Сауат ашу (1 сынып)Сабақтың тақырыбы
Сауат ашу (1 сынып)
Сабақтың тақырыбы: О дыбысы және әрпі
Сабақтың мақсаттары
1. Білімділік О әрпі және дыбысы туралы жалпы түсініктерін пысықтау. Оған мысалдар келтіру, талдау.
2. Дамытушылық Оқушылардың сөздік қорларын молайту, қызығушылығын
ойлауын, белсенділігін арттыру.
3. Тәрбиелік Белсенділікке, ұқыптылыққа, талдай білуге және о дыбысының сөздің басында, ортасында, аяғында келетінін байқату, мысалдар келтіру
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Сұрақ – жауап, көрнекілікті, іздендіру, әңгімелеу, ойлау, ойнау, т. б
Көрнекіліктер: суреттер, үлестірмелі суреттер, тапсырмалар.
Пәнаралық байланыс: Тіл дамыту, бейнелеу өнері.
Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушылармен амандасу, түгелдеу, дайындықтарын тексеру, Сабаққа назарларын аудару
а . Оқушыларды топтастыру
Дөгелек, сақина, жұмыртқа суреттерімен топтастыру.
1 топ – Дөңгелек
О о – кәдімгі дөңгелек
Кетпесін ол дөңгелеп
2 - топ Сақина
Сақинаға қарайық
Ұқсайды оған қай әріп?
3 топ – Жұмыртқа
Жұмыртқа бұл өтімді
Балапан боп жетілді
Көздің нұрын жаулайды,
О әрпінен аумайды.
2. Сақ бол, ойыңа сақта ойынын ойнату Мұғалім тақпақты айтады. Әр топ жаттап алып қайталайды. әрбір дұрыс жауаптарға жетондар беріліп, сабақ соңында санап, бағаланады.
3. Оқулықпен жұмыс а Сөздерге дыбыстық талдау жасау
ә Сурет бойынша әңгімелеу
б Тірек сызбамен сөйлемдер құрау
4. Жаңылтпаш жарысы. Ошақта от жақ,
Шақтап, от жақ
Он қап, он қапты қақ,
Он қапты қақ та, қапта.
5. Баспалдақ құрастыру
О _ (Оқ)
О _ _ (Оқу)
О _ _ _ (Ойын)
О _ _ _ _ (Орман)
ІІІ Дәптермен жұмыс
Дәптердегі таңбалардың салынуын түсіндіру
6. Сиқырлы буындар ойыны
-------→- на
Ой ---→ ла
-------→ мақ
-------→ у
Оқ ---→ шы
-------→ы
7. Тірек сызба бойынша сөйлемдер ойлап айту
ІV Бекіту
а Жетондарды санап, жеңген топты табу. Мадақтап, марапаттау, Бағалау.
б Сұрақ жауап арқылы түсінгендерін тексеру, қайталау, пысықтау.
“Бастауыш сыныптарда қазақ тілін оқыту теориясы мен технологиясы” пәнінен дәрістер
Сауат ашу кезеңіндегі көрнекіліктердің түрлері
«Бастауыш мектепте дүниетануды оқытудың теориясы мен технологиясы» пәнінің әдістемелік кешені
Қазақ тілін оқыту методикасы пәнінен түзген лекция мәтіндері
Әдебиеттік оқытудың тәрбиелік, дамытушылық мақсаты мен міндеттері
БАСТАУЫШ СЫНЫПТАРДА АНА ТІЛІН ОҚЫТУ ӘДІСТЕМЕСІ
Бастауыш сыныпта сауат ашу әдістемесі
Тіл дамыту және оқыту әдістемесі
Бастауыш сыныпта сауат ашу барысында оқушылардың тілін дамыту және сөз қорын арттыру
Бастауыш мектепте қазақ тілін оқыту теориясы мен технологиясы
Патшалық өкіметтің Қазақстанда саяси билігінің орнығуы (1867-1891 ж.ж)
Қазақстандағы 1867—1868 жылдардағы реформа
1922—1924 жж. Ақша реформалары
1930 – 1932 ж. несие реформасының мазмұны туралы
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
1995 ж. ҚАЗАҚСТАННЫҢ БАНКТІК ЖҮЙЕСІН РЕФОРМАЛАУ БАҒДАРЛАМАСЫ
Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев еңбектері тәуелсіз Қазақстан мемлекеттігі тарихының дерек көзі (1990-2006 жж.)
Ақыл-ойының дамуы артта қалған 2-3 сынып оқушыларының уақыт және кеңістік жөніндегі түсініктерді қолдануы
XIX ҒАСЫРДЫҢ 10-20-ЖЫЛДАРЫ
СЫНЫП ҰЖЫМЫНА ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ-ПЕДАГОГИКАЛЫҚ МІНЕЗДЕМЕ