Оқушылардың біліктілігі мен дағдысын тексеру
Тақырыбы: Екінші дүниежүзілік соғыстың аяқталуы
Дүние жүзі тарихы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға екінші дүние жүзілік соғыс жайлы, фашизмге қарсы шайқастар, соғыстың салдары жайында түсіндіру. БҰҰ - ның әлемдік қарым - қатынасты ізгілендірудегі атқарған іс - шараларына баға беру.
Дамытушылық: Тақырып бойынша өз бетінше іздену, зерттеу, шығармашылық жұмыс істеуге дағдыландыру, ой - өрісін дамыту. Материалдарды тұжырымдап аяқтау, жүйелі ойлау мен талдай білу, бірлесіп және өздігінен жұмыс істеу дағдыларын жетілдіре отырып, оқушының жан - жақты іздене білуін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушыларға отан сүйгіштік сезімді қалыптастыру және оларды өз Отанын қорғауға дайын болуға тәрбиелеу. Ұлы Жеңістің 70 жылдығын атап өтуге даярлық.
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі:
а) оқу - көрнекілік құралдар
Екінші дүниежүзілік соғыс қорытындылары кесте, суреттер.
Екінші дүниежүзілік соғыстың картасы.
1941 - 1945 жж. Ұлы Отан Соғысының картасы.
б) ТОҚ: Интерактивті тақта (Слайд)
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, алғашқы әскери дайындық, Қазахстан тарихы
Сабақ жоспары:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Оқушылардың біліктілігі мен дағдысын тексеру
III. Жаңа тақырыптың мазмұны мен жүйесі.
IV. Жаңа материалды бекіту
V. Сабақтың қорытындысы
VI. Рефлексия
VII. Бағалау
VIII. Үйге тапсырма.
Сабақтың өту барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі
- Сәлемдесу.
- Психологиялық ахуалды қалыптастыру
- Оқушыларды топқа бөлу.
II. Оқушылардың біліктілігі мен дағдысын тексеру
Кім, қайда, қашан? ойыны
Кім?
1. 1917 жылғы Социалистік революцияның көсемі?
2. 14 - пунктің авторы АҚШ президенті
3. АҚШ Жаңа бағыт саясатының авторы?
4. Менің күресім деп аталған еңбектің авторы?
5. Романовтар әулетінің соңғы патшасы?
6. Пейілдендіру саясатын белсенді жүргізген ағылшын премьер - министрі?
7. 1914 жылы 28 - маусымда Сараевода өлтірілген ханзада?
Қайда?
1. Социалистік революцияның бесігі болған қала?
2. 1917жылы 28 - шілдеде Австрия - Венгрия соғыс жариялады?
3. 1918жылы 11 - қарашада 1 - дүниежүзілік соғыс аяқталды
4. А. Гитлер Майн кампф деген кітап жазды?
5. Жапония 1931жылы басып кірді?
6. 1932жылы Лозанна конференциясында репарация төлеуден босатылды?
7. 1922жылы қазан айында фашистік отрядтар жорық жасады?
Қашан?
1. I - Дүниежүзілік соғыс аяқталды?
2. КСРО құрылды?
3. Дүниежүзілік экономикалық дағдарыс болды?
4. Дауэс жоспары қабылданды?
5. Шабуыл жасаспау туралы кеңес - герман пактісіне қол қойылды?
6. Екінші дүниежүзілік соғыс басталды?
7. Ұлы Отан соғысы басталды?
Жобалап оқыту жағдайында оқушылардың білімін бақылау мәселелеріне талдау жасау
Ағылшын тілі
ДЕҢГЕЙЛЕП САРАЛАП ОҚЫТУ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯСЫНЫҢ ТЕОРИЯЛЫҚ НЕГІЗДЕРІ
Сөзді айта білу
Тест тапсырмаларын сынақтан өткізу
Математика пәнінен оқушылардың өздігінен орындайтын жұмыстарын ұйымдастыру
Деңгейлеп-саралап оқыту технологиясының тиімділігі
Шетел тілдеріне оқытудың құралдары
Электрондық кестенің көмегімен мектеп информатика курсы бойынша көпнұсқалы тестер жасау әдісі
Физика сабағында дидактикалық әдістерді пайдалана білу
Бу қазандықтары мен шаң дайындау жүйелері есебі
ТҮМЕН ҰЛЫ МҮДЕ ҚАҒАН
Диалектика — даму мен ең жалпы байланыс жөніндегі ілім
Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауын тексерулерді ұйымдастыру мен жүргiзу ережесi
Бухгалтерлік есептің концепциялары мен принциптері
Қаржы-несие мекемелері рыноктық экономиканың негізгі элементі ретінде
Тергеушінің тергеу бөлімінің бастығымен және анықтау органдарымен өзара әрекеттесуі
Ақшаның мәнi мен пайда болу тарихы
Валюталық нарықтың және валюталық операциялардың ерекшеліктері мен дамуы
Тауарлық – материалдық қорлар есебі мен аудиті және олардың жетілдіру жолдары