Балықты бояңдар

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекет туралы

Білім беру саласы

Қатынас

Оқу іс-әрекеті

Ағылшын тілі

Тақырып

Colours. Letter Ff

Мақсаты

  • Жаңа лексикалық бірліктерді меңгерту: red, blue, orange, green, yellow.
  • Ff әрпін таныстыру және осы әріптен басталатын fish сөзін үйрету.
  • How many? сұраулы сөз тіркесін қолдануды және оған жауап беруді үйрету.
  • Тыңдау және сөйлеу дағдыларын, түстерді анықтау және атау қабілетін дамыту.
  • Тілге қызығушылықты және анаға деген сүйіспеншілік сезімін тәрбиелеу.

Көрнекі құралдар

Жапсырмалар Түрлі түсті қарындаштар Түстер бейнеленген карточкалар Аудиодиск CD-плеер

Билингвальді компонент

Colours

red
қызыл / красный
blue
көк / синий
yellow
сары / жёлтый
green
жасыл / зелёный
orange
қызғылт сары / оранжевый

Letter & word

Ff
әріп
fish
балық / рыба

Қосымша сөйлеу үлгісі: How many? — “Қанша?” деген сұраққа жауап беруді үйрену.

Сабақ барысы: кезеңдер мен тапсырмалар

1) Мотивациялық-қозғаушылық

Педагог балалармен амандасады: “Hello, boys and girls.” Одан кейін сұрақ қояды: «Таңертең ұйқыдан оянғанда ең бірінші кімді көресіңдер?» Балаларға жаңа сөзді таныстырады: smile.

Балалардың әрекеті

  • Шеңберге тұрып амандасады.
  • «Ана» деп жауап береді.
  • Бір-біріне күлімсіреп, smile сөзін қайталайды.

2) Ұйымдастырушылық-ізденістік

1-тапсырма: Түстермен танысу және ән

Педагог түлкішектің анасын жақсы көретінін айтып, оның анасына арнап гүлшоғын жинағанын көрсетеді. Түстерді ағылшын тілінде атайды: green, yellow, orange, blue, red. Түстер туралы әнді тыңдап, бірге жаттауды ұсынады.

Track 1

Green and yellow, Green and yellow, Orange, blue. Red and blue Colours, colours, colours Red and blue

Балалардың әрекеті

Педагогтің артынан түстерді қайталайды, әнді тыңдап, бірге айтып үйренеді.

2-тапсырма: Анаға арнап гүл салу

Педагог барлық балалардың және жануарлардың аналары болатынын түсіндіреді. Түлкішектің достары да аналарына гүлшоғын сыйлағысы келеді. Балалардан көмектесетін кейіпкерлерді атауды сұрайды және гүлдердің түстерін нақтылайды.

The bear: draw a red flower.

The bee: draw a yellow flower.

The cat: draw a blue flower.

The mouse: draw an orange flower.

Балалардың әрекеті

Түлкішектің достарын ағылшын тілінде атап, тапсырмаға сай гүлдердің суретін салады. Өз аналарына арнап гүл салып, түсін айтады.

Сергіту сәті: қимыл-қозғалыс әні

Track 8

What is it? It’s a house. What is it? It’s a tree. What is it? It’s a flower. What is it? It’s a bee.

Балалардың әрекеті

  • Үйді көрсетеді (қолдарын төбесіне қойып, шатырды бейнелейді).
  • Ағашты көрсетеді (қолдарын жоғары көтереді).
  • Гүлді бейнелейді (отырып, кейін қолдарын ашып «гүлдің ашылуын» көрсетеді).
  • Араны көрсетеді (қолдарын қанат қаққандай қозғалтады).

3–4-тапсырмалар: Ff әрпі және fish сөзі

Педагог балаларды Ff әрпімен таныстырады: әріпті айтады, тақпақты қайталатады. Осы әріптен басталатын fish сөзін айтқызады. Кейін әріпті бояуды ұсынады.

Балалардың әрекеті

Тақпақты қайталайды, әріпті дауыстап айтады, Ff әрпін бояйды.

5-тапсырма: Балықтардың түстері

Педагог үлгі ретінде сөз тіркестерін айтады: red fish, yellow fish және т.б. Балалардың тапсырманы дұрыс орындауын бақылайды.

Балалардың әрекеті

Сөз тіркестерін қайталап, балықтарды сәйкес түспен сызық арқылы қосады.

6-тапсырма: Ашық хат және толқындар

Педагог түлкішектің ана балықты өте жақсы көретінін айтып, гүлшоғына қосымша ашық хат дайындағысы келетінін түсіндіреді. Балалардан толқындарды бастырып сызуға көмектесуді және балықты бояуды сұрайды.

Балалардың әрекеті

Толқындарды бастырып сызады және балықты бояйды.

Жұмыс дәптері (10–6): “How many?” арқылы санау

Педагог боялатын суреттердің санын және түстерін айтады. Балалар нұсқаулыққа сай суреттерді бояйды.

Three yellow chicks.

Two blue fish.

One orange butterfly.

Four red flowers.

Five green trees.

Балалардың әрекеті

Педагогтің нұсқауы бойынша суреттерді бояйды.

3) Рефлексиялық-түзетушілік

Педагог оқу іс-әрекетін қорытындылайды. Түлкішек балалардан бүгін үйренген сөздерді қайталауды сұрайды, көмектескендері үшін алғысын айтып, қоштасады: “Goodbye, children.”

Балалардың әрекеті

Жаңа сөздерді айтады да, түлкішекпен қоштасады: “Goodbye, Foxy.”

Күтілетін нәтиже

Орындайды

red, blue, orange, green, yellow сөздерін, Ff әрпін және fish сөзін меңгереді.

Түсінеді

Түстер туралы ұғымды және олардың ағылшын тіліндегі атауларын түсінеді.

Қолданады

Түстерді ажыратып, дұрыс атай алады.