ӨЗІҢДІ БАҒАЛА СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТАМЕН ЖҰМЫС
Материал тану
Сабақтың тақырыбы: Шойын түрлері және оның қасиеттері
Сабақтың мақсаты: а) Білімділік: оқушыларды шойын түрлерімен, қасиеттерімен таныстыру.
ә) Дамытушылық: ойлау, жүйелеу, байланыстыру қабілеттерін, пәнге деген қызығушылықтарын ояту.
б) Тәрбиелік: оқушылардың бір - біріне деген қарым - қатынасын, кішіпейілді, үлгілі, ұқыпты болуын ойластыру.
Сабақтың түрі: аралас.
Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ - жауап, ассосация, ойын элементтері.
Құрал - жабдықтар: слайдтар, сызбалар, интерактивті тақта, семантикалық карта, таблица, үлестірме материалдар, оқулық.
Пәнаралық байланыс: химия, физика, тракторлар мен автомобильдер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі: оқушыларды түгелдеп, сабаққа дайындығын тексеру.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. ӨЗІҢДІ БАҒАЛА СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТАМЕН ЖҰМЫС
2. Жұмбақтарды шеш.
1. Шойынның балқу температурасы қандай?
Жауабы: 1100°С - 1200°С – та балқиды.
2. Шойын қандай тәсілмен алынады?
Жауабы: Шойынды домна пештерінде балқытып, темір рудасынан алады
3. Шойынды өндіру үшін қандай материалдарды пайдаланады?
Жауабы: Шойынды өндіру үшін: темір рудалары, кокс, флюстар материалдарын пайдаланады.
4. Домна пештерінде шойынның түзілу процесі қалай жүреді?
Жауабы: Қорытардың алдында темір рудасын уатқыш машиналарєа салып ұсақтайды, содан кейін руданы темірі жоқ бос жыныстан арылту үшін жуады.
5. Шойынды балқытып, қорытқан кезде қандай отын жағылады?
Жауабы: Шойынды қорыту кезінде кокс жағылады. Кокс жағу үшін көмірді ауа жібермей қыздырады.
ІІІ. Үй тапсырмасын бекіту.
ІV. Жаңа сабақты түсіндіру:
Шойын туралы үй тапсырмасы бойынша берілген мәліметтермен таныстық. Енді бүгінгі жаңа сабағымызда Шойын түрлері және оның қасиеттері тақырыбымен танысамыз. Шойын болаттан көміртегі мөлшерінің жоғары болуымен және құю қасиетінің өте сапалы болуымен ерекшеленеді. Шойынды қысыммен өңдемейді, соғылмайды. Шойынның мынадай бес түрі бар:
Әдістемелік нұсқау. Жалпы бiлiм беретiн мектептiң 4-сынып мұғалімдеріне арналған
Білім берудегі жаңашыл және ақпараттық технологиялар
Оқу-тәрбие процесіндегі тұлғааралық қарым-қатынастың өзіндік бағалауға психологиялық әсері
Практикалық жұмыстарда топтық жұмыстарды ұйымдастыру
Интеллекттік даму мен өзіндік бағалаудың өзара байланысына этнопсихологиялық түсініктердің әсері туралы
Өлеңдер жинағы
Интеллекттік даму мен өзіндік бағалаудың өзара байланысына этнопсихологиялық түсініктердің әсері
География сабақтарында модульдік оқыту технологиясы
Географияны оқытудағы инновациялық технологияларға сипаттама бере отырып оқушылардың шығармашылық әрекетінің тәжірбиесін қалыптастырып, географияны оқытудың нәтижелігін көтеру
Географиялық карталарды топтастыру
Жастар арасындағы жұмыссыздықтың алдын алу шаралары.
Социум және әлеуметтік қатынастарды әлеуметтік жұмыс өрісінің объектісі ретінде қарастыру
Кәсіпорынның бәсекелестік қабілетін арттыру жолдарымен оның бағалау ЖШС (КӨК-СУ).
Мәтін және онымен жұмыстың бағдарламалық талаптарын орындаудың негізгі жолы – тілдік талдау
Теңіз сорапты штангілі қондығылармен жабдықталған ұңғылардың жабдығын таңдау және технологиялық жұмыс режимін орнату
Қазақстан Республикасының бюджет жүйесінің болашақта даму және жұмыс істеу программасы
Кәсіпорын өнімінің өзіндік құнын төмендетуді экономикалық ынталандыру «Каменка» асыл-тұқымды мал зауыты
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Қосарлама сөздердің семантикалық сипаты
Кәсіпорынның қаржылық жағдайын бағалау және кәсіпорынның қаржылық тұрақтылыққа жету жолдары