Есеп Сабақ мақсаты
Сабақ тақырыбы: Есеп
Сабақ мақсаты: 1. Есеп терминін енгізіп, оның құрамдас бөліктері туралы түсінік қалыптастыру, есеп шығаруға үйрету.
2. Балалардың ой - өрісін, ойлау, салыстыру қабілеттерін жетілдіру.
3. Сақтыққа, ұқыптылыққа, бірлікке баулу.
Сабақ көрнекілігі: кеспе цифрлар, амал таңбалары, плакат, суреттер.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру
Балаларды сабаққа дайындап алу.
ІІ. Өткенді қайталау
1. Сандар қатары
Балалар кеспе цифрларды ұстап, сандар қатарын құрады, бұйрықтар орындайды (дене тәрбиесі сабағымен байланыстыру):
- Сандар, сапқа тұр!
- Сандар, тура санал!
- Сандар, кері санал!
- 5 санынан кейінгі сандар, алға шық!
- 3 санының көршілері, алға шық!
2. Сандар құрамы
Үйшігіне орналастыр ойыны.
(4, 5, 6 сандарының құрамын анықтау)
ІІІ. Жаңа сабақ
1. Кіріспе.
2. Мұғалімнің түсіндірмесі.
Тақтадағы шыршаға қима шарларды ілу арқылы №1 есепті талдау, түсіндіру.
Арман шыршаға 3 жасыл әшекей шар, ал Рахима 2 сары әшекей шар ілді. Олар барлығы неше әшекей шар ілді?
(Арман мен Рахима шыршаға шарларды іледі).
- Балалар, бұл – есеп.
Есептің шартын құрайық:
Арман – 3 шар 000
Рахима – 2 шар 00
Сұрағын анықтап көрсету:
Барлық шар нешеу -?
Шешуін табайық: 3+2=5 (ш.)
Жауабы: Барлығы 5 шар ілінді.
- Балалар, көріп отырғанымыздай, есептің құрамдас бөліктері болады. Оларды атайық:
Шарты
Сұрағы
Шешуі
Жауабы
(плакаттан көрсету)
IV. Сергіту Кім жылдам? (эстафеталық ойын)
Балалар қатар бойынша 3 топқа бөлініп, тақтадағы мысалдарды кезекпен орындап жарысады. Жылдам әрі дұрыс орындаған топ жеңімпаз атанады.
5+5= ------------- 10 - 0= ------------ 3+3=
2+1= ------------- 0+1= -------------- 3 - 3=
3 - 0= ------------ 6 - 3= -------------- 4+1=
5+2= ------------- 5 - 2= -------------- 7 - 5=
10 - 3= ---------- 8+2=
V. 2 – жаттығуды тақтада орындау.
3 3 - 1
5 3+1
5 3 - 2
5 3 - 3
VІІІ. Қорытындылау
Не істедік? Нені үйрендік?
ІХ. Сабаққа белсенді қатысқан балаларды атап көрсетіп, мадақтау.
Х. Үйге тапсырма беру: 3 – жаттығу.
Заттарды алу есептері
Математикалық логика
Математика сабақтарында жаңа ақпараттық технологияларды қолдана отырып оқушыларды мемлекеттік аралық бақылауға дайындау
Математиканы оқытудың теориясылық негізі
Ақша қаражаттарына бақылау
Математиканы модульдік технологиямен оқыту
Математиканың сызумен байланысы
Компьютерде өтілетін сабақ
Мұғалімнің және оқушылардың компьютерлері. Оқытудың компьютерлік технологиясы
Дене тәрбиесі сабағынан ашық сабақ өткізу
Бухгалтерлік есептің концепциялары мен принциптері
Бас тоғанның негізделуі, Арыс-Түркістан каналын суғару мақсатында пайдалану және су әкету
Модулдық технологияны сабақта пайдалану
Корпаративтің ақша айналымын және есеп айырысу жүйесі
Банктік есепшот келісімі
Екінші деңгейлі банк клиенттеріне есеп-кассалық қызмет көрсетулер
Бюджетпен есеп айырысу аудиті
Еңбекақыны есептеудегі аудиттің мақсаты мен міндеттері
алықаралық қаржылық есеп стандарты бойынша дебиторлық қарыздың өзгерістері
Өндіріс шығындарын есепке алудың әдістері мен өнімнің өзіндік құнын калькуляциялау