Менің дәптерлерім Сабақтың мақсаты

Сабақ туралы жалпы мәлімет

Павлодар қаласы, № 26 жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі — Абылхаирова Ғалима Темірболатқызы.

Сынып

2-сынып

Сабақтың тақырыбы

«Менің дәптерлерім»

Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері

Мақсаты

Өтілген материалмен байланыстыра отырып, жаңа сөздерді күнделікті өмірде қолдануды үйрену.

Жетістік критерийлері

  • Флипчартқа постер жасай алады.
  • Жұппен және топпен жұмыс істей алады.

Негізгі дереккөз

«Қазақ тілі» оқулығы, 2-сынып (А. Қайырбекова).

Қажетті ресурстар

Техникалық құралдар

  • Интербелсенді тақта (моноблок).
  • АКТ материалдары.

Көрнекілік және бағалау

  • Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы.
  • Стикерлер, бағалау парақтары.

Әдіс-тәсілдер

  • Шаттық шеңбері
  • «Ыстық орындық» әдісі
  • Стикердегі диалог

Сабақ барысы

1) Ұйымдастыру кезеңі

  • Амандасу, оқушыларды түгендеу.
  • Кәмпиттер арқылы топқа бөлу.

2) Кіріспе бөлім: қызығушылықты ояту

  • Үй тапсырмасын тексеру.
  • «Ыстық орындық» әдісі арқылы сөздік қорды тексеру.

3) Білу: жаңа сөздер

Қазақша Орысша
Жазу писать
Қалың дәптер общая тетрадь
Түрлі разные

4) Түсіну: сөзжұмбақ (АКТ)

Оқушылар интербелсенді тақта арқылы сөзжұмбақ шешеді. Тапсырмадағы сөздер төмендегідей аудармалармен беріледі:

Аудармалар

  1. 1. мяч
  2. 2. красивый
  3. 3. парта
  4. 4. сапоги
  5. 5. ты
  6. 6. пчела

Талқылау сұрақтары

  • Сөзжұмбақта қандай сөз жасырын тұр?
  • Бүгін не туралы айтамыз?
  • Дәптердің қандай түрлері бар?

5) Қолдану: оқулықпен жұмыс

3-жаттығу (138-бет)

Өлеңді мәнерлеп оқу.

4-жаттығу

Бос орынға тиісті сөзді қойып, көшіріп жаз:

Асан жазды.

Алина қызық оқыды.

Наташада әдемі, түрлі түсті бар.

Әйгерім сурет сабағына әкелді.

Игорь пен сызды.

Керек сөздер

сызғыш қарындаштар сурет дәптер дәптерге кітап

Сергіту сәті

Моноблок немесе интербелсенді тақта арқылы қысқа сергіту жаттығулары орындалады.

6) Талдау: сөйлем құрау

Менде бар.

Тірек сөз: дәптер

Дәптерлер болады.

Тірек сөз: түрлі-түсті

Айша қалың дәптер сатып алды.

Тірек сөз: дүкеннен

7) Жинақтау: стикермен жұмыс

Әр оқушыға стикерлер таратылады: кейбірінде сұрақтар, кейбірінде жауаптар жазылады. Оқушылар жұптасып, сұрақ пен жауапты сәйкестендіріп, қысқаша диалог құрайды.