Сұрақтарға жауап жаз. Сабақтың тақырыбы
Сабақтың тақырыбы: Сан есім (слайдымен)
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: Сан есім туралы оқушыларға толық мағлұмат беру.
Алған білімдерін пысықтап, теориялық алған ұғымдарын мысалдар арқылы терең меңгерту.
ә) дамытушылық: сан есімнен алған білімдерін жаттығу жұмыстары арқылы дамыту өз бетінше орындау дағдыларын қалыптастыру, топпен жұмыс жүргізу арқылы әр оқушының дербестігін жетілдіру, шығармашылық белсенділігін арттыру, анық сөйлеуге, ырғақпен айтуға
дағдыландыру.
б) тәрбиелік: сан есім тақырыбын түсіндіру кезінде сөздер мен сөйлемдердің тәрбиелік мәніне көңіл бөле отырып, топпен жұмыс істеу арқылы ынтымақ пен бірлікке, жолдастыққа көмек көрсетуге баулу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабақ.
Әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Бақыт – бақыт менде, бақыт сенде, бақыт – барлық жерде. Тыныштық – тыныштық менде, тыныштық сенде, тыныштық барлық жерде. Бейбітшілік - бейбітшілік менде, бейбітшілік сенде, бейбітшілік барлық жерде.
Сөйлеу алдындағы ережені еске түсіру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
466 - жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзге әңгіме құра.
Сергіту сәті: Қара жорға биі.
Көркем жазу. (Сс сегіз, сексен, сегіз жүз)
Оқулықпен жұмыс.
467 - жаттығу. Жұмбақ есепті оқып, шешуін тап.
468 - жаттығу. Жаңылтпашты оқып, жатқа жаз.
469 - жаттығу. Сұрақтарға жауап жаз.
470 - жаттығу. Жұмбақ есепті оқып, шешуін тап. Бала санын дәлелде.
Ойын. Кім жылдам үлестірмелі қағаз.
1 мин= cек
1сағ= мин
1тәулік= сағ
1апта= тәулік
1жыл= ай
1ғасыр= жыл
Сурет бойынша әңгіме. Менің отбасым. (Сан есімге байланысты.)
Терме диктант.
Бір үйдің отыз екі баласы бар. Балта ұстаған екі баласы. Төрде отырған апасы бар. (ауыз, тіс, жақ, тіл)
Сабақты қорыту. Тест тапсырмалары
1. Сан есім қандай сұраққа жауап береді?
а) қандай? қанша? ә) не? нешінші? б) қанша? неше?
2. Сан есімді көрсетіңдер:
а) бес ә) есептік б) белсенді
3. Сан есім қай сөз табымен байланысaды?
а) етістікпен ә) зат есіммен
б) сын есіммен
4. Берілген сөздер қай сөз табына жатады?
Екінші, бес, алпыс алты
а) сын есім ә) сан есім б) есімді
5. Көп нүктенің орнына керекті сан есімді жазыңдар
Ер... рет өледі,
Қорқақ... рет өледі.
а) бір, бесінші ә) бір, мың б) бір, көп
Үйге тапсырма
Бағалау
Әдістемелік нұсқау. Жалпы бiлiм беретiн мектептiң 4-сынып мұғалімдеріне арналған
2 сыныпта зат есім мен сын есімді байланыстыра оқыту
БАСТАУЫШ СЫНЫПТАҒЫ МАТЕМАТИКА САБАҒЫ
Математика сабақтарында жаңа ақпараттық технологияларды қолдана отырып оқушыларды мемлекеттік аралық бақылауға дайындау
Орыс сыныптарында қазақ тілі сабақтарындағы деңгейлік тапсырмалар жүйесі
Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру әдістемесі пәнінен бақылау жұмысының тақырыптары
Негізгі сынып оқушыларының сын тұрғысынан ойлау әрекетін дамытуға бағытталған тиімді әдіс - тәсіл түрлерін саралау
Негізгі сынып оқушыларының сын тұрғысынан ойлау әрекетін дамытуға бағытталған тиімді әдіс - тәсіл түрлері
Бастауыш сыныпта бекіту сабақтарын өткізудің теориялық негіздері
«Информатикадан деңгейлік тапсырмаларды жасау әдісі»
Жазаның жүйелерінің және түрлерінің жалпы сипаттамасы
Жол қозғалысы және көлік құралдарын пайдалану ережелерін бұзғаны үшін жауапкершілік
Ахмет Байтұрсынұлының өз қолымен жазған еңбектер
Заңды тұлғаның жауапкершiлiгi
Алгоритмнің жазылу түрлері мен құрылымдық негіздері
Батыс Сібір жазығы
Еңбекті қорғау жөніндегі заңдарды бұзғаны үшін жауаптылық
ОРХОН – ЕНИСЕЙ ЖАЗБА ЕСКЕРТКІШТЕРІ
Сапарғали Бегалин – балалар жазушысы