Оқушыларды түгендеу. Үйге тапсырма
Дүниетану 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Математиканы пайдаланып табиғатты зерттеу
Сабақтың мақсаты: оқушыларды бақылау әдісімен таныстыру
Міндеттері:
Білімділік: оқушыларды уақыт, ұзындық және салмақ өлшем бірліктерімен таныстыру. Бұрынғы уақыт пен қазіргі уақыттағы санау жүйесін салыстыру.
Дамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, өзіндік қорытынды жасай білуге үйрету. Өз ойын дәлелдеу.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, жинақылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Әдістемелік тәсілдері: логикалық сұрақ - жауап, тест, түсіндіру, талдау
Пәнаралық байланыс: биология, салауаттану, математика
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа байланысты сюжетті суреттер
Сабақтың жоспары:
I. Ұйымдастыру кезеңі - 3мин.
II. Үй тапсырмасын тексеру - 10мин.
III. Қайталау сабағы - 15мин.
IV. Сабақты бекіту - 5мин.
V. Үйге тапсырма беру - 3мин.
VI. Қорытындылау - 6мин.
VII. Бағалау - 3мин.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
А) Сәлемдесу.
Ә) Оқушыларды түгендеу.
Б) Сабаққа зейіндерін аударту.
Психологиялық дайындық.
Күндей жадырап,
Айдай арайлап,
Жұлдыздай жарқырап
Бүгінгі сабағымызды бастаймыз!
Үй тапсырмасын тексеру:
3 - 4оқушыдан үй тапсырмасын сұрау.
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды. Бір - біріне сұрақ қойып, үй тапсырмасын пысықтайды.
ЖАҢА САБАҚ:
Сұрақ - жауап әдісін пайдалану.
Тәжірибе дегеніміз не?
- Тәжірибе дегеніміз шындыққа сынақ жүргізу арқылы көз жеткізу, танып білу.
Бақылау әдісі дегеніміз не?
- табиғат заттары мен құбылыстарын тікелей көріп, ұстап, дыбысы болса тыңдап, естіп зерделеу жолдарын бақылау әдісі дейді.
- балалар, сендер күнге қарап таң атты ма, түскі уақыт па, кешкі уақыт па ажырата аласыңдар ма?
- күнге қарап шамамен қай мезгіл боп қалғанын біле аласыңдар ма?
Мәтінмен таныстыру.
Мазмұнын талдау.
Сабақты бекіту:
Оқушылармен өлшем бірліктерді қайталау.
Уақыт өлшемдері: секунд, минут, сағат, тәулік, апта, ай, жыл, ғасыр
Салмақ өлшем бірліктері: миллиграмм, грамм, килограмм, центнер, тонна
Ұзындық өлшемдері: миллиметр, сантиметр, дециметр, метр, километр
Сабақты қорытындылау:
өзіндік жұмыстағы тест тапсырмаларындағы қателік жіберген сұрақтарды талқылау.
Үйге тапсырма: 43 - 44бет мазмұндау
Бағалау.
Қазақстан тарихы пәнінен білім берудің сапасын жетілдіруде әр түрлі тапсырмаларды қолданудың тиімділігі
Мекен ортасына бейімділігі
Модульдік оқыту технологиясы арқылы сабақ өткізу әдістемесі
Қазақ тілі сабақтарында оқушылардың іскерлік қарым-қатынас тілін дамыту
Оқушылардың термодинамика туралы білім мазмұнын жаңа педогогиқалық технологиямен оқыту және әдістемелік жүйесін жасау
Дербес компьютердің даму тарихы
Мақалдар жарысы
Кездейсоқ оқиғалар
Модульдік оқыту технологиясының болмысы
Еңбегіңе қарай өнбегі
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Оқушыларды тәрбиелеудегі отбасы мен мектеп тәрбиесі
ОҚУШЫЛАРДЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ БІЛІМ ДЕҢГЕЙІ
Дипломдық жұмыс тапсырмалары
Оқушылардың білім деңгейін көтеру
Квадрат теңсіздіктерді шешуде оқушылардың математикалық сауаттылығын арттыру жолдары
Оқушылардың өзара әрекеттестігін ұйымдастыру нәтижесінде дәстүрлі оқыту барысында кездесетін кейбір қиыншылықтар азаюда
Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамытуды кезең бойынша сатылап дамыту