Сауат ашу сабағы (1 класс)Тақырыбы
Сауат ашу сабағы (1 класс)
Тақырыбы: П дыбысы және әрпі
Білім Ханшайымы
Мақсаты:
Оқушыларға п дыбысы мен әрпін меңгерту. Соз ішінде п дыбысының орналасуын білу, сөзді буынға дұрыс бөлу. Сөйлемдегі айтылатын ойды анықтау. Өз ойын сөйлем арқылы жеткізе білу.
Ақыл – ой, таным белсенділігін арттыру, шығармашылыққа дамыту.
Адамгершілікке, парасаттылыққа баулу.
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Әдіс – тәсілі: Көрсету, түсіндіру, меңгерту, баяндау.
Қолданылатын жаңа технология: Мағынаны тану, ой толғаныс, ой қозғау, болжау стратегиясы, кластер әдісі
Көрнекілігі: Суреттер, кітаппен жұмыс, №3 жазу үлгі бейнетаспа, слайд, тақтамен жұмыс.
Барысы:
Ұйымдастыру бөлімі
Психологиялық дайындық
Ана тілің арың бұл,
Ұятың боп тұр бетте.
Өзге тілдің бәрін біл,
Өз тіліңді құрметте!
- Білім ханшайымы бүгін бізге класқа қонаққа келіпті. Балалар! Білімді ұландарға түрлі тапсырмалар әкеліпті!
Шарға жазу
Бірнеше шарларды үрлеп дайындау. Әр шардағы буынды оқу по, па, пу, пы, пұ (оқушылар әр қатардан шығып оқиды).
Мәтінмен жұмыс
Кітап
1. Мұғалімнің оқуы
2. Тізбектей оқу
3. Сұрақ жауап: Кітап оқу неге керек?
1 – сурет
Кітап – кітаптар
Дәптер – дәптерлер
Пенал – пеналдар
Қалам – қаламдар
2 – сурет
Кітапханаға Шәріп келді. Кітап сөресі кітапқа толы (әңгіме құрау)
Тірек сөздерді қолдану
ертегі ----- кітап ------ Абай ---------- оқыды
өлең ------ сөре ------- Шоқан ------- жаттады
әңгіме ---- жинақ ---- Ыбырай ------ үйренді
Білім ханшайымының сұрақтары:
1. Шәріп қайда келді?
2. Ол нешінші сыныпта оқиды?
3. Қандай кітаптарды ұнатады?
4. Кітаптарды қайда жинап қойған?
СЕРГІТУ СӘТІ (2 МИНУТ)
Қарлығаш болып ұшайық,
Қане, қанат жаяйық,
Қарлығаш болып ұшайық,
Құстарға қамқор болайық!
Қорытындылау:
Сөздік диктант
5 сөз
Көпір, парта, кемпірқосақ, шопан, қап
Соңы
- Кітап – білім бұлағы,
Білім – өмір шырағы
- Білекті бірді жығар
Білімді мыңды жығар
Қазақ тілін оқыту методикасы пәнінен түзген лекция мәтіндері
Балалардың музыкалық аспаптарына сипаттама
Сауат ашу барысында оқу мен жазу процесінің психофизиологиялық ерекшеліктері
Әліппеден кейінгі кезең мен сауат ашу кезеңіндегі жасалатын жұмыстар, сабақ жүйесі
Бастауыш мектепте қазақ тілін оқытудың теориясы мен технологиясы
Сауат ашу кезіндегі жұмыстар
«Бастауыш мектепте дүниетануды оқытудың теориясы мен технологиясы» пәнінің әдістемелік кешені
Халық ойындар теориясы мен проблемасының педагогикалық, психологиялық, әдістемелік әдебиеттерде зерттелуі
Cауат ашу әдістемесі пәнінен дәрістер
Бастауыш сынып оқушыларына оқу мен жазу дағдыларын қалыптастыру
Патшалық өкіметтің Қазақстанда саяси билігінің орнығуы (1867-1891 ж.ж)
Қазақстандағы 1867—1868 жылдардағы реформа
1922—1924 жж. Ақша реформалары
1930 – 1932 ж. несие реформасының мазмұны туралы
1995 ж. ҚАЗАҚСТАННЫҢ БАНКТІК ЖҮЙЕСІН РЕФОРМАЛАУ БАҒДАРЛАМАСЫ
Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев еңбектері тәуелсіз Қазақстан мемлекеттігі тарихының дерек көзі (1990-2006 жж.)
XIX ҒАСЫРДЫҢ 10-20-ЖЫЛДАРЫ
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Философия және саясаттану факультетінің 2006 жылы 19 желтоқсандағы Ғылыми кеңесінің мәжілісінің № 3 хаттамасынан
Бухгалтерлік есептің 12 принциптері