Жеті ата. Сабақтың тақырыбы
Сабақтың тақырыбы: Жеті ата. Сөйлем.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылардың сөйлем туралы ұғымдарын кеңейтуге және оның тыныс белгілері жайында ұғым қалыптастыруға мүмкіндік туғызу, өлеңді мәнерлеп әрі түсініп оқуға төселдіру;
Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу тілін, сөздік қорларын дамыту;
Тәрбиелік: оқушыларды инабаттылыққа, отансүйгіштікке, ұлттық мәдениетке деген сүйіспеншілік пен туыстық қарым - қатынасқа, топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: отбасы бейнеленген сюжетті сурет, тыныс белгілері бейнеленген үйшіктердің суреті, карточкалар.
Сабақтың түрі: саяхат сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап, мақал - мәтелдер.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Шаттық шеңбері
Бірлік болмай, тірлік болмас,-
Деген сөзді есте сақтап,
Татулықты әркез сақтап,
Білімге құштар болайық.
2. Үй тапсырмасын Шелекке балық жинау ойынын ойнату арқылы сұрау.
3. Жаңа сабақ: Оқушылар біздің бүгінгі сабағымыз ерекше өткелі отыр. Біз Ата - бабаларымыздың өмір сүрген кезіндегі киіз үйден, қазіргі біздің өміріміздегі тұрғын үйге кедергілерден өтіп жетуіміз керек. Кедергілердегі жасырынған тапсырмаларды орындауға дайынсыздар ма? Ендеше саяхат сабағымызды бастамас бұрын үш топқа І - нүкте, ІІ - сұрақ белгісі, ІІІ - леп белгісі болып бөлініп алайық. Ал енді саяхат сабағымызды бастайық.
І кедергі: Таусоғар бұрынғы кездегі тауды қопарған мықты адам, ал қазіргі кезде экскаватор көлігімен алмасқан. Сөзжұмбақ шешу.
ІІ кедергі: Желаяқ бұрынғы кездегі тез жүгірген адам, қазіргі заманда көліктер. Жеті ата өлеңін өзім мәнерлеп оқып беремін. Оқушыларға тізбектей оқытамын. 3 оқушыдан сұрақ жауап аламын.
- Адамның өз жұртына кімдер жатады?
- Жеті атаға кімдер жатады?
ІІІ кедергі: Саққұлақ бұрынғы замандағы барлығын жылдам естіп, біліп отырған адам, қазіргі кезде телефон. Ойын: Керемет 7 сан
ІV кедергі: Ұшатын кілем қазіргі кезде ұшақпен алмасқан.
Сергіту сәті: Әлемнің жеті кереметі видео көру.
V кедергі: Хат тасушы ақ кептер, қазіргі кездегі поштамен алмасқан.
Дәптермен жұмыс: 141 - жаттығу. Өлеңді көшіріп жазу.
Нүкте не үшін керек?
VІ кедергі: Бұрынғы кездегі балгерлер, қазіргі кезде дәрігер. Ережені түсіндіріп айту.
VІІ кедергі: Тақтамен жұмыс: Ойын: Кел ойнайық! Адасқан сөйлемдерді өз үйшіктеріне орналастыру керек.
Осымен оқушылар біздің саяхат сабағымыз да соңына жетті. Біз сабақ барысында ата - бабамыздың көптен армандап келген тұрғын үйіне де жеттік.
4. Сабақты қорытындылау.
5. Үйге тапсырма: Жеті ата тақырыбын мәнерлеп оқып келу.
Қазақ тарихы дәстүрлі ауызша тарих
Сабақтың көрнекілігі
Математика сабақтарында оқушылардың үлгірмеушілігін болдырмау (2 сынып бойынша)
Бастауыш мектепте сан есім мен етістікті байланыстыра оқыту
Балабақшадағы дене тәрбиесі пәнінің құжаттары
Әз Тәуке Хан (1626-1718)
Әдебиет сабағында қазақ тілін дамыту ерекшеліктері
ХАЛЫҚ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІН ОҚЫТУДЫ ҰЙЫМДАСТЫРУДЫҢ ӘДІС - ТӘСІЛДЕРІ
Әдебиет сабағында тіл дамыту жұмыстары
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер модулі бойынша рефлексивтік есеп
Кәсіпорынның бәсеке қабілеттілігін жетілдіру жолдары
КОММЕРЦИЯЛЫҚ БАНКТЕРДІҢ НЕСИЕЛІК САЯСАТЫН ЖЕТІЛДІРУ ЖОЛДАРЫ
Тауарлық – материалдық қорлар есебі мен аудиті және олардың жетілдіру жолдары
ӘЛІБЕКҰЛЫ СЫПАТАЙ
ТАЙМАНҰЛЫ ИСАТАЙ
Нидерланды еліне экономикалық сипатама
Газды-сұйықты өнімнің атқылауын болдырмау үшін ұңғы сағасын жабдықтау жүйелерін зерттеу және жетілдіру
МҰҚАҒАЛИ МАҚАТАЕВ
Оңтүстік Корея Республикасының дамыған елдер қатарына қосылудағы мемлекеттік шараларының рөлі
Матасов ерлеп тұр