Бағдаршам жайлы суреттер көрсетіп, түсіндіру
Мақсаты:
Білімділік: өздігінен жұмыс істеуге дағдыландыру;
ағылшын тіліне қызығушылықтарын арттыру;
сөздік қорын молайту;
Дамытушылық: балаларда логикалық ойлау мен зейінді дамыту;
тақырып арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту;
Тәрбиелік: жол ережелері жайлы мағлұматтар айту;
түстердің түрлерімен таныстыру;
жол қауіпсіздігі туралы мағлұмат беру.
Қажетті құрал - жабдықтар: Қолдан жасалынған бағдаршам, әр түсті (қызыл - red, жасыл - green, сары - yellow) дөңгелектер немесе текшелер (кубиктер).
Сабақ барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
- Stand up!
- Stand strait!
- Good morning children.
- I’m glad to see you.
2. Жаңа тақырыпты хабарлау кезеңі
Now children let’s begin our lesson.
Балалар, бүгін біз бағдаршам туралы айтамыз. Бағдаршам дегеніміз не?
Бағдаршам дегеніміз (от свет и φορός — несущий ) — адамдардың, велосипедтердің, автомашиналардың, темір жол пойыздардың, суда жүзетін қайықтар мен кемелерге арналған оптикалық сигнал беру құрылғысы.
Бағдаршам ағылшын тілінде Trafficlight деп аталады. Бағдаршам 3 түстен тұрады: қызыл, сары, жасыл.
Қызыл – red
Сары – yellow
Жасыл - green
The yellow says “wait”,
The red says “stop”.
The green says “go”,
Now, do so!
Бағдаршам жайлы суреттер көрсетіп, түсіндіру.
Сергіту сәті.
Бағдаршам дидактикалық ойыны
Мақсаты: Түстер туралы, жол қауіпсіздігі туралы мағлұмат беру
Ойын мазмұны: Ойын сергіту сәті кезінде жүргізілгені дұрыс. Мұғалім бағдаршам туралы әңгіме өткізіп, әр түстің атқаратын қызметін, орнын анықтайды. Оқушыларға текшелер не дөңгелектер таратылып беріледі.
Оқытушы Тоқта - Stop дегенде оқушылар сәйкес қызыл дөңгелектерді (текшені), Дайындал - wait дегенде сары дөңгелекті (текшені), Жүр - Go дегенде жасыл дөңгелекті (текшені) көрсетеді. Әрі қарай ойынды жалғастыра беруге болады.
Мұғалім Жасыл - green түсті көрсеткенде оқушылар орындарынан тұрып, жүрген қимыл көрсетеді. Сары - yellow түсті көрсеткенде баяу қозғалыс қимылын жасайды. Қызыл - red түсті көрсеткенде орындарына отыра қалады.
Тақтаға екі оқушы шығарылады. Біреуі бағдаршам түсін көрсетіп, оны атайды, ал екіншісі команданы орындайды.
А rainbow
Red, and yellow,
And ping, and green,
Purple, and orange, and blue.
I can sing a rainbow,
Sing a rainbow, too.
- The lesson is over.
- Good bye children.
Әдістемелік нұсқау. Жалпы бiлiм беретiн мектептiң 4-сынып мұғалімдеріне арналған
Бейнелеу өнері арқылы мектеп жасына дейінгі балалардың шығармашылық қабілетін дамыту
Оқушылардың оқу жетістіктерін сапалы бағалау
МӘТІНДІ ТАЛДАУ ӘДІСТЕРІ
«Қазіргі заманғы педагогикалық технологияларды мектепке дейінгі балалардың оқу-тәрбие жұмыстарында қолдану ерекшелігі»
Бастауыш сынып оқушыларына үйге берілген тапсырмаларды ұйымдастыру және тексеру әдістері
Синтаксисті оқыту әдістемесі
Бастауыш сынып математика сабағында ойын технологиясын қолдану
Бастауыш сынып математикасын оқытудың педагогикалық-психологиялық ерекшеліктері
Бастауыш сынып оқушыларына үйге берілген тапсырмаларды ұйымдастыру әдістерінің теориялық негіздері
ҚОҢЫРБАЙҰЛЫ АҒЫБАЙ жайлы жайлы жайлы жайлы
БАЙМЫРЗАҰЛЫ БАЛУАН ШОЛАҚ жайлы жайлы жайлы
БАУЫРЖАН МОМЫШҰЛЫ туралы жайлы
Ұлы Жібек жолы жайлы жайлы
қонақ жайлылық индустриясы
Педагогика тарихында оқушыларға эстетикалық тәрбие беру жайлы ой-пікірлер
Баймырзаұлы Балуан Шолақ жайлы жайлы
Қоңырбайұлы, Ағыбай жайлы жайлы жайлы
Астана туралы жайлы
БАУЫРЖАН МОМЫШҰЛЫ жайлы