Оқушылардың компьютерге деген қызығушылығын арттыру
Сыныбы: 8
Тақырыбы: Microsoft Word мәтіндік редакторын қорытындылау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ms Word редакторында құжаттарды құру, форматтау, кесте құру, мәтіндік құжатқа графикалық кескіндерді кірістіру арқылы оқушылардың білімін тексеру.
Дамытушылық: Оқушылардың компьютерге деген қызығушылығын арттыру. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, танымдық белсенділігін арттыру, компьютермен жұмыс істету
шеберлігін одан әрі қарай шыңдау және алған білімдерін пайдалана білуге ықпал жасау.
Тәрбиелік: Ms Word редакторында мәтінді сауатты теру. Жүйелікке, еңбекке, іскерлікке, ұқыптылық пен жылдамдыққа тәрбиелеу.
Пән аралық байланыс: қазақ тілі, математика.
Сабақтың типі: бекіту сабағы.
Әдіс – тәсілдері: сұрақ – жауап, практикалық жұмыс.
Оқыту құралдары: Оқулық, дәптер, компьютер, интерактивті тақта,
электронды оқулық, плакаттар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
• Оқушылармен амандасу;
• Оқушыларды түгелдеу;
• Тыныштандырып, назарын сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1 кезең: Миға шабуыл өткен тақырыптар бойынша сұрақ - жауап.
- стиль
- шрифт
- шрифтің размері
- жартылай қарайтылған
- курсив
- асты сызылған
- ортасы бойынша туралау
- оң жақ шеті бойынша туралау
- оң және сол жақ шеті бойынша туралау
- нөмірлеу
- маркер қою
- түспен бояу
- шрифт түсі
Форматтау режимдерінің ең жылдам әдісіне форматтау панелінің төмендегі батырмалары жатады:
– жартылай қалыңдатылған (полужирный),
– курсив,
– асты сызылған (подчеркнутый)
2 - кезең: Практикалық жұмыс
Үш топқа үш түрлі тапсырмалар беріледі. (15 минут)
1 - топ:
1. Мектеп кластарының балалар саны туралы мәлімет
2. “Рахат” кондитерлік цехының өндіретін тағам түрлері
3. Мектеп кітапханасындағы кітап саны, сапасы туралы мәлімет
4. Оқушылардың ҰБТ - дан алған балдары туралы мәлімет
2 - топ:
Грамота, алғыс хат, сертификат, құттықтау қағаздарын жасау;
3 - топ:
Геометриялық фигуралармен суреттер салу.
Сергіту сәті:
Қол саусақтарына арналған жаттығулар
• Алақанды уқалау.
• Қолды қысу
• Білезіктен айналдыру
Көзге арналған жаттығулар.
• Көзді бірнеше рет жыпылықтату.
• Көзіңмен ақырын оң жаққа қарай 3 - 4 рет айналым жаса.
• Соншалықты айналым солға қарай жаса.
3 - кезең: Сиқырлы шарлар мен тәтті алмалар
Қорытынды.
Бағалау.
Ойынның сабақтың дидактикалық мақсатына сәйкестігі
Ақпараттық технологияларды оқыту және көрнекілік құралы ретінде пайдаланудың дидактикалық негіздерін сипаттау
АҚПАРАТТЫҚ ОҚЫТУ ТЕХНОЛОГИЯСЫ БОЙЫНША САБАҚ ӨТКІЗУ
Ақпараттық технологиялар ұғымына талдау жасау
Өндірістік және арнайы пәндерді оқыту процесін ұйымдастыру және жоспарлау
«Информатикадан деңгейлік тапсырмаларды жасау әдісі»
Оқыту үрдісінде интерактивті тақтаны пайдалану әдістері
Физикa пәнінен кoмпьютерді oқыту технoлoгиясы
Информация, информатика
Технологияның артықшылықтары
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдейтін кәсіпорынның пайдалылығын арттыру жолдары
Кәсіпорынның бәсекелестік қабілетін арттыру жолдарымен оның бағалау ЖШС (КӨК-СУ).
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Chipset дегеніміз не?
Агробизнестің экономикалық тиімділігін арттыру
Ағылшын тілі сабақтарының танымдық белсенділікті арттыру мүмкіндіктері
Нарық дегеніміз
ОҚУШЫЛАРДЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ БІЛІМ ДЕҢГЕЙІ
Жылумен өңдеген кезде Жылқы еті қалай өзгереді?