Оқушыларды есеп шығаруға дағдыландыру, алған білімдерін жетілдіру
Математика 2 сынып
Тақырыбы: Өткенді пысықтау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды есеп шығаруға дағдыландыру, алған білімдерін жетілдіру;
Дамытушылық: Тез есептеу, есте сақтау, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;
Тәрбиелік: Әсемдікке баулу, алға қойған мақсаттарына жетуге, ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, тапқырлыққа, өздігінен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: іскерліктер мен дағдыларды жетілдіру сабағы
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес (саяхат сабақ)
Әдіс - тәсілдері: түсіндіру, сұрақ - жауап, өзіндік, топтық жұмыс
Көрнекілігі: слайдтар, интерактивті тақта, оқулық.
Пәнаралық байланыс: дүниетану, ана тілі.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
- оқушылармен сәлемдесу;
- түгендеу;
- оқушылар назарын сабаққа аудару;
- сабақтың мақсат - міндеттерімен таныстыру.
2. Психологиялық дайындық:
Ойға толып санамыз,
Бестік баға аламыз.
Баласындай бір үйдің
Тату болсын арамыз.
- Балалар бүгінгі сабағымыз саяхат сабағы болмақ. Яғни, Астана жас қаламызға саяхат жасап, түрлі тапсырмалар орындаймыз.
- Саяхатымызды бастау үшін алдымен ауа – райын біліп алайық. Күн ашық болу үшін тапсырма орындаймыз. Яғни, біз бүгін күннің үстін басқан бұлттардан арылтамыз. Әр бұлтты алып, артындағы тапсырманы орындаймыз. Күн бұлтты болса саяхатқа шыға алмай қаламыз.
19 + 9 = 28
37 + 7 = 44
55 + 8 = 63
50 - 8 = 42
64 + 16 = 80
30 - 7 = 23
28 + 32 = 60
46 + 14 = 60
60 - 5 = 55
75 + 5 = 80
- Біз қай қалада тұрамыз?
- Биыл Астанаға неше жыл толды?
- Біздің Елбасымыз кім?
Олай болса, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің музейіне бару үшін автобусқа отырамыз. Бірақ автобус жүргізушісі бізге мынадай шарт қойып отыр: үйге берілген тапсырманы орындағандар ғана автобусқа отырады - дейді.
3. Үй тапсырмасын тексеру
- Барлығымыз тапсырманы орындадық па?
- Олай болса балалар, сендерге сәттілік!
Ал, енді тақтадағы күнге назар аударайық, не жетіспейді? (күннің шуақтары) Олай болса, үйге берілген есептердің жауаптарын айтып, күннің шуақтарын жабыстырамыз. Саяхатымызды бастайық.
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің музейіне саяхат
(сипаттама беру)
4. Дәптермен жұмыс (көркем жазу)
1 - тапсырма
а) Болғаны – 200 теңге.
Сатып алынды: сүт – 95 теңге
тоқаш – 45 теңге.
Қалды -?
Шешуі: 95+45=150
200 - 150=50
Жауабы: Қалды 50 теңге
Оқушыны есеп шығаруға үйрету
«Математика» пәнін оқыту барысында бастауыш сынып оқушыларының өзіндік жұмыстарын ұйымдастыру
Бастауыш мектеп оқушыларына математика сабақтарында экономикалық тәрбие беру мүмкіндіктері
Бастауыш мектеп оқушыларына математика сабақтарында экономикалық тәрбие беру
Бірінші сынып оқушыларының математикалық білім, білік, дағдыдыларын қалыптастыру жолдары
Бастауыш сынып математика сабақтарында пайдаланатын оқыту əдістерін таңдау
Әріпті өрнектерді оқыту
Оқушылардың математикалық қабілеттері мен ойлау қабілетін дамыту
Геометриялық есептерді алгебралық, тригонометриялық теңдеулер құру арқылы шығару әдістері
Бастауыш сыныптың оқу практикалық мазмұнды есептерін шығару біліктерін қалыптастыру
Бухгалтерлік есептің концепциялары мен принциптері
Кәсіпорынның бәсеке қабілеттілігін жетілдіру жолдары
КОММЕРЦИЯЛЫҚ БАНКТЕРДІҢ НЕСИЕЛІК САЯСАТЫН ЖЕТІЛДІРУ ЖОЛДАРЫ
Тауарлық – материалдық қорлар есебі мен аудиті және олардың жетілдіру жолдары
Теңіз сорапты штангілі қондығылармен жабдықталған ұңғылардың жабдығын таңдау және технологиялық жұмыс режимін орнату
Корпаративтің ақша айналымын және есеп айырысу жүйесі
Банктік есепшот келісімі
Екінші деңгейлі банк клиенттеріне есеп-кассалық қызмет көрсетулер
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Кәсіпорынның өндіріске, өнімді сатуға жұмсалған және басқа да шығындары