Сатушы тәлімгер
Сабақтың мақсаты:
А) оқушыларға көбейтудің тәсілдерін меңгерту, көбейту қасиеттерін еске түсіру.
Ә) оқушыларды ұлттық негізде тәрбиелеу, оларды бірлікке ұйымшылдыққа, ұжыммен жұмыс істеуге, ізденімпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Б) логикалық жаттығу арқылы ой - өрісін дамыту.
Сабақтың түрі: Аукцион сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап.
Сабақтың көрнекілігі: сатып алатын заттар, үлестірмелі перпокарта, ойындар.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмасын тексеру (есептерді тексеріп бағалау)
3. Жаңа сабақ
Санды көбейтудің тәсілдері.
А) 5*(4 - 2)=5*8 =40
Ә) (5*4)*2=20*2=40
Балалар, бүгін бізге көптеген қонақтар келіп отыр.
Күндегіден бөлек қонақтар, өздерін таныстырсын.
1. Сатушы тәлімгер:
2. Сатушы тәлімгер:
Мұғалім:- Біздің сабағымыздың ерекшелігі осында.
Сондықтан сабағымыз Жәрмеңке сабағы деп аталады.
– ал балалар, саудаға кірісейік.
– сауда сәтті болсын!
6 сұраққа жауап беріледі.
1 - көбейткіштерді өзгерткенмен не өзгермейді (көбейтінді)
Өз бойыңды өлшеуге болатын өлшем бірлігі? (см)
2.- тік төртбұрыштың периметрін формуласын жаз. (а+в)*2
- әкесінде 6 ұл бар. Әр ұлының қарындасы бар. Барлығы неше бала? (7)
І.- Бақта 4 ақ қаз, 5 сұр және 1 үйрек жүр. Қаздан нешеу жүр? (9)
- төртбұрыштың ауданының формуласын жаз. (а*в).
Оқулықпен жұмыс.
№2 Үш топтан үш оқушыны шығару
(9*2)*5=90 --------------------- (4*5)*7=140 --------------------- (5*8)*3=120
9*(2*5) =90 --------------------- 4*(5*7) =140 -------------------- 5*(8*3) =120
(9*5)*2=90 --------------------- (4*7)*5=140 --------------------- (5*3)*8=120
Ой толғау.
Көбейту мен бөлуге байланысты өлең құрастыру.
№3 Тиімді тәсілмен шығару. 37*(2*5) =370
(45*2)*7=630
14*(5*8) =560
Ребустар шешу.
(Қашықтық, санды өрнек, еселеп азайту)
№4. 5 (ауызша)
Өз бетімен жұмыс.№6 есеп.
Ш: 7+3=10 --------------------- 150*10=1500=1 кг500гр
150: 10=15 --------------------- Ж: 15 ыдыс қажет.
№7. 2*7=14 -------------------- Ж: 14 мин
ІІ. Сатушы тәлімгер:
№8 37т+809кг=37809 кг ----------------- 5 ц+63 кг=563 кг
9м+64мм=9064 мм ----------------------- 2т+50 тиын=250 т
№9. 398: 10=39 (8) ------------------------ 6947: 100=69 (47)
76: 10=7(6) ----------------------------------- 285: 100=2 (85)
Үйге тапсырма. №9 (қалғаны)
Логикалық жаттығулар (оқулықтан)
Сабақты қорыту.
Оқушылардың білімі сатып алынған заттары бойынша бағаланады.
Бастауыш мектеп математикасын оқытуда тест әдісін пайдалану жолдары мен түрлері
Қазақ халықтық педагогикасының мәні
Оқушының жеке тұлғалық қасиеттерін дамытуда ұлттық ойынның маңызы
Тәлімгерлікті ұйымдастыру тәртібі
«Криминология» пәнінен дәрістер
Тәлімгерліктің ерекшеліктері
Сөзжасам ұғымы және оның құралдары туралы
Балалардың жазғы демалысын ұйымдастыру
Мектепте өзгеріс еңгізу үшін көшбасшының іс-әрекеті
Мектеп мұғалімдерінің интернет - ресурстарды пайдалануға даярлығының критериалды моделі
Әлгі кісі сатушыға
Топ тәлімгері