Мәтінді түсініп оқы
Сауат ашу
Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі
1 сынып
Сабақтың мақсаттары
1. 2. 2. 1 мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну
1. 3. 8. 1 мұғалімнің көмегімен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру және қателерін түзету.
Ойлау деңгейлері
Білу, түсіну және қолдану: Жетістік критерийлері: мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсінеді.
Мұғалімнің көмегімен сөз, сөйлем, мәтінді тексереді және қателерін түзетеді.
Тілдік мақсаттар
Тірек сөздерді 3 тілде үйрету.
Піл – слон - elephand
Парта – парта – desk
Апа - бабушка – grandmother
Құндылықтарды дарыту: Өзара сыйластыққа тәрбиелеу, топпен жұмыс орындау арқылы достыққа, жолдастыққа тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, ағылшын
Бастапқы білім: Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі.
Сабақтың басы 10 минут
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі.
Еркiн ұста денеңдi,
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш.
Сабақтың ортасы 15 минут
№1 Оқылым
1 тапсырма: Мәтінді түсініп оқы. Сурет арқылы баяндап көр.
Жаралы кептер
Талап жаралы кептерді үйге алып келді. Жараланған жеріне йод жақты. Кептерді қорапқа салды. Алдына жем, су қойды. Талап жазылған кептерді далаға ұшырды. Көк кептер әуелеп ұшып кетті. Талап қатты қуанды.
1. Мәтінді түсініп оқиды.
2. Сурет арқылы баяндайды.
№2 Айтылым
2 тапсырма. Ойлан, тап.
Кітап қолғап дәптер піл
Доп қап парта жапырақ
1. Суреттің көмегімен П дыбысының орналасу ретін табады.
3 тапсырма. Артық сөзді табыңдар.
Көл, өзен, теңіз, дала шөл, тау, кітап.
1. Артық сөзді табады.
2. Бұл сөздің неліктен артық екенін дәлелдейді.
әліппе әні музыкалық әуенмен айту.
№3 Жазылым
3 тапсырма. П дыбысы мен әрпін жазу.
1. П дыбысын таниды және жазады.
Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ
Мұғалімнің аты - жөні: Агинбаева Г. А.
Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі. жүктеу
Әдістемелік нұсқау. Жалпы бiлiм беретiн мектептiң 4-сынып мұғалімдеріне арналған
Бастауыш сынып оқушыларының оқу дағдысын қалыптастыру жолдары
ЕЛТАНЫМ ҚАЗАҚ ТІЛІ
Бастауыш сынып оқушыларының шапшаң оқу дағдысын үйрету технологиясы
Талдап оқыту әдістемесі
Тіл білімі сөздігінде мәтін
Халық ауыз әдебиетінің бала дамуына тигізер әсірі
Қазақ тілі сабақтарында қолданылатын грамматикалық ойындар
ОҚУ ДАҒДЫСЫН ҚАЛЫПТАСТЫРУДЫҢ ӘДІСТЕМЕЛІК НЕГІЗДЕРІ
Оқылым стратегияларының өзіндік ерекшеліктерін ашу
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Қашықтықтан оқыту
Қазақ тiлiн оқытудың, ұйымдастырудың әдiстемелiк ерекшелiктерi
Көркем шығарманы детальдап талдауда модульдік оқыту технологиясын пайдалану
Жоғары оқу орындарының экология бөлім студенттеріне қазақ тiлiн дамыта оқытудың әдiстемесі
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Дене тәрбиесі кафедрасының оқытушысы Ахбаев Е.М. 2006-2007 оқу жылының ғылыми зерттеу жұмыс жоспары
Мектепте тарихты оқыту әдістемесі пәні
Техникалық процесті қауіпсіз жүргізу техникасын оқып- үйрету
ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА ҚАЗАҚ ТІЛІН ОҚЫТУДА ЖАҢА ТЕХНОЛОГИЯНЫ ҚОЛДАНУ