Сабақта қолданылатын материалдар
Әдебиеттік оқу 4 класс
Сабақ тақырыбы: Д. Мыңжасарқызы. Мектептен жырақ жол
Мақсаты: Білімділік: мәтіннің мазмұнын меңгерту, негізгі идеясын аша білу, түсінгенін жүйелі баяндауға үйрету.
2. Дамытушылық: оқушылардың ой - өрістерін, тіл байлықтары мен сөздік қорларын, таным қабілеттерін дамыту, шығармашылық қиялдарын арттыру, өз ойларын дәлелдеуге жетелеу.
3. Тәрбиелік: Оқушыларды алған білімін өмірде қолдана білуге тәрбиелеу.
Сілтеме: 4 - сынып әдебиеті, әдебиетті оқыту әдістемесі, слайдтар
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: мәтіннің идеясын түсінеді; сөздік қоры дамиды, ой - пікірлерін еркін жеткізеді;
Негізгі идеялар: Жазушының негізгі айтпақ ойы.
Сабақта қолданылатын материалдар: Оқулық, АКТ
Оқыту әдістері: Топтық жұмыс, топтастыру, диалогтік оқыту, топтық тапсырмалар
Дерек көздері: Оқулықтағы тақырыпқа сай берілген материалдар, интернет көздерінен алынған материалдар.
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: ("Қызығушылықты ояту")
Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау. Әр оқушы өздеріне ұнайтын фигураны таңдайды. Әр фигура бойынша оларға мінездеме беріледі.
Үй тапсырмасын тексеру
1. Жаконың шын аты кім еді?
2. Жако күннің қай уағында жоғалып кетті?
3. Олар қандай ойын ойнады?
4. Балалар бассейнге барарда Жаконы неге қалдырып кетті?
5. Жако қандай оқиғаларды басынан кешірді?
6. Жаконың өзіндік ерекшелігін айт.
ІІІ. Үй тапсырмасын пысықтау: Өзің үшін қандай сабақ немесе үлгі алдың?
І. Қызығушылықты ояту
ойын автоматтары туралы не білесіңдер?
Олардың пайдасы немесе зияны туралы пікір таластыру.
1 - топ Қолдайды.
2 - топ Қарсы
3 - топ Қорытады.
ІІ. Мағынаны тану
Оқулықпен жұмыс:
Мәтінді топта оқу, талдау.
Сөздік жұмыс.
Жырақ – алыс, қашық.
Төбесінен жай түскендей етті – қатты таңдандырды.
Құдды – кәдімгі.
Қуыстану – ыңғайсыздану.
2. Бақытжанның, оның Кәмила апайының және анасының ішкі ойларын әңгімеден тауып оқу.
интерактивті тақтадан мультфильм үзіндісін көрсету, кейіпкерлердің қимылын қайталау.
Д. Мыңжасарқызы. Мектептен жырақ жол жүктеу
Техникалық еңбек сабақтарын жүргізу әдістемесі
Ағылшын тілі сабақтарында қолданылатын көрнекіліктер
Шетел тілдерін үйренуде ойын элементтерін пайдалану
Аудиовизуалды әдіс арқылы қазақ тілін оқытудың тиімділігі
Қазақ тілі сабақтарында ойын элементтерін қолдану
Окушылардың сан есім туралы білімдерін дұрыс колдану дағдыларын қалыптастыру
Математика сабағында қолданылатын дидактикалық ойындар және оның маңызы
Дүниетану сабақтарында көрнекіліктерді пайдалану әдіснамасы
Бастауыш сыныптың қазақ тілі сабақтарында оқытудың көрнекілік әдісін жүзеге асыру жолдары
Ши тоқуда «гүлдер әлемі» композициясын түстік үйлесімділікте орындау тәсілдері
Модулдық технологияны сабақта пайдалану
Ағылшын тілі сабақтарының танымдық белсенділікті арттыру мүмкіндіктері
ТАРИХ САБАҚТАРЫНДА ТАРИХИ-МӘДЕНИ ЕСКЕРТКІШТЕРДІ ПАЙДАЛАНУ
Дәріс сабақтарының жоспары.
Материалдар дайындау
Менің ойымша Отан - құндылықты материалдарды тасушы емес, рухани жан сезімі
Әминнің сабақтары
Сабақ қазіргі заман талабына сай интерактивті тақтаны қолданумен өткізілді, сабақта Дене импульсі материалық нүктеде импульстің өзгеруі
Қазақтар мен Ресей арасындағы сауда сабақтастығы
Шығармада бастан - аяқ лексикалық қүрамдағы байыргы сөздердің мол қолданылатындығы көркем әдебиет стилінің негізгі белгісі