Топтарға тапсырма беру
Сабақтың тақырыбы: Реттік сан есімдер
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: оқушыларға реттік сан есім жайлы толық мәлімет бере отырып олардың ой - пікірін қалыптастыру.
э) дамытушылық: ой - өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамыту, сөздік қорын молайту.
б) тәрбиелік; елін, жерін, Отанын қадірлеуге, адамгершілікке, адалдыққа,
еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, ой қозғау жаттығу орындау, бағалау, бекіту, қорытындылау.
Сабақтың көрнекілігі: слайдтар, бағалау парағы.
Сабақтың формалары: жеке баламен, топпен, сынып ұжымымен жұмыс жүргізу.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Сәлемдесу.
2. Кезекші мәлімдемесі.
3. Сыныпты Адасқан әріптер ойыны арқылы 3 топқа бөлу
1. Білімділер
2. Ақылдылар
3. Тапқырлар
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1) Сан есім дегеніміз не?
2) Құрылысына қарай нешеге бөлінеді?
3) Құрамына қарай нешеге бөлінеді?
4) Мағыналық түрлерін ата.
5) Есептік сан есім дегеніміз не?
6) 140 - жаттығу
ІІІ Жаңа сабақ
Ой қозғау.
Рет дегеніміз не?
- Мен бірінші болуды армандаймын.
- Бәрекелді!
- Тек олай болмаса не істеймін.
- Ештеме етпес, екінші болу да жақсы
нәтиже. Ең бастысы – сенің алдынғы
қатардан таныла білуге ұмтылғаның.
Бірінші, екінші боп жүлдені ілген,
Менмендігің тұрса асып, несі бақыт?
Қалың елде жүзінші боп жүргенімен.
Жақсыны жарқыратар асыл уақыт.
(Э. Рашидұлы)
Мәтін бойынша сан есімдерді ата.
Бірінші, екінші, жүзінші.
Мағынаны тану. Топтарға тапсырма беру. Ереже шығару
І топ Білімділер
Сан есімнің ережесін шығару.
ІІ топ Ақылдылар
Жасалу жолы
ІІІ топ Тапқырлар
Кұрамына қарай нешеге бөлінеді?
Топтық жұмысты диалогты дамыту үшін қолдану
Білім беру жүйесінде шетелдік жоғары білім беру жүйесі мен педагогикалық технологияны қолдану
Оқушылардың білімді ұғыну сатылары
Топ жұмыстары арқылы оқушы білімін тұрақтандыру
Топтық жұмысты ұйымдастыру
Практикалық жұмыстарда топтық жұмыстарды ұйымдастыру
Мәтінмен жұмысты ұйымдастыру арқылы оқушылардың танымдық қабілетін арттыру
Оқыту үрдісінде педагогикалық технологияларды қолдану
Топтық жұмысты ұйымдастыру жолдары
ҚАЗАҚ ТІЛІН ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ АЯСЫНДА ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
XX ғасыр басындағы тарихи білім беру жүйесі
Қазіргі кездегі қазақстандағы білім беру жүйесіндегі проблемалар
Несиелік қатынас субъектілері қарыз беруші және қарыз алушы
ХХ ғасыр басындағы тарихи білім беру
Педагогика тарихында оқушыларға эстетикалық тәрбие беру жайлы ой-пікірлер
ҚР «Білім беру туралы» заңына
гуманистік тәрбие беру
Балаларға патриоттық рух беруде Махамбет өлеңдерінің тәрбиелік мәні