Оқушыларға акробатикалық жаттығуларды үйрету

Сабақ туралы қысқаша ақпарат

Сабақ өтетін орны

Спорт зал

Сабақ тақырыбы

Акробатикалық жаттығулар

Сабақ өтетін уақыты

Көрсетілмеген (кесте бойынша нақтылаңыз).

Сабақ мақсаты

A) Білімдік мақсат

Оқушыларға акробатикалық жаттығуларды үйрету.

Ә) Дамытушылық мақсат

Дене қимыл-қозғалысын икемдеу, қозғалыс белсенділігін арттыру.

Б) Тәрбиелік мақсат

Ептілікке, шеберлікке, ұйымшылдыққа баулу және салауатты өмір салтын сақтауға тәрбиелеу.

Техника қауіпсіздігі

  • 1 Сабақ барысында қауіпсіздік ережелері түсіндіріліп, міндетті түрде ескертіледі.
  • 2 Акробатикалық жаттығуларды орындау кезінде арақашықтық сақталып, мұғалімнің нұсқауын қатаң орындау талап етіледі.

Сабақ мазмұны

Ұйымдастыру кезеңі

  1. 1 Оқушыларды сапқа тұрғызу.
  2. 2 Рет бойынша санау.
  3. 3 Кезекшінің баяндамасы.
  4. 4 Сәлемдесу.
  5. 5 Оқушыларды түгендеу.
  6. 6 Жаңа сабақ туралы қысқаша түсінік беру.

Саптағы және қозғалыс жаттығулары

Жаттығулар оқушылардың денесін қыздырып, қимыл үйлесімділігін арттыруға бағытталады.

  • Бағытқа бұрылу және қозғалу

    Оңға, солға және артқа қарай жүру және жүгіру.

  • Аяқтың түрлі бөліктерімен жүру

    Аяқтың ұшымен, өкшемен, ішкі және сыртқы қырымен жүру.

  • Отырып жүру

    Жартылай және толық отырып жүру.

  • Жеңіл жүгіру

    Қалыпты қарқында жүгіру арқылы тынысты реттеу.

  • Тізені жоғары көтеріп жүгіру

    Аяқты биік көтеріп жүгіру арқылы серпінді арттыру.

  • Бағытты өзгертіп жүгіру

    Оңға, солға және артқа қарай жүгіру.

  • Диагональ бойынша жылдамдату

    Диагональ бағытта қарқынды арттыра отырып жүгіру.

Орнында орындалатын гимнастикалық жаттығулар

Оқушылар орнында тұрып жалпы дамыту жаттығуларын орындайды (мұғалімнің көрсетуі бойынша).

Назар аударатын тұстар

  • Дене қалпын дұрыс сақтау және тыныс алуды бақылау.
  • Қимылдарды бір ырғақта, белгі бойынша орындау.

Негізгі бөлім: акробатикалық жаттығулар

Сынып 2 топқа бөлініп, акробатикалық жаттығуларды кезекпен орындайды. Мұғалім әр оқушының орындау техникасын бақылап, түзетулер енгізеді.

Топтық жұмыс

Жаттығуларды кезекпен орындау, өзара қолдау көрсету, тәртіп сақтау.

Бағалау

Топтардың жұмысы фишка (белгі) арқылы кезең сайын бағаланып отырады.