Ағылшын тілі пән мұғалімі Мусина Асель ЕсенжоловнаТақырыбы
Ағылшын тілі пән мұғалімі Мусина Асель Есенжоловна
Тақырыбы: We are the best of all
Сынып: 5 сыныптар арасында
Мақсаты: Оқушылардың лексико - грамматикалық білімдерін ойын арқылы дамыту
Міндеттері: 1. Білімділік. Оқушылардың өткен лексико - грамматикалық материалдарын ойын арқылы бекіту, ауыз - екі сөйлеу дағдысын қалыптастыру.
2. Дамытушылық. Ойын арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру, ойлау, сөйлеу, тыңдау, қабылдау дағдыларын қалыптастыра отырып, логикалық ойлау қабілетін дамыту.
3. Тәрбиелік. Оқушыларды топпен жұмыс істеу барысында бірізділікке, достыққа, татулыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
Қолданылатын көрнекіліктер: Интерактивті тақта, слайд, қосымша қолданылатын әдебиеттер (өлең, тақпақтар, мақал - мәтел жинақтары, жұмбақтар)
Сабақтың типі: Қайталау
Сабақ түрі: Зияткерлік ойын
Сабақ әдісі: Жарыс сабақ
Сабақ барысы: 1 Ұйымдастыру.
( Алдын ала залды безендіру, қолданылатын техникаларды дайындау)
Әр топтарды орындарына отырғызу.
I. Амандасу.
- Good morning dear students! We are glad to see you in our party! Let’s meet to you our leadings. Her name is Molder and his name is Oralbek.
1 - Leading.
— Good morning!
What a fine morning
The day is sunny and so bright
My dear friends6 am I right!
2 - Leading
— Good morning to you
— Good morning to you
We are all in our places
With sunshiny faces
— Good morning to you
— Good morning to you
II. Meeting - Таныстыру
1 - leading.
— We are glad to see you! Let’s me introduce to you our juries. They are our English teachers:
Let’s me introduce to you our teams. We have 5 teams. We are glad to see you in our games.
2 - ші жүргізуші
- Бүгінгі зияткерлер ойынына қош келдіңіздер! Ал енді бүгінгі ойынның әділқазы мүшелерімен таныстырып кетейін. Ағылшын пән мұғалімдері: Саяжан Дәукен қызы, Айнұр Мұратқызы, Динара Нұрмағанбетқызы, Шолпан Тілеуғажиқызы.
2 - leading
- Let’s me introduce to you our teams. We have 5 teams. And now they’ll introduce their own teams. And so let’s begin our games!
III - Starting games
1. Сайыс. Әр топ өз тобын таныстырады.(Әр топ өздері дайындап келген өлең шумақтар арқылы немесе тақпақ арқылы таныстырады). Әр топ өз тобының төс белгісін таныстырады.
Мысалы: 1 - топ. 7 Б Сats
My dear cat
Sleeps in the hat
My hat is tall
My cat is small
1. сайыс. “ Make up stairs”. Баспалдақ құр.
( Осы уақытта Әділқазы мүшелері 1 - ші сайыс бойынша шешім шығарып жатады)
2 - leading
- Ok. You will make up stairs with your own word. For example:
A dog
A clever dog
A clever, nice dog
A clever, nice, white dog
A clever, nice, white, lazy dog
- And you will tell it quickly! These words:
1 - A tiger
2 - A bear
3 - A lion
4 - A crocodile
5 - A whale
1 - leading.
— Бұл тапсырманы әр топтан 1 бала шығып, қатты дауыстап, мәнерлеп оқып береді. Тапсырмадан кейін, Әділқазы мүшелері осы сайыстың қорытындысын дайындайды. Ал біз келесі сайысымызды бастаймыз.
Келесі сайыс: Топ капитандарының жарысы
— Ok. And now our captains of team will compete. They must write many words which starts with letter. For example: “M” monkey, mother, many
If he write many words he will win in this part of games
1 - “B”
2 - “C”
3 - “S”
4 - “T”
5 - “W”
( Музыкалық үзіліс)
1 - leading
- Ok. And now we listen our juries. And we will continue our games.
We will find answers to tales.
2 - leading
— Ал енді әділқазы мүшелерінің шешімін тыңдап болған соң, келесі сайысымызды бастаймыз. Келесі сайысымыз Жұмбақ шешу . Әр топтан 1 оқушы ортаға шығады, жұмбақ оқылады, жауаубын табуымыз керек.
