Төрт түліктің кеңесі

Сабақ тақырыбы

Төрт түліктің кеңесі (слайд арқылы). Әдебиеттік оқу, 2-сынып.

Сабақтың мақсаты

  • Төрт түліктің мекенін және иесін ажырата білу.
  • Мәтіндегі негізгі ойды анықтау.

Міндеттері

  • Оқушыларды төрт түліктің мекенін ажыратуға бағыттау.
  • Мәтіндегі негізгі ойды табуға үйрету.
  • Мәтін мазмұнын өз сөзімен баяндауға дағдыландыру.

Күтілетін нәтижелер

  • Оқушылар төрт түліктің мекенін ажырата алады.
  • Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
  • Мәтін мазмұнын өз сөзімен жүйелі баяндайды.

Көрнекіліктер

Суреттер Интернет ресурстары Слайдтар Желім Стикер

Сабақтың барысы

I

Ұйымдастыру бөлімі

  • Сәлемдесу.
  • Төрт түлік суреттері арқылы оқушыларды 4 топқа бөлу (банкідегі суреттерді таңдау арқылы).

Психологиялық дайындық: «Ақ тілек»

«Әсем күлкі»

— Көңіл-күйлеріңіз қалай?

— Керемет! (қолдарын көтереді)

— Сабаққа дайындықтарың қалай?

— Тамаша! (алақандарын шапалақтайды)

— Ынталарыңыз қалай?

— Ғажап! (қолдарын көтереді)

— Ендеше сабағымызды бастайық!

— О, о, о (бас бармағын көтереді)

III

Жаңа сабақты меңгерту

Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: «Балалар, бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпта?»

Оқушылар жауабы: «Төрт түліктің кеңесі».

  • Мәтінмен танысып, дауыстап оқып шығу.
  • Мәтін мазмұнын түсіну және талқылау.

Сөздік жұмысы

  • Мәтіндегі таныс емес сөздерді анықтау.
  • Оқушыларға кесте таратылып беріледі; тапсырма кесте бойынша орындалады.
  • Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
  • Дұрыс нұсқа слайд арқылы көрсетіліп, жауаптар толықтырылады.