» ЖШС-не қысқаша сипаттама
Кәсіпорында тауарлық-материалдық қорлар есебінің ұйымдастырылуы