Саңырауқұлақтан жасалған самса нешеу
Тақырыбы: Қызықты математикалық тапсырмалар
Сабақтың мақсаты: математикалық білім, білік, дағдыларын қалыптастыру, тиянақтау, бақылау.
Сабақтың міндеті: балалардың пәнге деген қызығушылығын туғызып, оқушылардың белсенділігін арттырады.
Көрнекілігі: слайдтар
Сабақтың барысы:
I. Ертегі сипаттағы қызықты есептер.
II. Тез есепте!
III. Дидактикалық ойындар
IY. Логикалық есептер. Y. Есте сақтайық
YI. Математикалық термин құрастыру :
YIІ. Қорытынды.
I. Ертегі сипаттағы қызықты есептер.
Есеп – 1.
Қызыл Телпек әжесіне еттен, саңырауқұлақтан, орамжапырақтан 14 самса әкелді. Орамжапырақтан жасалған самса еттен жасалған самсадан екі есе көп. Еттен жасалған самса 3 - еу. Саңырауқұлақтан жасалған самса нешеу? 5
Шешуі: 14 – (2*3+3)= 5 с.
Жауабы: Қызыл Телпек әжесіне саңырауқұлақтан жасалған 5 самса әкелді.
Есеп 2.
Қаңбақ шалдың жасы бір ғасырдан төрт есе көп. Оның жасы нешеде?
Шешуі: 100 * 4 = 400
II. Тез есепте!
Торғай нешеу?
Талдан ұшты көп торғай,
Емес бірақ көп торғай.
Алдында оның бастаушы,
Артында оның қостаушы.
Және тағы қарасақ,
Қайта оны санасақ,
Соңында біреу қап келді,
Алдында төртеу, топ келді,
Үшеуі қатар жарысқан,
Түзіліп үшеу қалыспан.
Ойың жүйрік болса егер,
Торғай нешеу, есепкер
(Бес торғай)
Көлден ұшты 50 қаз,
Қайтып қонды 20 қаз
Қонбады оның нешеуі,
Қа не кім тез шешеді? (30 қаз)
6 алманың 2 - ін
Досың сұрап алады.
Айтшы сонда нешеуі
Өз қолыңда қалады. (4)
11 түйе, бес жылқы.
2 сиыр, бір ешкі
2 қоян, үш түлкі,
Неше болды барлығы? (24)
Табақта 55 алма
Қолымда 5 алма
Барлығын қосқанда
Болады неше алма? (60 алма)
Қолымда 55 алма
5 - ін бердім апама,
5 - ін бердім атама,
Нешеуі қалды өзімде? (45 алма)
100 асықтың 30 - ын,
Досым сұрап алды
Айтшы сонда нешеуі
Өз қолымда қалады. (70 асық)
Қызықты математикалық тапсырмалар. жүктеу
Татардың дәстүрлі киімдері
Математика және халық ауыз әдебиеті
Татар ұлтының материалдық және рухани мәдениеті
Көжелер
Математика сабағында халықтық педагогиканы пайдаланудың әдістемесі
Татарстан Республикасы
«4 жастағы балалардың жиын туралы түсініктерін дидактикалық ойындар арқылы қалыптастыру»
Ұннан жасалған кондитер өнімдерінің қантты кондитер өнімдерінен айырмашылығы - құрамында ұнның болуы
Бастауыш сынып математикасының әрбір сабақтарында оқушылардың қазақтың қара байырғы есептерін оқытуға көмектесетін математика пәні
Фараби шығармаларындағы есептердің бастауыш сыныптағы тәрбиелік мәнін анықтау
Саздан жасалған аспаптар
Араб сөздерінен жасалгандары
Электр тоғының зақымдаушы факторлары нешеу
Қазақ тіліне тән дыбыстар нешеу
Химиялық қарудың әсер түрлері нешеу
Межелік бақылау 1 (МБ1) бойынша тезаурустық тексеруге мына тақырыптар бойынша тесттер жасалған
С. Балаларымыз білім алсын деп, елде барлық жағдай жасалған
Гипстен жасалған розетканың суреті артында қыртысты мата бар және алмадан тұратын натюрморт
Ұннан жасалған кондитерлік және аспаздық бұйымдардың технологиясы
Есептің шешуін тексеру тәсілдері нешеу