Үлестер жайлы мағлұмат беру

Астана қаласы,
№64 мектеп - лицейінің
бастауыш сынып мұғалімі
Курманкина Гульбарам Бодаевна

Математика.
Сабақтың тақырыбы: Үлестер
Мақсаты: Үлестер жайлы мағлұмат беру. Есептеу дағдыларын жетілдіру; Математикалық тілде сөйлеуге, ұқыптылыққа баулу.
Сабақтың әдіс - тәсілі: Сұрақ - жауап
Көрнекілігі: анықтама жазылған кестелер.
Сабақтың типі: жаңа сабақ.
Сабақтың өту әдісі: дәстүрлі.

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) Психологиялық дайындық. Парақтарды бөлгізу

ІІ. Жаңа сабақ. Тең бөліктер үлестер деп аталады.
2. Жай бөлшек
Әркімнің дәптер бетінен
Көреміз бөлшек сызығын
Үстіндегі алымы, білсеңіз
Астыдағы бөлімі
Бөлшекті біз әрқашан
Жай бөлшек деп атаймыз

3. Екі натурал санның бөліндісін бөлшек түрінде жазғанда, бөлшектің алымына бөлінгіш жазылып, бөліміне бөлгіш жазылады.
- алымы, - бөлімі, ортасындағы бөлшек сызығы

V. Пысықтау есептері:
Кітаппен жұмыс
№392 бөлшектің әрқайсысын оқып шығып, олардың әрқайсысының бөлімі мен алымын атаңдар, олар нені білдіретінін түсіндіріңдер.

Төрттен үш; 3 саны алым, 4 саны бөлімі, мұндағы 3 саны бөлінгіш, ал 4 саны бөлгіш сан.

№393 Суреттегі фигуралардың:

1) Қандай бөлігі боялған.
2) Қандай бөлігі боялмаған

Толық нұсқасын жүктеу



Ұқсас жұмыстар

Математиканы оқытудың теориясылық негізі
Журналистика-әлеуметтік ұғым
Бастауыш сыныпта математиканы оқытудың жалпы мәселелері
Математиканың бастауыш курсын пән ретінде оқытуды ұйымдастыру
Ортақ меншік құқығы туралы
Бөлшектерге амалдар қолдану
Орта шамалар
Ортақ меншік түсінігі
Ортақ меншіктің түрлері
Ортақ меншік ұғымы мен түрлері
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
ҚОҢЫРБАЙҰЛЫ АҒЫБАЙ жайлы жайлы жайлы жайлы
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
БАЙМЫРЗАҰЛЫ БАЛУАН ШОЛАҚ жайлы жайлы жайлы
XX ғасыр басындағы тарихи білім беру жүйесі
БАУЫРЖАН МОМЫШҰЛЫ туралы жайлы
Ұлы Жібек жолы жайлы жайлы
Қазіргі кездегі қазақстандағы білім беру жүйесіндегі проблемалар
Несиелік қатынас субъектілері қарыз беруші және қарыз алушы
ХХ ғасыр басындағы тарихи білім беру