Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру

Сабақ: Қазақ тілі (1-сынып)

Тақырып

Бассейнде

Оқыту мақсаты

  • Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру.
  • Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі қолдану арқылы оқушыларды тілдесімге жетелеу.

Күтілетін нәтиже

Топтық жұмыс арқылы оқушылар сыныптағы қарым-қатынасты көрсетеді және жаңа модуль сөздерін белсенді сөздік қорында қолдана алады.

Оқу мақсаттары (оқушы деңгейлері)

A деңгейі

Түсіну

Тақырып бойынша жаңа сөздердің мағынасын ажырата алады және айта алады.

B деңгейі

Қолдану

Сөз тіркестерін құрастыра алады және «кімде?», «неде?» сұрақтарына жауап бере алады.

C деңгейі

Тілдесім

Жұппен және топпен жұмыс барысында шағын диалог құра алады, бұйрық рай формасын қолдана алады.

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

Жұмыс форматы: сыныппен

1) Амандасу

Мұғалім оқушылармен амандасады.

2) Психологиялық дайындық

  • Оқушыларды басқа тілдік атмосфераға енгізеді.
  • Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады.

Кезекшімен сұхбат

Сұрақ

Бүгін сынып түгел ме?

Сұрақ

Сабаққа дайындық қандай деңгейде?

Кіріспе бөлім

Мақсаты: қызығушылықты ояту, жаңа тақырыпқа шығу

Білу: визуалды таныстыру

Слайд арқылы суреттер топтамасын көрсетеді және сөздік жұмысын жүргізеді. Негізгі сөздер:

жүзу киімдері тақтайша доп үрленген шеңбер

Мақсат — оқушыларды тілдесімге баулу және жаңа сөздерді белсенді қолдануға ынталандыру.

Әдіс: «Алтын балықтар аквариумы»

Мұғалім әдістің ережесімен таныстырады және тапсырманы ұйымдастырады.

Оқулық

161-бет, 2-тапсырма

Қолдану: «Стоп-кадр» тапсырмасы

«Шомылуға керекті заттар» тақырыбы бойынша оқушыларды «кімде?» және «неде?» сұрақтарына дұрыс жауап беруге дағдыландырады.

Оқулық

161-бет, 3-тапсырма

Қолдау және бақылау

Мұғалім оқушылардың қиындықтары мен түсінбеушіліктерін дер кезінде анықтап, қажет жерде көмек көрсетеді және оқу әрекетін тұрақты бақылап отырады.