Функцияның қасиеттерін ата
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері
Property trigonometrical functions and its schedule
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін меңгерту; Қарапайым түрлендірудің көмегімен тригонометриялық функциялардың графигін сала білуге үйрету.
Дамытушылық: Жаңа тақырыпқа қатысты оқушылардың алған білімі мен қалыптасқан білік, дағдыларын практикада қолдана білуге үйрету; Шығармашылық іс - әрекеттерін, іздемпаздығын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушының еңбек сүйгіштік қасиетін қалыптастыру, ұқыптылығы мен өзіндік ой пікірін жан-жақты, дәлелдей білу қасиетін тәрбиелеу, өзін – өзі жетелеуге, басқаруға, қазақ тілімен қоса ағылшын тілінде сөйлей білуге баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді үш тұғырлы тілде меңгерту.
Сабақтың әдісі: Топтық, оқытудың үш өлшемді әдістемелік жүйесі.
Сабақтың көрнекілігі: Тірек сызбалар, белсенді тақта, активойд, постер, маркер.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі - Omganizational moment
II. Үй тапсырмасын тексеру - Lets check up your homework
III. Ой қозғау (пысықтау) - Warm up
IV. Жаңа сабақ - New Theme
V. Сабақты бекіту - Condusion
VI. Сабақты қорытындылау, бағалау – Summing, Marking
Ұйымдастыру кезеңі:
Сынып оқушыларымен амандасу ағылшын тілінде. Сыныпты 3 түрлі түсті таңдау арқылы 3 топқа бөлу. Психолог маман әр түстің психологиялық
сипаттамаларын беру.
Үй тапсырмасын тексеру:
№79 (а, ә), тригонометриялық функциялар тақырыбында шығармашылық жұмыстар(реферат, сөзжұмбақ, ребус, жұмбақтар) Үлестірмелі карточка жасау.
III. Ой қозғау (пысықтау) кубизм әдісі
1. Функция дегеніміз не? (анықтамасы)
2. Функцияның қасиеттерін ата. (жұп, тақ, периодты, периодсыз шектелген, өспелі, кемімелі, max, min нүктелері)
3. Белсенді тақтадағы графикті зерттеу арқылы функциясын зерттеу алгоритмін ата, және не үшін керек?
4. Тригонометриялық функцияларды ата, анықтамасын айтып бер. (геометриялық және алгебралық) интерактивті тақтадағы суреттер арқылы.
Ендеше осы аталған мәліметтерді пайдаланып жаңа сабағымызға көшеміз.
Жаңа тақырып жазылып, әр топқа постер, маркерлер таратылады. Әр топ 3 фунцияны еркінше таңдап алып, дайын болған соң бір оқушы шығып қорғайды. Келесі топтар сұрақ арқылы жаңа сабақ түйінделеді.
I. топ: y=sin ∝ функциясы
II. топ: y=cos ∝ функциясы
III. топ: y= tg ∝ функциясы
№ 11. Ы. Алтынсарин атындағы
орта мектептің математика пәні мұғалімі
Исағалиева Толқын Сағидоллақызы
Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері. жүктеу
Толқындық функция
Математикалық Тұжырымдамады қалыптастыру
Тригонометриялық функциялар
Математика сабақтарында оқушылардың танымдық белсенділігін арттырудың жолдарын сипаттай отырып функция мәнін түсіндіру, оның ең үлкен және кіші амалдарын табу жолдарын зерттеу
Мектепте интегралды оқытудың әдістемесі
Жаратылыстану-математика сыныптарында оқытылатын математиканың элективтік курстарының мазмұны
Дифференциалдық есептеу элементтері жайлы қысқаша тарихи мағлұматтар
Математиканы оқытудың жалпы әдістері
Пәндердің интеграция деңгейлері
Ақпараттық электрондық өнімдер
ӘЛІБЕКҰЛЫ СЫПАТАЙ
ТАЙМАНҰЛЫ ИСАТАЙ
Нидерланды еліне экономикалық сипатама
МҰҚАҒАЛИ МАҚАТАЕВ
Оңтүстік Корея Республикасының дамыған елдер қатарына қосылудағы мемлекеттік шараларының рөлі
Матасов ерлеп тұр
Көйлектік маталар тобына арналған реляциондық мәліметтер қорын құру және өнімдер сапасын эксперттік бағалау
Абай атама
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Бүгінгі күндегі ата ұрпақтары қордың негізгі 4 түрлі мақсаты бар деп есептеледі