Оқушылардың зат есімнің жіктелуінен алған білімдерін пысықтау
Сабақтың тақырыбы: Зат есімнің жіктелуі
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың зат есімнің жіктелуінен алған білімдерін пысықтау. Зат есімнің түбір күйіндегі және тәуелденген түрлерін жіктеуге үйрету. Жіктелген сөздерді сөйлем ішінен тауып, қолдана білуге машықтандыру.
2. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, өз ойларын жинақтап айтуға, өз пікірін дәлелдей білуге үйрету.
3. Сауатты, көркем жазуға тәрбиелеу.
Оқыту нәтижелері: Оқушылар:
- зат есімнің жіктелуін меңгереді;
- топпен жұмыс жасауды үйренеді;
- сөйлеу мәдениеті қалыптасады;
- сабаққа қызығушылығы артады;
Міндеттері:
1. Тақырып бойынша ойлануға дұрыс бағыт беру;
2. Мәнерлеп оқу дағдыларын арттыру;
3. Жеке тұлға ретінде қарастыру;
4. Оқушыларды ұйымшылдыққа, бір - бірін тыңдауға баулу;
5. Мұғалімнің еңбегін бағалауға тәрбиелеу;
Сабақтың типі: Берілген білімді пысықтау.
Сабақтың түрі: Инновациялық сабақ.
Сабақтың әдісі: топтық, СТО.
Көрнекілігі: Флипчарт.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
1. Алдарыңдағы бөліктерге бөлінген қағазда 2 жол өлең жолдары жазылған, оны дұрыс оқу үшін мозайка құрастыру керек.
- Оқушылар қағаздардан мозайка құрастырады.
2. Балалар, менің қазіргі көңіл - күйім көгілдір аспандағы жылы, жұмсақ күннің көзіне ұқсайды, ал сендердің ше?
Ендеше, біз көңіл - күйімізді реттеу үшін мозайкадағы өлең жолдарын оқи отырып, қимылмен көрсетейік.
4-сынып «Қазақ тілі» оқулығының құрылымы мен құрылысы
Етістікті мектепте оқыту
2 сыныпта зат есім мен сын есімді байланыстыра оқыту
Инновациялық педагогика
Қазақ тілі сабақтарында деңгейлеп оқыту тапсырмаларын қолданудың ерекшеліктері
Бастауыш сыныптарда оқушыларға қазақ тілінің морфологиялық жүйесін оқыту
Қазақ тілі 2 сынып оқулығының құрылымы мен құрылысы
Қазақ тілі пәнін оқытуда ойын элементтерін пайдалану арқылы оқушының ой - өрісін дамыту
Бастауыш мектепте сан есім мен етістікті байланыстыра оқыту
Бастауыш мектепте сөз таптарын оқыту
Теңіз сорапты штангілі қондығылармен жабдықталған ұңғылардың жабдығын таңдау және технологиялық жұмыс режимін орнату
Негізгі қорлардың амортизациясын анықтау әдістері және олардың кәсіпорынның негізгі капиталын жаңартудағы ролі
Ақша қаражаттарының қоры қаржы қатынастарының материалдық-заттық көрінісі ретінде
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Кәсіпорынның өндіріске, өнімді сатуға жұмсалған және басқа да шығындары
Арал өңірі қазақтарының ХIХ ғасырдағы Хиуа хандығы мен Ресейге қарсы ұлт – азаттық күресі
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Ақыл-ойының дамуы артта қалған 2-3 сынып оқушыларының уақыт және кеңістік жөніндегі түсініктерді қолдануы
Көйлектік маталар тобына арналған реляциондық мәліметтер қорын құру және өнімдер сапасын эксперттік бағалау
Қазақстанда жастарға арналған әлеуметтік қызмет