Миды шынықтыру
Дүниетану 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Өз қабілеттеріңді шыңда
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың санасында адам өз бойындағы мүмкіндіктерін бала күннен дамытуы тиіс деген түсінік қалыптастыру. Табиғат дарыған үздік қабілеттерін аша білу
Міндеттері: Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыта отырып, ойларын жеткізе алу
Әдіс - тәсілі:
Психологиялық дайындық, миды шынықтыру, Топтастыру, Джиксо әдісі, талдау әдісі, конверт сұрақ
Көрнекіліктер: планшет, ұялы телефон, ноубуг, маркер, бағалау парағы, смайлики, оқулық, дәптер,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал туғызу:
Күліп өмір сүрейік,
Кел балалар күлейік.
Қабақ түйген не керек?
Қалай ойлайсыңдар?
Конвертте не бар?
Конверттегі сұрақ арқылы үй тапсырмасы тексеріледі
ІІ. Негізгі бөлім: Миды шынықтыру:
- Мектепте қандай мүмкіндіктер пайда болып, дамиды?
- Бұл мүмкіндіктердің дамуына не ықпал етеді?
Интербелсенді тақтамен жұмыс Топтастыру әдісі:
- "Қабілет" сөзін топтастыру
- Балалар қалауы бойынша және қабілеттеріне қарай топтарға бөлу.
Дүниетану 3 сынып (Алматыкітап) оқулықтағы 118 беттегі Өз қабілеттеріңді шыңда Джиксо - әдісі бойынша мәтінді азат жолына бөліп топпен талдап жалпы мәселені алдымен жұпта, сосын ұжымда талқылау, оқуға деген жауапкершілігін арттырады бір сәт мұғалім ретінде сезінеді. Мәтіннің мағынасын ашу мақсатында, әр топқа сұрақтар береміз.
Оқулықтағы 4 сұрақты мұғалім әр топқа ұсынады
1 - топ Адамның қандай қабілеттері болады?
2 - топ: Мектепте өз қабілетіңді дамытудың қандай жолы бар?
3 - топ: Балалар үйірмеде немен айналысады?
4 - топ: Оқушылар сарайында қандай үйірмелер бар?
Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауына ықпал ету үшін, жоғарғы деңгейлі сұрақтар қоямын:
Әр топ планшет, ұялы телефон, ноутбук арқылы Қытай балетін көрсету.
- бұл фильмді неге көрсетті деп ойлайсыңдар?
- Осы тақырыпқа қандай байланысы бар?
- сен болашақта қандай іспен шұғылданғың келеді?
- Қандай мамандық таңдайсың, сені несімен қызықтырады? Оқушылардың ойларын түйіндеу мақсатымен келесі тапсырманы:
Қабілет сөзіне әр топ кластер жасау.
ІІІ. Қорытынды:
Оқушылардың сабақ мақсатын қалай түсінгенін тексеру мақсатымен стикерлер толтыруды ұсынамын
- Түсіндім
- түсінгендей болдым, түсінбедім
- әдісі арқылы
ІҮ. Үйге тапсырма:
1. Шығарма жазу Болашақта кім болғың келеді?
2. Мәтінді оқу, мазмұндау
3. Қандай байқауларға қатысқың келеді?
Дене тәрбиесінің бұлшықет белсенділігі мен жүрек - тамыр жүйесіне әсері
Есте сақтаудың 10 әдісі
Сүйектердің құрылысына еңбектің, спорттың, әлеуметтік және биологиялық факторлар әсері
Гиподинамияның түрлері
Омыртқа жотасының қисаюы-сколиоз
Жарақаттанушыға алғашқы көмек көрсету
Бастауыш сынып оқушыларының дене мәдениетін дамыту
Мектеп жасына дейінгі балалардың дене тәрбиесіне деген психологиялық дайындығының компоненттерін анықтау
Спорт түрі- жүзу
Його
Ағзаны шынықтыру
Жүректі шынықтыру.
Аурудың негізгі себебі - туберкулез қоздырғышы (туберкулезді спондилит), кейбір жағдайларда, спондилит мерез, актиномикоз, стафилококк инфекцияларынан, Бехтерев ауруының салдарынан дамиды
Семьяда және мектеп жасына дейінгі мекемеде дене шынықтыру жұмысын ұйымдастыру
Мидың құрылысына сипаттама берген ғалым
Денешынықтыру тәрбиесінің мақсаты мен міндеттері
ЕМДІК ДЕНЕ ШЫНЫҚТЫРУДЫҢ МІНДЕТТЕРІ
ЖОО студенттерге арналған дене шынықтыру жұмыстарының ерекшеліктері
Дене шынықтыру жаттығуларының әдістерін үйрету, оларды қолдану
Денені шынықтыру, тәрбиелеу