Ашық сабақ. Сабақтың тәсілі
Ашық сабақ.
География 10 сынып
Сабақтың тақырыбы: Гидросфераның құрамдас бөліктері мен қасиеттері, су айналымы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Гидросфера оның құрамдас бөліктерімен оның құрамы және су айналымы туралы түсініктерін кеңейту.
Дамытушылық: Гидросфера туралы білімдерін одан әрі дамыту. Оқушылардың географиялық ой - өрісін дамыту. Жалпы оқу іскерліктерін үйрену, жалпы табиғат туралы оқушылардың көзқарастарын дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру, танымдық қызығушылығын дамыту, географиялық ойлауын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойларын жеткізе білу, қарым - қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеті мен географиялық мәдениетін қалыптастыру.
Сабақтың көрнекілігі: Дүниежүзінің саяси картасы, атлас, кескін карта, кесте
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: Іздену.
Сабақтың тәсілі: Топпен жұмыс, сұрақ - жауап.
Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
II Үй тапсырмасын тексеру
III Жаңа сабақ
Үй тапсырмасын тексеру: Тест “Ауа райы, климат және олардың жіктелуі”
Қорытынды сұрақтар: 1) Ауа райының ең басты элементтеріне не жатады?
2) Климаттың өзгеруіне әсер ететін қандай факторларды білесіндер?
Қызығушылығын арттыру “Гидросфера” туралы не білесің?
1) Су – тек мұз түрінде кездесетін ғаламшарды ата?
2) Судың көп бөлігін алып жатқан гидросфераның бөлігі яғни 97 %- ын не құрайды?
3) Су қабығы дегеніміз не?
4) Мантиядағы су мөлшері қанша км?
5) Гидросфераның тығыз байланыстағы қабығының бірі ол не?
6) Мұхиттардағы, атмосферадағы, өзендердегі, көлдердегі, мұздықтардағы, жер астындағы сулар үнемі неде болады
Жаңа сабақ
Тақырыбы: “ Гидросфераның құрамдас бөліктері мен қасиеттері, су айналымы”.
Гидросфера туралы видео
Мағынаны тану (оқушылар мәтінді оқып, танысады)
Топтық жұмыс:
1-топ. Гидросфераның құрамдас бөліктері мен қасиеттері
2-топ. Табиғаттағы су айналымы, оның маңызы.
Сабақты бекіту: Сәйкестендіру тесті
Рефлексия: (ой пікірлерін жазу)
1. “Гидросфера” туралы мәліметтер ұнады ма?
2. Қиын ақпараттар болды ма?
Бағалау: Бағалау парағы бойынша оқушылардың бағасын қою.
Үйге тапсырма: 1. §11. Оқу және сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беру (56 бет)
2. Су – тіршілік көзі тақырыбына реферат жазып келу.
Қорытынды: Гидросфера туралы біз су көзі екенін білдік. Жер шарында су 79 %, ал 21% - ын құрлық алып жатыр.
Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімі
Ғ. Қайырбеков атындағы №9 орта мектебі ММ
Пән мұғалімі: Акатай Р. Е.
Гидросфераның құрамдас бөліктері мен қасиеттері, су айналымы. жүктеу
Спиральді оқыту жүйесін химия пәнінде қолдану
Тәлімгерлікті ұйымдастыру тәртібі
Компьютерлік презентациялық материалдарды қолдануы және электронды құралдарды дайындау мәселелері
Семинар сабақтарын өткізу формалары
ЭЛЕКТРОНДЫҚ ҚҰРАЛДАРДЫ ҚОЛДАНУДЫҢ ЖӘНЕ ЭЛЕКТРОНДЫ ҚҰРАЛДАРДЫ ДАЙЫНДАУДЫҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ
Мектепте қазақ тілін бастауыш сыныптарда оқытудың өзіндік ерекшелігін қарастыру
Lesson Study - дің теориялық аспектілері
Сабақта оқытуды ұйымдастыру формалары
Негізгі сынып оқушыларының сын тұрғысынан ойлау әрекетін дамытуға бағытталған тиімді әдіс - тәсіл түрлерін саралау
Негізгі сынып оқушыларының сын тұрғысынан ойлау әрекетін дамытуға бағытталған тиімді әдіс - тәсіл түрлері
Қашықтықтан оқыту
Негізгі қорларды қйта жандандыру тәсілі – күрделі қаржыны жұмсау
Модулдық технологияны сабақта пайдалану
Дәстүрден тыс сабақ өту әдісі
ҚҰМЫРА САБАҚ
ЖӘНДІКТЕР ЖОЛАМАЙТЫН КИЕЛІ САБАҚ
Ғашықтар күні
Ағылшын тілі сабақтарының танымдық белсенділікті арттыру мүмкіндіктері
ТАРИХ САБАҚТАРЫНДА ТАРИХИ-МӘДЕНИ ЕСКЕРТКІШТЕРДІ ПАЙДАЛАНУ
Ашық валюталық позиция лимиттері