Сиырдың сүтінен әзірленетін тағамдар

Сабақ тақырыбы: Сиыр

Сабақ мақсаты

Сиыр малы туралы жан-жақты мағлұмат алу.

Сабақ көрнекілігі

  • Оқулық
  • Қосымша суреттер
  • АКТ (ИТ)
  • Стикерлер
  • Бағалау қағаздары
  • Түрлі-түсті маркерлер
  • Плакаттар

Сабақ барысы

  1. 1) Ұйымдастыру

    Сабаққа дайындық

    Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру, назарды сабаққа шоғырландыру.

  2. 2) Үй тапсырмасын тексеру

    Венн диаграммасы

    Венн диаграммасы арқылы қой мен жылқыны салыстыру.

  3. 3) Жаңа сабақ

    Таныстыру және талдау

    Ұйымдастыру қадамдары

    • Оқушылар топтарға бөлінеді.
    • Тақтаға күннің жадын және сабақ тақырыбын жазу.
    • «Түртіп алу» әдісін қолдану.
    • Мұғалім өлеңді оқиды, әр топтан бір оқушы өлеңді кезекпен оқып шығады.

    Терминдер мен түсініктер

    Желін

    Сиырдың сүтке толы емшегі.

    Сырдаң

    Жұтаң, тапшы, кедей.

  4. 4) Жұптық жұмыс

    Мақал-мәтел

    Оқушылар жұптасып, сиыр туралы мақал-мәтелдер іздейді және мағынасын талдайды.

  5. 5) Топтық жұмыс

    Сипаттау, шығармашылық, кесте

    1-топ

    Жырға сүйеніп, суретке қарап, сиырды сипаттау.

    Мүйізі

    Сипаттама жазыңыз.

    Мұрны

    Сипаттама жазыңыз.

    Ірімшік, құрт, майы

    Өнімдері мен ерекшелігін атаңыз.

    2-топ

    Сиырдың суретін салу және сиыр туралы жұмбақ құрастыру.

    Тапсырма нәтижесі: сурет + 1 жұмбақ (мәтін).

    3-топ

    Кестені толтыру.

    Сиырдың сүтінен әзірленетін тағамдар

    Мысалдар жазыңыз.

    Сиырдың терісінен жасалатын заттар

    Мысалдар жазыңыз.

    Сиырдың етінен әзірленетін тағамдар

    Мысалдар жазыңыз.

  6. 6) Сабақты қорыту

    Кері байланыс сұрақтары

    1-сұрақ

    Сиыр қалай дыбыстайды?

    2-сұрақ

    Сиыр пірі қалай аталады?

    3-сұрақ

    Сиырдың төлі қалай аталады?

    4-сұрақ

    Сиырдың аталығы қалай аталады?

    5-сұрақ

    Сиыр шөпті қалай жейді?

  7. 7) Үй тапсырмасы

    Жаттау және зерттеу
    • «Сиыр жыры» өлеңін жаттау.
    • Түйе малы туралы мәліметтер қарап келу.
  8. 8) Бағалау

    Өзін-өзі және өзара бағалау
    • Оқушылар бір-бірін бағалайды.
    • Топтар бір-бірін бағалайды.
    • Мұғалім оқушыларды қорытынды бағалайды.
  9. 9) Рефлексия

    Стикер арқылы

    Оқушылар сабақтан алған әсерін стикерге жазып қалдырады.