Салынған постерді топ арасында түсіндіру
Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің
Е. Бекмаханов атындағы жалпы орта білім беру мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тарих пәні мұғалімі: Бажикова Бахыт Амантаевна
Тарих 9 - сынып
Тақырыбы: 1930 жылдардағы аштық, шаруалар көтерілісі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға 1930 жылдардағы шаруалар көтерілісі мен ашаршылық жайлы түсіндіру, шындығын ашу
Дамытушылық: топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлесіп жұмыс жасау дағдыларын дамыту
Тәрбиелік: ашаршылық зұлматының қазақ халқы үшін ауыр оқиға екендігін көрсете отырып, оқушыларды ұлтжандылыққа, отансүйгіштікке тәрбиелеу
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, топтық жұмыс, АКТ
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру. Амандасу, оқушыларды түгендеу.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Иә - жоқ ойыны арқылы
1. 1927 ж желтоқсанында ауыл шаруашылығын ұжымдастыру бағыты жарияланды. (Иә)
2. Кіші Қазан идеясының авторы Тұрар Рысқұлов(жоқ, Г. Голощекин)
3. 1929 ж Қазақстанда МТС(машина - трактор станциясы) құрыла басталды (Иә)
4. Ұжымдастыруға Ресейден 1204 адам келді (Иә)
5. Торғай ауданында 1 млн малдан 98 мыңы қалды (Иә)
6. Асыра сілтеу болмасын, аша тұяқ қалмасын ұраны ұжымдастыру кезеңінде көтерілді(Иә)
7. 1932 ж ақпанда Шу ауданында 400 киіз үйден қала үлгісіндегі поселке тігілді(Иә)
8. Голощекин ауылдарға 4800 уәкіл жіберді (Иә)
9. Кіші Қазан идеясын қолдаған адам Ә. Бөкейханов (Жоқ, И. Сталин)
10. 1931 ж қазанда ауыл шаруашылығын ұжымдастыру 75 пайызға орындалды (Жоқ, 65 пайыз)
11. Шұбартау ауданында етке малдың 80 пайызы өткізілді (Иә)
12. Астықты аудандарда колхозды ұйымдастыру формасы – жерді бірлесіп өңдеу мен шөп шабу серіктестігі болды (Жоқ)
13. Ұжымдастырушыларға көмекке 8 мың белсенділер жіберілді.(Иә)
14. 1928 ж шаруалар малын кәмпескелеу туралы заң шықты (Жоқ)
ІІІ. Жаңа сабақ.
Тақырыпқа шығу. Үлестірмелі қағаздар таратып, суретте не бейнеленгені, не туралы екендігін сұрау. Тақырыпты жаздыру.
1. Оқулықтағы материалмен танысу
2. 1930 ж аштық, шаруалар көтерілісі атты постер салу
3. Салынған постерді топ арасында түсіндіру.
4. 1930 ж шаруалар көтерілісі оқиғаларды жазу
5. 1930 ж аштық, шаруалар көтерілісі тақырыбы бойынша сәйкестендіру
6. 1930 ж аштық, шаруалар көтерілісі тақырыбы бойынша өз ойын жазу.
7. 1930 ж аштық, шаруалар көтерілісі тақырыбын топ ішіндегі оқушылардың қорытындысы. Даңқ аллеясы
Оқушылардың биологияны оқуға қызығушылығын арттыру жолдары
Кітапхана ғасырлар бойы келе жатқан шырағы бтік парасатталық пен білімділіктің киелі ордасы
БИОЛОГИЯ ПӘНІН ОҚЫТУДЫҢ ДИДАКТИКАЛЫҚ ПРИНЦИПТЕРІ
Оқушылардың жеке ерекшеліктерін есепке алу негізінде орта мектепте информатиканы саралап оқытуды ғылыми негіздеу
Блум таксономиясы бойынша оқу мақсаттарының негізгі категориялары
Блум таксономиясы
Бастауыш сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын арттыру
Клиентті тару және қызықтыру
Оқу - тәрбие үдерісінде жаңартылған оқу бағдарламасы аясында оқытудың ұтымды әдіс - тәсілдерін қолдану тиімділігі
Шығармашылық қабілет деңгейін анықтау
Адамдар арасындағы қарым-қатынас және іс-әрекет психологиясы
Агробизнес және агроөнеркәсіп интеграциясының арасындағы байланыс
Жастар арасындағы жұмыссыздықтың алдын алу шаралары.
Адамдар арасындағы қарым-қатынастар
Мұнаймен ластанған топырақтан бөлініп алынған микроорганизмдердің микробтық құрамын зерттеу
Оңтүстік Қазақстан облысы топонимиясының физикалық-географиялық астарлары
Литосфера ж/е топырақ жамылғысының техногенді ластануының негіздері.
Топырақ шіріндісі (гумус) және оны анықтау әдістері
БОНИТТЕУ ӘДІСІН ҚҰРУ ШКАЛАСЫ. ТОПЫРАҚ ЭТАЛОНЫ
КАРТОП