Оқушылардың сабаққа қатысы мен дайындығын тексеру
Тақырыбы: Циклдік операторларды пайдаланып бағдарламалау. Қайталану саны белгісіз циклдер (слайдымен)
Сабақтың тақырыбы: Циклдік операторларды пайдаланып бағдарламалау.
Қайталану саны белгісіз циклдер.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға берілген есептің шартына қарай талдау жасауды, цикл командасын және циклді ұйымдастыру принциптері туралы ұғымын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды берілген есептер арқылы тиянақтылыққа, ұқыптылыққа, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу.
Дамытушылық: Оқушылардың алгоритмдік ой - өрістерін кеңейтіп, пәнге деген қызығушылығын арттыру, оқушылардың шеберліктерін және дағдыларын дамыту.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ
Сабақтың әдісі: Болжау стратегиясы, түсіндіру, деңгейлік тапсырма
Сабақтың көрнекілігі: Дербес компьютер, интерактивті тақта
Әдістемелік және бағдарламалық қамтамасыз ету: Рower Рoint бағдарламасында жасалған презентация, флипчарт, Тurbo Рascal бағдарламалау тілі, тест, “Информатика 9” электронды оқулығы.
Пән аралық байланыс: математика
Күтілетін нәтиже:
• оқушы бағдарлама түзуде алғы шартты циклден соңғы шартты циклге тез ауысуды меңгеруі керек.
• бағдарламалауды жетік меңгереді, пәнге деген қызығушылығы артады.
• оқушылардың өз бетімен жұмыс істеу дағдысын қалыптастырады.
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру сәті(1 мин)
2. Үй тапсырмасын тексеру(2 мин)
3. Проблемалық жағдаят туғызу(5 мин)
4. Жаңа сабақтың негізгі мазмұны және оны түсіндіру(10 мин)
5. Есептер шығару(20 мин)
а. Тәжірибеден қорықпаңыз – нәтижесін көру үшін бағдарламаның бір бөлігін
өзгертіңіз . Оқулықтан №19, 21 есептер
ә. Прогрессияға берілген есептерді компьютерде шығарайық Алгебра 9 сынып, №168(а)
6. Қорытындылау. Тест тапсырмалары, электронды оқулықтан тапсырма (4 мин)
7. Бағалау(2 мин)
8. Үйге тапсырма(1 мин)
1. Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысы мен дайындығын тексеру.
2. Үй тапсырмасын бағдарламалардағы қатені анықтау және сұрақтар қою арқылы тексеру:
1. Егер m - нақты сан болса, онда m+1 өрнегінің мәні қандай болады? (нақты)
2. Қай операторлар дұрыс жазылмаған?
Психология негіздері және коммуникативтік дағдылар пәні бойынша оқу әдістемелік нұсқау
Тұздық алу ережесі
Педагогикалық және әдістемелік жұмыстар жайында
Сабаққа қолданылатын оқытудың әр түрлі формалары
Дене тәрбиесі мен спорт сабақтарының құрылымдары
Қазіргі информатика курсы дүние жүзілік педагогика ісінде теңдесі жоқ құбылыс
МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН 9-10 СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ САУАТТЫЛЫҒЫН АРТТЫРУ ЖОЛДАРЫ
«Дарвинизм»
Педагогикалық практиканың жетекшілерінің міндеттері
Дүниетану пәнін оқытуда қазіргі кезде қойылатын талаптар
Бу қазандықтары мен шаң дайындау жүйелері есебі
ТҮМЕН ҰЛЫ МҮДЕ ҚАҒАН
Диалектика — даму мен ең жалпы байланыс жөніндегі ілім
Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауын тексерулерді ұйымдастыру мен жүргiзу ережесi
Бухгалтерлік есептің концепциялары мен принциптері
Қаржы-несие мекемелері рыноктық экономиканың негізгі элементі ретінде
Тергеушінің тергеу бөлімінің бастығымен және анықтау органдарымен өзара әрекеттесуі
Ақшаның мәнi мен пайда болу тарихы
Валюталық нарықтың және валюталық операциялардың ерекшеліктері мен дамуы
Тауарлық – материалдық қорлар есебі мен аудиті және олардың жетілдіру жолдары