Мәтінді оқушыларға оқыту
Тіл дамыту 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Мақта қыз бен мысық (ертегі)
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Тақырыпты дұрыс оқыту, мазмұнын меңгерту, мән - мағынасын ашу;
2. Дамытушылығы: Балаларға бағыт – бағдар бере отырып, өздіктерінен қорытынды шығаруға машықтандыру;
3. Тәрбиелігі: Балаларды мейірімді, адал болуға, адамгершілікке тәрбиелеу, арам пиғылдан, мейірімсіз іштарлықтан бойларын алыс ұстауға үйрету;
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ - жауап, шығармашылық жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: Бейнелеу өнері, интерактивті тақта
Сабаққа қажет құралдар: түрлі түсті бояулар, ақ қағаздар
Пән аралық байланыс: бейнелеу
Сабақ барысы
1. Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу. Оқу - құралдарын реттеу. Сабақта жоқ оқушыларды түгелдеу.
2. Үй тапсырмасын сұрау.
- Өткен сабақта үйге не берілді?
- Ы. Алтынсариннің Асыл шөп атты мәтінді үйден оқып келу.
- Кім айтады? (2 - 3 оқушыдан сұрау)
Топтастыру
Бәтима - сабырлы ақылды, қажырлы, еңбекқор
Зылиқа - шыдамсыз қиындыққа төзімсіз,
Қызығушылықты ояту
шелек
сиыр
торғай
етік
гүл
інде
3. Жаңа сабақ
Қазақтың көрнекті ақыны, жазушысы Ы. Алтынсарин Қостанай облысының Қостанай ауданында туған. Балалық шағын атасы Балғожа бидің қасында өткізген. Ол қазақ балаларына арнап мектеп ашқан. Оның көптеген шығармалары бар. Соның бірі,, Мақта қыз бен мысық,, атты ертегі деп аталады.
Мұғалім тақырыпты түсіндіреді ( Ертегінің суреттері слайдпен беріледі).
4. Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқушыларға оқыту
5. Сөздік жұмысы.
Бас салды – шап беріп ұстай алды
Бір уыс – шағын, кішкентай
Қатық - сүт
Дәптерге көшіру
7. Шығармашылық жұмыс.
1) Қима суреттерден ертегі құрастырып, бояу
2) Ертегіні рольге бөліп оқу
Ой толғаныс
Ертегінің аты: Мақта қыз бен мысық
Ертегінің авторы: Ы. Алтынсарин
Басты кейіпкерлер: Мақта қыз, мысық
Жолда кездесетіндер: Сиыр, ағаш, қыздар, дүкенші, тауық, тышқан
Құтқарушы: Мақта қыз
Нені үйрендіңдер? Достыққа адал болуды
Үйге тапсырма: Ертегіні оқып, түсінік айту
Бағалау
«Бастауыш сыныпта оқушыларға мәтіндік қабылдаттыру үшін істелетін жұмыстар мен мәселелер»
Оқыту әдістерін, құралдарын бастауыш білім беруде пайдалану
Оқушыларға білім беретін дерек көздеріне сәйкес топтастырылған әдістер: сөздік әдістері, көрнекілік әдістері, тәжірибелік әдістер
Дифференциалды оқыту кезінде математикалық есептерді шешуге оқыту әдістемесі
Оқыту әдістерінің көптүрлілігі, оларды топтастыру
Белсенді оқыту техникасын дамыту мазмұны
Оқыту әдістері
Бастауыш сыныпта оқушыларға мәтінді қабылдаттыру үшін істелетін жұмыстардың негізгі мәселелері
Ана тілі пәнін оқыту әдістемесі
Бастауыш сынып оқушыларына үйге берілген тапсырмаларды ұйымдастыру және тексеру әдістері
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Қашықтықтан оқыту
Қазақ тiлiн оқытудың, ұйымдастырудың әдiстемелiк ерекшелiктерi
Көркем шығарманы детальдап талдауда модульдік оқыту технологиясын пайдалану
Жоғары оқу орындарының экология бөлім студенттеріне қазақ тiлiн дамыта оқытудың әдiстемесі
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Дене тәрбиесі кафедрасының оқытушысы Ахбаев Е.М. 2006-2007 оқу жылының ғылыми зерттеу жұмыс жоспары
Мектепте тарихты оқыту әдістемесі пәні
ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА ҚАЗАҚ ТІЛІН ОҚЫТУДА ЖАҢА ТЕХНОЛОГИЯНЫ ҚОЛДАНУ
Педагогика тарихында оқушыларға эстетикалық тәрбие беру жайлы ой-пікірлер