Оқушылардың өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендігін тексеру
Алгебра
Сынып: 10
Сабақтың тақырыбы: Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері
Мақсаты:
1. Білімділік: Берілген аралықтағы функцияның ең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмімен таныстырып, есептер шығаруда қолдана білуге үйрету.
2. Дамытушылық: Оқушылардың математика пәніне деген қызығушылығын арттыру, интерактивті технологияны қолдана білуге дағдыландыру.
3. Тәрбиелілік: Өз жетістігін бағалай білуге, өз бетінше жұмыс жасауға іздене білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: жеке, топтық, практикалық жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: тірек - сызбалар, интерактивті тақта, компьютер
Пәнаралық байланыс: информатика, тарих.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру:
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
ІІІ. Ой қозғау
ІV. Мағынаны тану.
Білімдіге – биіктен орын
V. Ой толғаныс
VI. Кім жылдам?
VII. Үй тапсырмасы:
VІІІ.. Қорытынды
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын, қатысуын тексеру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Оқушылардың өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендігін тексеру. (№290, 296 есептерінің жауаптарын ауызша оқыту)
Сәйкестендіру кестесі (Функцияны зерттеп оның графигін салу алгоритімін ретімен орналастыру)
Функцияны зерттеп оның графигін салу алгоритмі
1 Функцияның жұп, тақ және периодты екенін анықтау
2 Функцияның анықталу облысын табу
3 Функция графигінің координаталар осімен қиылысу нүктелерін анықтау
4 Функция графигін салу
5 Функцияның салынған графигін қолданып, оның мәндер жиынын жазу
6 Функцияның асимптоталарын табу
7 өсу және кему аралықтарын, экстремумдарын анықтау
8 Таңба тұрақтылы аралықтарын табу
9 Кесте құру
Оқушылар білімін бағалаудың жаңаша формалары
Сабақ оқытудың ұйымдастырудың негізгі формасы
Бастауыш кластарда математиканы оқыту әдістемесінің жалпы мәселелері
Бастауыш кластарда математикасында дайындық кезеңін оқыту әдістемесі
Физикасының Атом ядросының физикасы тарауының алғашқы тақырыбы Атом ядросы
Оқу жұмысын ұйымдастыру формаларының тарихы
Ойынның сабақтың тәрбиелік мақсатына сәйкестігі
Бастауыш сынып оқушыларына сөйлем мүшелері туралы түсінік беруде атқарылатын жұмыстарды анықтау
Бастауыш сынып оқушыларына үйге берілген тапсырмаларды ұйымдастыру және тексеру әдістері
Педагогика және психология мамандығына арналған Психологиялық менеджмент
Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауын тексерулерді ұйымдастыру мен жүргiзу ережесi
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
ӨЛШЕУ ҚҰРАЛДАРЫНЫҢ ТЕКСЕРУ СХЕМАЛАРЫ
Ғимараттарды техникалық тексеруі
ОҚУШЫЛАРДЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ БІЛІМ ДЕҢГЕЙІ
Оқушылардың білім деңгейін көтеру
Квадрат теңсіздіктерді шешуде оқушылардың математикалық сауаттылығын арттыру жолдары
Міне, үш ай жазғы демалыстан шығып, жаңа оқу жылына зейін қоямыз деп жүргенде, күздің суық та қоңыр күндерінің қалай өткендігін де байқамай қалыппыз
Қазақта елін, жерін жанқиярлықпен қорғап өткен батыр ұлдары мен батыр қыздары жетерлік