Түрлі түсті қарындаштармен орындалған жұмыстар
Сабақтың жоспары
I.Бейнелеу өнері Сыныбы: 6
II: Тақырыбы: Түрлі түсті қарындаштармен жұмыс
III. Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды түрлі түсті қарындаштармен жұмыс жасау тәсілдеріне үйрету. Әр түрлі техникаларына, ойлау, қиялдау, өз ойын жеткізуге баулу. Түрлі түсті қарындаштарды пайдаланып натюрморт салуға үйрету.
IV. Көрнекіліктер: Түрлі түсті қарындаштармен орындалған жұмыстар
V. Қажетті құрал - жабдықтар: Сурет альбомы, түрлі түсті қарындаштар
VI. Пән аралық байланыс: Геометрия, сызу
VII. Әдіс - тәсілдері: Ауызша баяндау, тақтада жұмыс, сұрақ - жауап
VIII. Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың жүргізілуі
IX. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә ) Оқушыларды түгендеп, кезекшіні тағайындау
б ) Бүгінгі сабаққа дайындығын тексеру.
X. Өткен тақырыпты қайталау Сөз жұмбақ
1. Арнаулы әк тасқа салынып, арнайы ерітіндімен шайылып өңделетін графиканың түрі? (Литография)
2. Француздың grower қию , тырнау деген сөзінен шыққан графиканың қазақша баламасы қалай аталады? (Гравирлеу)
3. Шетіне сурет ойып салынған тақтаны да, сондай - ақ одан алынған басылымды да, не деп атайды? (Гравюра)
4. Француз тілінен аударғанда ащысу деген, азот қышқылы мен бір - біріне қосылып, әсерлену процесі қалай аталады? (Офорт)
5. Көшірме түсірілетін бедерлі ағаш тақта немесе білік арқылы шыныға жазылған типографиялық бояу қалай аталады? (Оттиск)
6. Грекше xylon - кесілген ағаш, grarho - деп аталады яғни ағашқа жасалған гравюраны ата? (кислография) 7. Линолеумге жасалған гравюра қалай аталады?(Линогравюра)
Түрлі түсті қарындаштар - гравьюраның тамаша құралы бірақ өкінішке орай, олар қазіргі кезде көп пайдаланыла бермейді. Көптеген белгілі суретшілер сурет салуда түрлі түсті қарындаштарды қолданған. Түрлі түсті қарындащтарды біз көбіне сәби балалардың ермегі
деп санаймыз.
Түрлі түсті қарындаштармен жұмыс жасауды меңгеруді өсімдіктердің, натюрморт салуда, табиғат көріністерін, ағаш бұтақтарын, гүл жапырақтарын салудан бастаған жөн.
ХІІ. Сарамандық бөлім
Түрлі түсті қарындаштармен натюрморт құрастыру
1 – кезең
2 – кезең
3 - кезең
XIII. Бекіту:
1. Түрлі түсті қарындаштармен орындалған сурет қай өнерге жатады?
2. Түрлі түсті қарындаштармен жұмысты қалай бастау керек?
XIV. Көрме ұйымдастыру бағалау.
XVI. Үйге тапсырма. Менің ас үйімдегі ыдыстардан құралған натюрморт орындау.
Бүлінген құжаттар
Мектептегі натюрморт сабағының өткізу әдістемесі
Коммуникативті әмбебап оқу әрекеттерінің мәні
Сызуды оқыту әдістемесі педагогика ғылымының бір саласы
Психикалық даму тежелеуі бар балаларға түзету-дамыту бағдарламасы
Бейнелеу өнері сабағын өткізуде кезеңдер бойынша сурет салуда барлық заңдылықтарды меңгерту
МЕКТЕП ЖАСЫНА ДЕЙІНГІ БАЛАЛАРДЫҢ БІЛІКТЕРІ МЕН ДАҒДЫЛАРЫНЫҢ ДАМУ ДЕҢГЕЙЛЕРІН ЕСЕПТЕУ ӘДІСТЕМЕСІ
Заттарды қалай санау керек екенін түсіндір
Баланың шығармашылық қабілеттерін дамытудың жолдары
Бейнелеу өнерін оқытуда ұжымдық оқыту техникасын қолдану
Оңтүстік Қазақстан облысындағы несие нарығының қазіргі жағдайын талдау
Оңтүстік Қазақстан облысы топонимиясының физикалық-географиялық астарлары
Әлеуметтік бағдарланған рынок концепциясыны жобаның себебі және әр түрлі елдердегі қолдану салдары
Тынық мұхиттағы соғыс кезіндегі Оңтүстік Шығыс Азиядағы Жапонияның сыртқы саясаты
Шаруашылық жүргізудің әр түрлі меншік формаларындағы кәсіпорынның қаржысын ұйымдастыру ерекшеліктері«СЕНІМ» АҚ
Туризмді экономиканың саласы ретінде дамытудың негізгі бағыттары. Оңтүстік Қазақстан облысы
Оңтүстік Корея Республикасының дамыған елдер қатарына қосылудағы мемлекеттік шараларының рөлі
Өнімді өткізу, жұмыстар мен қызмет көрсетулерден түсетін табыс, оның өсу факторлары және оны жоспарлау
Сұраныс пен ұсыныстың нарықтың әр түрлі құрылымындағы тауар бағаларын анықтау факторы ретінде
Бүгінгі күндегі ата ұрпақтары қордың негізгі 4 түрлі мақсаты бар деп есептеледі