Жаңа сабақ, қорытынды сабақ
Математика, 6-сынып
Сабақ тақырыбы: Осьтік симметрия
Сабақ мақсаты
- Симметрия ұғымын түсіндіру және симметрия түрлерімен таныстыру.
- Осьтік симметрия ұғымын меңгерту.
- Түзуге қатысты симметриялы фигураларды саналы түрде салуды үйрету.
- Есептер шығарту арқылы материалды бекіту.
Білімділік міндеттері
Оқушылардың түзуге қатысты симметриялы фигураларды салу, симметриялы фигураларды тану, симметриялы фигуралардың теңдігін анықтау дағдыларын қалыптастыру және алған білімдерін өмірде іс жүзінде қолдануға үйрету.
Негізгі акцент: фигураны оське қатысты бейнелеу, қашықтықты сақтау және сәйкестік нүктелерін дұрыс белгілеу.
Алгебра, 8-сынып
Сабақ тақырыбы: Квадраттық функцияның графиктері бойынша есептер шығару
Сабақ мақсаты
- Квадраттық функцияның графиктерін саналы түрде салуды меңгерту.
- Есептер шығарту арқылы білімді толықтыру және бекіту.
Білімділік
Квадраттық функция графигін құру білігін қалыптастыру және алынған білімді практикада қолдануға дағдыландыру.
Дамытушылық
Логикалық ойлау қабілетін, есептеу дағдыларын жетілдіру; оқушы белсенділігін және пәнге қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік
- Оқуға саналы көзқарас пен жауапкершілікке тәрбиелеу.
- Өз бетінше еңбектенуге дағдыландыру.
- Тез ойлап, тез қорытынды жасауға және сөйлеу мәдениетіне баулу.
- Шапшаңдыққа, ізденімпаздыққа, ұқыптылыққа және ұжымдық ауызбіршілікке тәрбиелеу.
Сабақтың ұйымдастырылуы
Сабақтың түрі
Жаңа сабақ және қорытынды сабақ.
Сабақ барысы
- 1 Ұйымдастыру кезеңі: сынып оқушыларын түгендеу, тәртіпке шақыру, оқу құралдарын тексеру, зейінді сабаққа шоғырландыру.
- 2 Үй тапсырмасын тексеру: өткен тақырып бойынша білімін нақтылау және қателермен жұмыс.
Оқытуға бағытталған нәтижелер
6-сынып: осьтік симметрияны түсіну, фигураны түзуге қатысты симметриялап салу, симметриялы нүктелерді дұрыс табу.
8-сынып: квадраттық функция графигін құру және оны талдау; график бойынша есептерді жүйелі шығару.
Ескерту: бұл жоспар оқу мақсатына сай толықтырылып, тапсырмалар мен бағалау критерийлері арқылы нақтылауға ыңғайлы түрде берілген.