Ойшылдар тапсырма
Әбіл Нүсіпбаев атындағы № 14 орта мектеп
Г. О. Аришева
Ашық сабақ
Математика
Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері
Тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдері
Мақсаты: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін жаңа технологияның элементтерін тиімді пайдалана отырып деңгейлік тапсырма беру барысында оқушыларға тақырыпты ұғындыру; логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; жылдамдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, бейнелеу, өзін – өзі тану, дене тәрбиесі.
Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірме кестелер, интерактивті тақта.
Сабақтың типі: саяхат
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың тәсілі: түсіндіру, сұрақ - жауап, өздік, есептеу, ойын.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) сәлемдесу ә) оқушы зей. сабаққа аудару
Мұғалім: сабағымызды бастамас бұрын топқа бөлінейік
І топ Ойшылдар тапсырма: Сергіту сәтіне 1шумақ өлең құрастыру
ІІ топ Тапқырлар тапсырма: Дүкенші мен сатушы ойын құрастыру
ІІІ топ Алғырлар тапсырма: Көңілді қорыту, қоштасу өлең құрастыру
ІІ. Қайталау сұрақтары:
1. Ұзындық бірліктерін ата.
2. Масса бірліктеріне нелер жатады?
1. Уақыт бірліктеріне ше?
2. Аудан бірліктері?
3. Көлем бірліктері?
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 9.
І топ а), ІІ топ ә), ІІІ топ б). дәптерлерінен оқыту.
ІҮ. Сергіту сәті. І топ Ойшылдар
Сабақ та басталды,
Басылды дабырлық.
Қосамын да азайтам,
Бөлемін де көбейтем.
Математиканы білем,
Сондықтан оны сүйем.
Ү. Жаңа сабақ: а) Кіріспе: мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсатын х - у.
Ғажайып құпиясы
Білімнің патшасы
Ма – те – ма – ти – ка – ға
Бас иеміз!
Көп таңбалы санды, бір таңбалы санға
Көбейтеміз, бөлеміз.
ә) Оқулықпен жұмыс. № 1 тапсырма ауызша орындау оқушылар әр бағанны және әр қатардың мысалдарын бір – бірімен салыстырады, байқағандарын ай - тады.
І – топ Ойшылдар № 1
ІІ – топ Тапқырлар № 2
ІІІ – топ Алғырлар № 3
б) Тақтамен жұмыс.
1. № 4 тура теңдік шығатындай етіп, тиісті санды таңдап қой:
І топ Ойшылдар ------------ ІІ топ Тапқырлар -------------- ІІІ топ Алғырлар
а) 460 ∙10 = 4 600 ----------- ә) 49∙1000 = 49 000 ---------- б) 49 м = 49 000 мм
9080: 10 = 908 --------------- 1т = 49 000 кг ----------------- 49 км = 49 000 м
460 м = 4 600 дм ------------- 49 000: 1 000 = 49 ---------- 49 000 мм = 49 м
9080 ц = 908 т ----------------- 49 000 кг = 49 т ------------- 49 000 м = 49 км
Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері жүктеу
Маманды кәсіби дайындау жүйесіндегі саясаттану
Дамыта оқыту технологиясын пайдалана отырып, оқушылардың субъекті ретінде білім сапасын арттыру
Саяси жүйенің түсінігі және саяси тәртіп
Қиын оқушылар тәрбиесі
Даралап оқыту технологиясы
Сопылық ілім
Бейнелік көрнекіліктерді пайдалану әдісі және олардың балалар сезіміне эстетикалық талғамына тигізетін әсері
5 сыныпта қазақ тілін ізгілендіру технологиясы арқылы дамыта оқыту әдістемесі
Біріншісі - жерді жалға беретін жер иеленушілер
Ойынның психологиялық негіздері
Дипломдық жұмыс тапсырмалары
Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар
Бес әлеуметтік бастама - Елбасының қолдауымен халыққа жолданған нақты тапсырмалары мен оның орындалу мерзімі бар әлеуметтік бағдарлама
Хан атынан Бөгенбай, Қабанбай батырларға тапсырма алып баратын еді дейді көнекөздер
Бағалау критерийі тапсырма
Мыстан кемпірдің тапсырмасы
Есімі тапсырма
1945 жылы 4 ақпанда Чумаев барлаушылар тобымен Одер (Одра) өзенінің батыс жағалауына өтіп, жаудың техникасы мен адам күшін анықтауға тапсырма алды
ТОҚСАН БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУҒА АРНАЛҒАН ТАПСЫРМАЛАР
Өңдеудің кіріктірілген ортасында тапсырмаларды шешу