1. I am big, I am grey
My nose is long
My tail is short
I am an……( elephant)
2 - It is a big animal
It eats grass
It gives milk
What is it? (Cow)
3 - It is brown
It has got four legs
It sleeps in winter
What is it? (A BEAR)
4 - It is a green animal
It can swim and jump
It likes to eat flies
What is it? (A Frog)
5 - It is grey or white
It likes to eat carrots and cabbage
It can run and jump
What is it? ( hare)
6 - I am little. I am grey
My nose is short
My tail is long
I am a ….( mouse)
1 - leading
- Ал енді әділқазы мүшелер шешімін тыңдаймыз. Келесі сайысымыз Полиглот сайысы. Әр топтан 1 оқушы шығады, мақал мәтелдерді толықтырады, тақан сөзді үш тілге аударады.
1 - ші топ Тұған жер – Отан
Отан елдің анасы (ана - мама - mother)
Ел ердің анасы (ел - народ - people)
Ит тойған жеріне (ит – собака - dog)
Ер тұған жеріне (ер – герой - hero)
Ата қоныс - алтын мекен (алтын - золото - gold)
2 - ші топ Батырлық пен қорқақтық
Ерді ел өсіреді
Гүлді жер өсіреді (гүл - цветок - flower)
Батыр елінде
Балық көлінде (балық - рыба - fish)
Көз қорқақ
Қол батыр (көз - глаз - eye)
3 - ші топ Ас дәм
Нан тамақтың атасы (нан - хлеб - bread)
Ынтымақ - көптің бтасы
Күн жазға айналады
Ет азға айналады (күн - солнце - sun)
Тамақ тоқ,
Көйлек көк (көк - синий - blue)
4 - ші топ Денсаулық - зор байлық
Денің сау болса
Жарлымын деме
Жолдасың көп болса
Жалғызбын деме (жолдас - друг - friend)
Тісі ауырғанның
Көңілін сұрамайды (тіс - зуб - tooth)
Біреудің ажалы оттан
Біреудің ажалы судан ( су – вода - water)
5 - ші топ Ақыл ой, ғылым білім
Ғылым теңіз
Білім қайық (теңіз - море - sea)
Көп ойласаң дана боласың
Көп ойнасаң бала боласың (бала - ребенок - child)
Күш - білімде
Білім кітапта (кітап - книга - book)
2 - leading
— Ал енді осы сайыстың шешімін әділқазы мүшелері шешкенше, келесі сайысымызды бастаймыз. Келесі сайысымыз Мағынасына қарай арттық сөзді тап деп аталады.
1 - leading
- You will read the words and find the unnecessary word. And you will read and say which of them is unnecessary word.
IY. Қорытынды.
1. Әділқазы мүшелерге сөз беру
2. Марапаттау.
Бастауыш сыныптар бойынша оқушылардың жобаға қатысу үлесі
Ағылшын тілін саралап оқыту әдісі
Ағылшын тілі сабақ жүргізудің үлгісі
Ағылшын тілі сабақтарында грамматиканы оқыту
Жаһанданудың Қазақстанға тигізетін әсерін талдау
Саралап, денгейлеп оқыту технологиясын
Ағылшын тілін деңгейлеп оқыту әдісі
ОҚЫТУДА ИНТЕРАКТИВТІ ТАҚТАНЫҢ МҮМКІНДІКТЕРІН ҚОЛДАНУ ӘДІСІ
Фонетиканы оқытуда компьютерлік технологияларды қолдану
Мектеп биология курсында дәстүрлі емес сабақтарды қолдану
Баланың мектепке келу мәселесі
Кәсіпорынның бәсеке қабілеттілігін жетілдіру жолдары
ПАСКАЛЬ - Программалау стилі, деректерді енгізу және шығару
Қазақ тiлiн оқытудың, ұйымдастырудың әдiстемелiк ерекшелiктерi
Қазақстандағы саяси PR технологияларының сайлау кампанияларындағы қолдану
Несиенің ақшаларының қажеттілігі мен маңызы
Паскаль программалау тілі
Қазақстан тарихы пәнінің дамуындағы кемшіліктер
МҰХАММЕД ХАЙДАР ДУЛАТИ ШЫҒАРМАШЫЛЫҒЫНДАҒЫ АДАМ МӘСЕЛЕСІН ФИЛОСОФИЯЛЫҚ ТҰРҒЫДАН ТАЛДАУ
Жоғары оқу орындарының экология бөлім студенттеріне қазақ тiлiн дамыта оқытудың әдiстемесі