Назарларын сабаққа аударып, сабақты бастау
Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы,
№2 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі
Тлекова Райхан
Математика
Тақырып Есеп (неше жас үлкен?)
Мақсаты Есептеарді салыстыру Ұқыптылыққа баулу. Есептеу машығын арттыру, ой - өрісін дамыту.
Нәтижесі Оқушыларды санды көбейтіндіге бөлу тәсілімен танысады, есептеудің тиімді тәсілін қолданады
Көрнекілік Қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Әдсі тәсілдері
Пәнаралық байланыс Түсіндіру, сұрақ - жауап, өздік, есептеу, салыстыру.
Ана тілі, қазақ тілі ұлттық дүниетаным
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
а) Оқу құралдарын жинақтау. ә) Назарларын сабаққа аударып, сабақты бастау.
Психологиялық дайындық
Бір, екі, үш,
Сынып тып - тыныш.
Жалқаулықты тастаймыз,
Сабақты біз бастаймыз.
Балалар, біздің бүгінгі сабағымыз ерекше сабақ болмақ. Өйткені бүгінгі сабағымызға көптеген қонақтар келіп отыр. Сонымен бізде бүгін ашық сабақ. Бүгінгі сабақта топқа бөлініп, жарыс түрінде өтеміз.
Сыныпты 4 топқа бөлеміз.
I топ II топ III топ IV топ
Қай топтың оқушылары сабаққа жақсы қатысып, көп ұпай жинайды екен сабақ барысында көрелік.(Сабаққа жақсы қатысқан оқушыға ұпайын беріп отырамын)
Олай болса қане, бастайық. Күннің жадын жазып қою.
ІІ Өткен материалды пысықтау
Ой қозғау
• Азайғышы 10 болатын айырманың мәнін тап.
• Қосындының мәні 10-ға тең болатын өрнекті ата.
• Қосудың компоненттерін ата.
• Айырманың мәні 7 - ге тең болатын өрнектерді ата.
• Мына сандардың құрамын ата. 9 8 7 5 6 4
• 3-пен 5-тің қосындысын тап.
• 7-мен 2-нің айырмасына 1-ді қос.
• Азайтудың компоненттерін ата.
ІІІ Жаңа сабақ
Ребус шешу. Ребустың шешуіндегі сөзді табу. Біл жаңа тақырыптың аты.
Өте жақсы балалар, Ребустың шешуінде Неше жас үлкен деген сөз шықты. Яғни біздің бүгінгі тақырыбымыз Неше жас үлкен деп аталады. Бүгін біз салыстыру арқылы есептер шығарамыз. Қай топ мықты екен көреміз.
Ендеше оқулығымыздың 131 бетіндегі №1 есепке қарайық:
• Есептің берілгенін кім оқиды. (Бір оқушы оқиды)
• Есеп не туралы кімдер туралы айтылған?
• Ағасы мен қарындасы.
• Олар туралы не айтылған?
• Олардың жастары туралы.
Жарайды олай болса мына суретке қарайық (Сурет бойынша жұмыс)
Қалай табамыз? кім шығарады?
Қағанаттар атауы техникасымен топқа бөлу
Сенсорлық тәрбие
Бастауыш сыныпта жазу мен тіл дамыту жұмыстарының ұйымдастырылуы
Дәріс - оқытудың басты формасы
Әлеуметтік-психологиялық тренинг арнайы ұйымдастырылған қарым-қатынас
Алтынсариннің педагогикалық идеялары
Биология сабақтарында бейнетаспаларды қолданудың мүмкіндіктері
Педагогикалық ойындар туралы
Мектеп жасына дейінгі балалардың топсаяхат кезіндегі еңбегін ұйымдастыру формасы
Мектеп жасына дейінгі балаларды қазақтың сәндік- қолданбалы өнерімен таныстыруды теориялық тұрғыда негіздеу
Мәдениеттің технологиялық жіктемесі мәселелерінің бастаулары
Диалектикалық және тарихи материализмнің теориялық бастаулары
Қазақ операсының фольклорлық бастаулары
МЕКТЕПТІҢ БАСТАУЫШ САТЫСЫНДАҒЫ ОҚЫТУ ТУРАЛЫ
Бастауыш мектепте сөз тіркестерін оқытудың әдістемесі
Бастауыш сыныпта сөйлемді оқыту жолдары
Бастауыш сынып оқушыларының психологиялық ерекшеліктері
Сабақтың міндеттері
Оқушылар білімді толықтай меңгеру үшін ақпаратты енжар қабылдамай, сабаққа белсенді қатысу үшін Ғарыш атты рөлдік ойын ойнаттым
Бастауыштары есімдіктердің әр түрінен болатын Менің курстас жолдастарым тақырыбында шағын әңгіме құрастырыңыз