Сабақтың өтілу барысымен таныстыру
Пән: геометрия
Сынып: 8
Тақырыбы: Төртбұрыштар тақырыбын қорытындылау
Сабақтың типі: білімді қорытындылау, қайталау, жүйелеу.
Мақсаты:
Білімділік: төртбұрыштар тақырыбында алған білімдерін еске түсіре отырып, тереңдету, қорытындылау, жүйелеу, фигуралардың қасиеттерін еске түсіре отырып есептер шығарту;
Дамытушылық: есте сақтау, сызбаларды оқу қабілеттерін, есептің шарты бойынша сызбалар салу, Венн диаграммасы бойынша фигураларды салыстыру қабілеттерін, фигуралардың қасиеттерін еске түсіру арқылы сәйкестендіре алу қабілеттерін, интернет жүйесінде жұмыс істей алу қабілеттерін дамыта отырып геометрия пәніне деген қызығушылықтарын ояту.
Тәрбиелік: ұжыммен жұмыс істей алуға, өзін және өзгені тыңдай білуге және өз ойларын толық жеткізе білуге, топтағы өздерінің орнын анықтай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: топ арасындағы сайыс сабағы.
Көрнекілік: интерактивті тақта, флипчарттар, бағалау парағы, фигуралардың кескіндері (сыныптағы білім алушылардың санына байланысты: трапеция, параллелограмм, ромб) білім алушыларға алдын ала берілген тапсырма бойынша презентациялары, маркерлер мен плакаттар, магниттер.
Сабақтың барысы:
№ Сабақтың кезеңдері
ҮДМ оқыту аспектісі
1 Ұйымдастыру кезеңі
1) Сабаққа дайындығын, қатысуын тексеру және қайталау тақырыбын таныстыру;
2) Сабақтың өтілу барысымен таныстыру;
3) Топқа бөлу: алдымен білім алушыларды өз еріктерімен отырғызу, әр топқа фигуралардың кескіндерін (сыныптағы білім алушылардың санына байланысты: трапеция, параллелограмм, ромб) үлестіру. Білім алушылар таңдап алғаннан кейін трапеция таңдағандар І топ, параллелограмм таңдағандар ІІ топқа, ромб таңдағандар ІІІ топқа отырғызу.
4) топтың атын беру ( трапеция, параллелограмм, ромб)
5) топ басшысын сайлату ( сабақ барысында топ басшысының жұмысын қадағалау)
6) бағалау парағын үлестіру.
Топтың аты:
Басшысы:
білім алушылардың аты - жөні
Өткен тақырыпты қайталау
Есептер шығару
Суреті бойынша есепті шығар
Сәйкесін тап
Салыстыру
Бейне сұрақ
Қорытынды
Модульдік оқыту технологиянысын математика сабағында қолдану
Оқушыға педагогикалық- психикалық мінездеме
Бейнелеу өнерінің 5-6 сынып оқушылар арасындағы сәндік қолданбалы өнер үйірмесін ұйымдастыру әдістемесі
Бастауыш мектеп оқушыларына математика сабақтарында экономикалық тәрбие беру
Батик өнерін үйрету әдістемесі
Іскерлік ойындар
Қағанаттар атауы техникасымен топқа бөлу
Бастауыш мектепте математикадан сабақ беруге дайындау
Екінші сыныптарға математиканы оқытудағы көрнекіліктерді пайдалану әдістері
Дәрістерді өткізу әдістемесі
Сабақтың міндеттері
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Антигенді таныстырушы жасушалар
Ашық сабақтың барысы
Топтарды таныстыру
Сабақтың барысы
Сабақтың жүру барысы
Қазақстан - 2050 стратегиясының логотипін таныстыру 2050 Стратегиясының жаңа логотипі бірліктің мазмұны
Спорттың пайдасыСабақтың мақсаты