Сабақты қорыту Тудың авторы кім
Сабақтың тақырыбы: Біздің ту
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың Отан туралы білімдерін кеңейтіп, мемлекетіміздің нышандары туралы түсінік қалыптастыру:
Сабақтың міндеттері: Өлеңді мәнерлеп және түсініп оқуға машықтандыру: ойлау, сөйлеу қабілеттерін, сөздік қорларын жетілдіру: шығармашылық қабілеттерін, ой - қиялдарын, эстетикалық танымдарын дамыту:
Күтілетін нәтиже: туған елге, тілге, жеріне деген сүйіспеншіліктері артады.
Модуль: Диалог, Оқыту үшін бағалау, Көшбасшылық
Әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, топтық жұмыс, өз бетімен жұмыс, жеке жұмыс, Идеялар тақтасы
Көрнекілік: постер, маркер, стикер
Пәнаралық байланыс: дене тәрбиесі, математика
Сабақ барысы:
Іс - әрекет кезеңі Мұғалім іс - әрекеті Оқушы іс - әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі 1. Психологиялық дайындық
2. Сыныпты топқа бөлу
1 - топ Астана
2 - топ Алматы
3 - топ Жамбыл
4 - топ Қостанай Сыңғырлап соғылды қоңырау,
Сабағымыз басталды
Құлағымыз түріліп,
Бақырайып көзіміз ашылды
Тыңдаймыз, есте сақтаймыз
Жоғалтпай босқа уақытты
Қызығушылығын ояту Идеялар тақтасы әдісін пайдалану
Сұрақ:
Отан дегенде көз алдымызға не елестейді? Әр оқушы Отан туралы білетін сөздерін жазып идеялар тақтасына іледі.
Мысалы: отбасы, атамекен, туған жер т. б.
Мағынаны тану 1. Үй тапсырмасын тексеру
2. Оқулықпен жұмыс.
а ) Жаңа тақырыпты хабарлау
ә ) Т. Молдағалиев туралы мәлімет беру
б ) Өлеңді мәнерлеп оқып береді.
в ) Тудың авторын айту. Менің Отаным оқу.
Оқушылар зер салып тыңдайды.
3 - 4 оқушы оқып береді.
Есте сақтайды.
Ой - толғаныс сатысы Топпен жұмыс.
Өлеңде не туралы айтылған?
Оқушылар постерге тізіп жазады.
Мысалы: аспан, ту, алтын күн, жас қыран.
Жеке жұмыс.
Стикер таратып беру. Тасымалданбайтын сөздерді жазу.
Сабақты қорыту Тудың авторы кім?
Отаның саған не берді?
Кері байланыс
- Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Оқушылардың жауабы
Бағалау Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.
Үйге тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқу. Үй тапсырмасын жазып алады.
Бастауыш сыныптың оқу үрдісінде оқытудың әдіс-тәсілдерін қолдану ерекшеліктері
Әдебиеттік оқу сабағында ұлтжандылық сезімін қалыптасыру
Мемлекеттік символдар арқылы патриоттық сезімін қалыптастыру
Бастауыш сынып оқушыларының патриоттық сезімдерін қалыптастыру мәселелері
Абай поэзиясындағы араб тілінен енген сөздер
Туған елім, тірегім ( әдістемелік құрал )
Еліміздің нышандарының пайда болу белгісі мен олардың нақты сипатын айқындау
Азамат деген кім. .
Қазақстан Республикасының Рәміздері
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері (нышандары)
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Қазақ тiлiн оқытудың, ұйымдастырудың әдiстемелiк ерекшелiктерi
Патшалық өкіметтің Қазақстанда саяси билігінің орнығуы (1867-1891 ж.ж)
Экономикалық өкіметке кім және қалай қожалық етуде - меншік және меншік құқығы
Жоғары оқу орындарының экология бөлім студенттеріне қазақ тiлiн дамыта оқытудың әдiстемесі
Туризмді экономиканың саласы ретінде дамытудың негізгі бағыттары. Оңтүстік Қазақстан облысы
Электрондық үкімет
Қажетті қимыл- қозғалыстың жетіспеушілігі организмді белгілі өзгерістерге ұшыратады
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңдар
Классикалық - әкімшілік баскару мектебі