Сын тұрғысынан ойлауын дамыту
Ана тілі
Сабақтың тақырыбы: Арыстан мен тышқан
Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға мысалды таныстыра отырып, негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Көркем шығарманы оқуға қызығушылығын арттыру
ә) оқушылардың ой өрісін кеңейту. Түсініп, мәнерлеп оқу дағдыларын нығайту. Сын тұрғысынан ойлауын дамыту. Өз ойларын еркін айтып, дәлелдей білуге үйрету.
б) оқушыларды адалдыққа, қайырымдылыққа тәрбиелеу
Типі: Жаңа білімді меңгерту
Әдісі: дамыта оқыту технологиялары. интерактивті тақта. Сын тұрғысынан ойлау. Венн диаграммасы
Сабақтың барысы: ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылықты ояту
Жапырақ жинау ойыны
Топқа бөлу
1 топ 2 топ
Сары Жасыл
Психологиялық дайындық
Біз әдепті баламыз
Тек үлгілі боламыз
Еңбек етіп жұмыла
Бестік баға аламыз
Постер қорғау
Ой ашар
Үй тапсырмасы
Мәтіннің мазмұнын айту
Диалогты оқыту әдісі
Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ жазу
Екі топ сұрақтарын ауыстырып жауап беру
1. Қазақ жеріне кімдер шабуыл жасады?
2. халық неден қатты қиналды?
3. 1730 жылы қазақ жеріне шабуыл жасаған жоңғар қонтайшысы кім?
4. Абылайдың денесі қайда жерленді?
5. Абылай берген өсиетінде кімдермен байланысты үзбеу керек деді?
6. Абылай хан қайда жерленді?
Галареяны аралау
Ой қозғау
Мысал дегеніміз - адам бойындағы кемшіліктерді сынап, адалдық, әділдік, қайырымдылық сияқты жақсы қасиеттерді мадақтап жазатын шығармаларды атайды. Мұндай шығармада өсімдіктер мен жануарлар, аңдар мен құстар кейіпкер ретінде алынады.
Жұмбақ шешу
Бір аң бар қайраты бар, болған күшті,
Басынан өткізеді әрбір істі. (Арыстан)
Мысықтан бұл қорқады,
Бұдан піл қорқады (Тышқан)
Жаңа сабақ
Арыстан мен Тышқан
Бүгін біз адам бойындағы жақсы жаман қасиеттердің ара жігін ашып көрсететін, өнегеге, тәлімге толы С. Торайғыровтың Арыстан мен тышқан мысалымен танысамыз.
Мағынаны тану
Автор туралы дерек
С. Торайғыров - дарынды ақын. Ол небары 27 жыл ғана өмір сүрді. Ол азғана өмірінде артына мол мұра қалдырды. Мысал өлеңдер жазды. Сұлтанмахмұт осы өлеңі арқылы күштінің әлсізді менсінбейтін іс қылығын әшкерелейді.
Бастауыш сыныптарда гуманитарлық пәндерді оқыту арқылы оқушылардың сыни ойлауын дамыту
Сын тұрғысынан ойлауды бағалау
БЕЙОРГАНИКАЛЫҚ ХИМИЯ КУРСЫН ОҚЫТУДА ЗАМАНАУИ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАРДЫ ТИІМДІ ПАЙДАЛАНУ ӘДІСТЕМЕСІ
СЫНИ ТҰРҒЫДАН ОЙЛАУ МЕН ЖАЗУ АРҚЫЛЫ ОҚУШЫ ТАНЫМЫН АРТТЫРУЫНЫҢ ЭКСПЕРИМЕНТТІК ЗЕРТТЕУІ
ОҚУШЫЛАРДЫҢ СЫНИ ОЙЛАУЫ
Сыни тұрғыдан ойлау - әлеуметтік ойлау
Сын тұрғысынан ойлау технологиясының маңызы
Физика сабағында оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту
Ойын сабақ технологиясы
Сын тұрғысынан ойлау технологиясының ерекшеліктері
Адамдар арасындағы қарым-қатынас және іс-әрекет психологиясы
Батыс Еуропа елдері экономикалық интеграциясының ерекшеліктері
Жиынтық сұраныс және жиынтық ұсыныс,бұлардың кейнстік үлгісі
Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауын тексерулерді ұйымдастыру мен жүргiзу ережесi
Агробизнес және агроөнеркәсіп интеграциясының арасындағы байланыс
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Индустриялдық – инновациялық бағдарламасының негізі
Жастар арасындағы жұмыссыздықтың алдын алу шаралары.
Оңтүстік Қазақстан облысындағы несие нарығының қазіргі жағдайын талдау