Грамматикалық тапсырмалар
Тақырыбы: Астана – көрікті қала
Осы сабақта қол жеткізуге тиіс мақсаттар: Сурет бойынша мәтін және сұрақ - жауап құрастыра алады.
Берілген мәтіннің мазмұнын түсініп, ойын жеткізе алады.
Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Сурет бойынша мәтін құрастырады.
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Берілген мәтіннің мазмұнын түсініп, ойын жеткізеді.
Кейбір оқушылар істей алады: Мәтін мен суреттер бойынша өз ойын дәлелдеп, күрделі сұрақтарға жауап береді.
Осының алдындағы оқу Қайталау сабағы
Сабақтың барысы
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Топқа бөлу.
Бәйтерек , Ханшатыр суреттері арқылы оқушыларды екі топқа бөлу. Орындыққа жапсырылған смайликтер арқылы оқушылардан үй тапсырмасын сұрау.
Тақырыпты ашу мақсатында Астананың көрікті жерлері туралы слайд көрсетемін. Оқушылар суреттердің атауын тауып айту керек. Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ?
Астананың көрікті жерлері туралы түсінік беру.
Мақсат қою. Сабақ мақсатымен таныстыру.
Сабақтың ортасы Оқушыларға оқулықта берілген тапсырмалар бойынша екі топқа тапсырмалар беріледі.
Ойлан, жұптас, бөліс әдісі.
І топ. Интерактивті тақтада көрсетілген суреттер бойынша мәтін құрап жазу.
ІІ топ. Интерактивті тақтада көрсетілген суреттер бойынша диалог құрастыру. Оқушылар тапсырманы алдымен өз бетінше орындайды. Жұптас деген кезде жұпта бір - біріне оқып, толықтырады. Бөліс деген кезде топта оқиды. Ең үздік деген бір жұмысты сыныпқа ұсынады. Топ бір - бірін Үш шапалақ әдісі арқылы бағалайды.
2 - тапсырма. Астана өлеңін мақтанышпен оқу.
Грамматикалық тапсырмалар.
І топ. Бірінші шумақтағы Ақмола сөзіне дыбыстық талдау жасау.
ІІ топ. Екінші шумақтағы Астана сөзін септеп жазу. Жұмыстарын екі топ бір - бірлеріне беру арқылы Бағдаршам әдісімен бағалайды.
3 - тапсырма. Астананың басты нысанының бірі – Бәйтерек . Оқулықта берілген Бәйтерек туралы мәтін бойынша екі топта үш сұрақтан дайындайды. Топтар бір - біріне сұрақтар қойып, Смайл арқылы бағалайды.
Сергіту сәті. Астана
4 - тапсырма. Синквейн әдісі. 5 жолды өлең құрау.
1. Зат есім (1сөз)
2. Сын есім (2 сөз)
3. Етістік (3 сөз)
4. Сөйлем (4 сөз)
5. Синоним
Бас бармақ әдісі арқылы бағалау
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзагулова Акмарал Абдрашевна
Толық нұсқасын жүктеу
Презентациясын жүктеу
Сауат ашу кезеңіндегі оқыту типтері
ҚАЗАҚ ТІЛІН ЖЕДЕЛДЕТЕ ОҚЫТУ ӘДІСТЕМЕСІ
Сандық интерактивтік мультимедиалық білім беру қорлары
ҚАЗАҚ ТІЛІН ДИДАКТИКАЛЫҚ БІРЛІКТЕРДІ ІРІЛЕНДІРУ ТЕХНОЛОГИЯСЫ АРҚЫЛЫ ОҚЫТУ ӘДІСТЕМЕСІ
Байланыстырып сөйлеу бұзылуын тексеру
Бастауыш сыныптарда қазақ тілінің морфологиялық жүйесін оқыту арқылы оқушылардың сауаттылығын арттыру
Тіл білімі саласының басқа ғылымдармен байланысын меңгерту
Сөйлем мүшелерін оқытудың әдістемелік негізі
МОРФОЛОГИЯ МӘСЕЛЕЛЕРІН ОҚЫТУ АРҚЫЛЫ ОҚУШЫЛАРДЫҢ ТІЛІН ДАМЫТУ ӘДІСТЕРІ
«Бастауыш мектепте шет тілін оқытудың теориясы мен техникасы»
Грамматикалық категориялар туралы түсінік
Дипломдық жұмыс тапсырмалары
Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар
Бес әлеуметтік бастама - Елбасының қолдауымен халыққа жолданған нақты тапсырмалары мен оның орындалу мерзімі бар әлеуметтік бағдарлама
Грамматикалық жағынан қарасақ, жолдау сөзінің түбірі жол
Грамматикалық тақырыбымыз Ыңғайлас салалас
Стилистиканың басты мақсаты, бұдан бұрын айтылғандай, жеке сөздер мен грамматикалық тұлғалардың, сондай - ақ синтаксистік конструкциялардың қолданылу заңдылықтары мен экспрессивтік сапасын айқындау
ТОҚСАН БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУҒА АРНАЛҒАН ТАПСЫРМАЛАР
Өңдеудің кіріктірілген ортасында тапсырмаларды шешу
СІЗГЕ КЕЛЕСІДЕЙ ТАЛАПТАР БОЙЫНША ТАПСЫРМАЛАР БЕРІЛЕДІ